Najtańszy klon replicatora 1? (CTC Bizer - temat zbiorczy)

Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 67
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Najtańszy klon replicatora 1?

Post autor: Kopytko »

Kaloria zlozylem 5 drukarek i umiem wyeliminowac problem z osia:) problem ewidentnie cos z elektronika . odleglosi zmieniaja sie ewidentnie wraz z ze zmiana wysokosci drukowania. Wyglada to tak ze problem powstaje mniej wiecej po takiej samej ilosci ruchow. Czyli ok co 15 warstw . niezaleznie na jakich warstwach czym nizsze warstwy tym mniejsze odstepy przewezenia.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
WillingMagic
Postów w temacie: 22
Posty: 312
Rejestracja: 25 kwie 2016, 22:42
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: -
x 28

Re: Najtańszy klon replicatora 1?

Post autor: WillingMagic »

Czyli wymieniłeś spuchnięty kondensator i stepstick?
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 67
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Najtańszy klon replicatora 1?

Post autor: Kopytko »

Stepstick podmieniałem. kondensator jeszcze nie.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 67
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Najtańszy klon replicatora 1?

Post autor: Kopytko »

Kupiłem nową nakrętke trapezową choć nie sądze aby to było to , na tej co jest minimalny luz ale wg mnie zawsze takie coś jest. no nic zobaczymy, Jeszcze kondensatorek i bedzie wiadomo czy on też mógł być sprawcą takiego czegoś.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 67
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Najtańszy klon replicatora 1?

Post autor: Kopytko »

Nakrętki nie zdążyłem odebrać. Zamieniłem miejscami silniki ekstrudera i prążki zniknęły, drugi silnik tak nie charczy jak ten główny. możliwe że coś z silnikiem. w weekend obadam dokładniej.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 21
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Najtańszy klon replicatora 1?

Post autor: McKee »

Też kupiłem tą maszynę - pierwsze wrażenia: jakaś porażka - wysmarkało wydruk próbny, który się nawet do pokazania nie nadaje.
Chyba jest problem z grzaniem: ~1 cm plastiku wydusza OK a potem się przytyka na około sekundę (ręką też nie mogę przepchnąć) po chwili jest OK - kolejny kawałek plastiku idzie kawałek i znów się przytyka. Temperaturę ustawiłem na 230 (PLA). Wentylator chodzi na 100% (może za szybko? / nie znalazłem regulacji).
Jak będę miał czas to zamienię ekstrudery miejscami albo spróbuję z lewego upuścić trochę plastiku.
Ogólnie mam wrażenie że to maszyna dla lubiących grzebać.
Gate 2 jakaś bez duszy przy niej się wydaje - co puszczę to wydrukuje. Bez fochów. A CTC (klon Makerbot-a) pokazuje że wcale nie jest tak łatwo.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 52
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: Najtańszy klon replicatora 1?

Post autor: marek91 »

McKee, wentylatory chodzą na 100% zawsze, tak powinno być.
Napiszę to samo co zawsze, sprawdź czy termistor nie przekłamuje tak samo mocno jak u mnie.
Ja z GATEm 1 miałem długie przejścia... stół nie dogrzewał i ciągle się rozkręcał, później spaliły się kable stołu (ze dwa razy), drukarka jak wróciła z serwisu to zawsze brakowało jakiegoś duperela i były wprowadzone dodatkowe zmiany.
Raz też rozwalił go kurier...
Przez 2 lata, przedrukowałem na nim może 3kg materiału czyli tyle co na repliklonie w tym tygodniu.
A ciągłe cykanie ekstrudera doprowadzało mnie do szaleństwa :P

Wszystko ma swoje wady i zalety, najważniejsze żeby użytkownik był zadowolony :piwo:
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 21
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Najtańszy klon replicatora 1?

Post autor: McKee »

marek91 pisze:najważniejsze żeby użytkownik był zadowolony :piwo:
Będzie zadowolony, bo co ma nie być?
Po to kupiłem żeby pogrzebać, bo wszyscy na forum piszą o jakichś problemach, a moje Gate jakby na złość drukuje zamiast sprawiać problemy :lol: .
Dzięki za podpowiedź z termistorem.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 67
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Najtańszy klon replicatora 1?

Post autor: Kopytko »

McKee , problem z filamentami też↓ zauważyłem ale tylko na DD:P jest jakiś gęstrzy twardszy:P chinol i spectrum idą ok. U mnie nadal problem z osią Z jednak to nie był ekstruder:/ z ekstruderem widze problem jest taki ,ze rurka teflonowa wchodzi do końca dyszy i strefa topnienia to praktycznie sam kanał wylotowy dyszy dlatego trzeba podwyższać temp dla filamentów od MArka. co do wydruku testowego tam jest predkosc coś ok 110 dlatego pierwsze warstwy straszne:P

Ja właśnie wrzuciłem nowy soft sailfish , zobaczymy czy coś się zmienie, jedynie co narazie to troszkę zmieniła się charakterystyka predkosci homowania i dzwięki silników.

EDIT:
NAPRAWIONE!!!! Walnięty silnik osi Z , coś sobie w nim pstrykało, nie mając takiego silnika wymieniłem cewki nieużywanego ekstrudera i wrzuciłem cewke silnika ekstrudera do korpusu i głowicy silnika osi Z i działa pięknie, zero pręg. Ale co jak co echo ta drukarka na kostce testowej ma masakryczne.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 52
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: Najtańszy klon replicatora 1?

Post autor: marek91 »

Jak w niskiej temperaturze się dobrze drukuje to analogicznie temperatura mięknięcia jest też niżej...
ODPOWIEDZ

Wróć do „CTC Bizer (klon Replicatora)”