Upgrade Prusa i3 MK3S+ do 3.9 + MMU3 czy Bambulab P1S Combo

Wyłącznie Prusa i3 - oryginał i klony
GCDe
Postów w temacie: 13
Posty: 13
Rejestracja: 28 kwie 2024, 22:10

Re: Upgrade Prusa i3 MK3S+ do 3.9 + MMU3 czy Bambulab P1S Combo

Post autor: GCDe »

... sorki Panowie za spam ale stara się podjąć możliwie najlepszą $$ decyzję..

Zastanawiam się czy tak jak dla mnie wgl. Opłaca się brać mmu ( nie mówię że jest złe) bo z tego co widzę to druk multikolorowo znacznie wydłuża czas druku ( mówię tu w kontekście i mmu i ams).
Coraz mocniej zastanawiam się onad upgrade do 3.9 tylko że względu $$ ;/
Czy orientują się koledzy czy w Prusie można przejść z mks3+ na 3.5 a potem dokupić upgrade z 3.5 na 3.9 ( albo jestem ślepy albo nie mogłem znaleźć takiego infa... a wydaje mi się że gdzieś to widziałem )
Zastanawiam się czy aby na sampierw nie zrobić upgrade z prowadnicami liniowymi , są na Prusaprint gotowe rozwiązania do standardowej ramy, tyło tu pytanie czy ktoś kto robił upgrade z wózkami +prowadnice ( domyślam się że jakościowo nie bd jakoś lepiej ale ciszej :) ) używał drogich oryginalnych hiwin ? Czy raczej tańsze z aledrogo.pl ?

Sorki jescze raz że tak dopytuje, ale nie chce inwestować większej sumy na raz, nie mając pewności że kasa się zwróci.
Wolę to wpadać trochę bardziej rozciągnięte w czasie (taka logika).
mpk
Postów w temacie: 4
Posty: 376
Rejestracja: 27 lis 2019, 00:01
x 105

Re: Upgrade Prusa i3 MK3S+ do 3.9 + MMU3 czy Bambulab P1S Combo

Post autor: mpk »

> czy w Prusie można przejść z mks3+ na 3.5 a potem dokupić upgrade z 3.5 na 3.9 (

na razie nie ma.
Nie sądzę też, by wydali to kiedykolwiek w formie zestawu.
sądzę natomiast, że z czasem w sklepie pojawi się komplet części do nextrudera, więc będzie można skompletować na własną rękę.

> Czy raczej tańsze z aledrogo.pl ?
mam tańsze z aliexpress. nie jest lepiej. jest ciszej.

robiąc jakiekolwiek modyfikacje i planując cokolwiek 3.5+, pamiętaj że wartości input shapingu są na predefiniowane, przewidziane dla mechaniki stockowej.
morf
Awatar użytkownika
fyme
Postów w temacie: 15
Posty: 416
Rejestracja: 06 sty 2021, 15:50
Drukarka: Prusa MK3s+
x 537

Re: Upgrade Prusa i3 MK3S+ do 3.9 + MMU3 czy Bambulab P1S Combo

Post autor: fyme »

Ja mam prusę mk3.5 na prowadnicach liniowych z AliExpress. Znaczy miałem tak zrobioną prusę mk3s i przeszedłem na mk3.5 zostawiając prowadnice liniowe. Działa to pięknie. Cicho. Złego słowa nie powiem a nie dotykałem standardowych wartości input shaper.
Prowadnice mam na osiach X i Y a na Z mam wałki liniowe 10 mm.
Z tym że ja mam ramę Bear
ODPOWIEDZ

Wróć do „Prusa i3”