ender 3v3 ke, wymiana silnikow

bbacarti@gmail.com
Postów w temacie: 22
Posty: 22
Rejestracja: 28 kwie 2024, 05:44

Re: ender 3v3 ke, wymiana silnikow

Post autor: bbacarti@gmail.com »

Ewentualnie Jak wgrać cały oryginalny Soft od nowa
bbacarti@gmail.com
Postów w temacie: 22
Posty: 22
Rejestracja: 28 kwie 2024, 05:44

Re: ender 3v3 ke, wymiana silnikow

Post autor: bbacarti@gmail.com »

mam nadzieje ze to nie spam.ale wysterczy wgrac firmware z rozszerzeniem ^.img na pendriva, podlaczyc pod drukarke w usb, restart, i wgrywanie softu aNAWET NIZZSZEGO niz obecny
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 8
Posty: 1386
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ender 3 v3 SE
x 758

Re: ender 3v3 ke, wymiana silnikow

Post autor: JGFTW »

Strasznie spamujesz.

Nie potrzeba wgrać nowego linuxa i klippera na płytkę.

Tu masz pliki konfiguracyjne dostarczone przez producenta: https://github.com/CrealityOfficial/End ... onfig/F005
morf, bbacarti@gmail.com
bbacarti@gmail.com
Postów w temacie: 22
Posty: 22
Rejestracja: 28 kwie 2024, 05:44

Re: ender 3v3 ke, wymiana silnikow

Post autor: bbacarti@gmail.com »

Jeśli tak jest, przepraszam. Czas na L4 z powodu 7 mm uciętego opuszka nożem tapicerskim sprawia, że będąc z dala od maszyn, człowiek nie ma z kim o tym porozmawiać. Temat druku nie dość, że jest dla mnie nowością i świetną nauką, to jeszcze możliwością rozwoju. Niełatwo się zapytać o coś, jeśli nie wie się, jak zapytać.

Streszczając podjęte działania, jest na pewno dużo lepiej ze stabilnością. Na pewno wpływ ma ciągłe testowanie różnych parametrów. Na chwilę obecną:

Oś Y - nowy silnik Creality 60, nowe paski z nieprzekaszającym się zaciskiem/mocowaniem do stołu, zębate rolki napinaczy, szyny 15 + 2 wózki (porównując do nowego Endera, stół nie jest już trampoliną 😅), sprężyny pod stół do regulacji.
Oś Z - nic nie robione, nie ma potrzeby.
Chłodzenie od dołu lepsze na płytę główną.
Na chwilę obecną nic nie ruszam. W przyszłości chcę: wentylator inny na HotEnd (całość tak wibruje, że Creality chyba z sexshopem przy tej drukarce pracował 😅) oraz silnik Creality 42-60 (taki jak teraz działa na Y) na oś X oraz delikatna przeróbka.

Wymiarowanie wydruków poprawiło się dopiero, gdy zacząłem trochę tu grzebać. Finalnie prawie cały kod 'delikatnie poprawiłem' po tym, gdy zacząłem każdą linijkę analizować z Chatem GPT. Na pewno bardziej podoba mi się ścieżka początkowa po rozpoczęciu druku. Czy takie położenie stołu jest ok na tyle, żeby zamknąć ten temat? Mnie też to boli, że nie mam doświadczenia w druku 3D.

Czy macie może jakieś swoje profile z CrealityPrint pod tę drukarkę? Używam tylko DevilDesign PetG (nazwa mi się spodobała i myślę, że jest dobrej jakości, a kolory mi przypadły, jutro OceanBlue, DarkRed i Silver przyjdą 😁😁😁).

Myślę, że jest nieźle, ale zawsze coś można poprawić. Jak ją złożyłem, załadowałem wydruk z pendrive'a, to nie to, że było słabo, on był kupą gówna, a nie wydrukiem. I tak zaczęło się sprawdzanie i poprawianie. Wiadomo, że następną mogę złożyć sam po swojemu. Tylko nie po to ją kupiłem, by się wkurzać 😐.

Jeżeli jest to spamem dla kogoś, to sorry, ale pisząc tu, robię to w określonym celu i ostatecznie (kiedy siwo wszędzie 😅), bo nie mogę znaleźć rozwiązania. Pozdrawiam. Poniżej foto stołu.

Za błędy prosze winić chataGpt to on poprawiał 😅 moj palec nie moze dlugo znaków na tel trzymać 🤣☝️
Załączniki
Screenshot_20240523-174631.png
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 8
Posty: 1386
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ender 3 v3 SE
x 758

Re: ender 3v3 ke, wymiana silnikow

Post autor: JGFTW »

bbacarti@gmail.com pisze: 23 maja 2024, 18:13 Jeżeli jest to spamem dla kogoś, to sorry, ale pisząc tu, robię to w określonym celu i ostatecznie (kiedy siwo wszędzie 😅), bo nie mogę znaleźć rozwiązania. Pozdrawiam. Poniżej foto stołu.
Żeby była jasność to napisałem, że spamujesz, bo napisałeś 6-7 postów jeden pod drugim w krótkim odstępie czasowym, a nie dlatego, że w ogóle napisałeś ;) Wcale nie pomogło, że były niechlujnie napisane. Nie ma tu samych purystów gramatycznych, ale raczej wszyscy starają się pisać poprawnie, zresztą tak jest napisane w regulaminie forum.

Ten Twój post jest bardzo dobry i tak trzymać :git:

Pisz, pytaj śmiało - po to jest to forum.
bbacarti@gmail.com pisze: 23 maja 2024, 18:13 W przyszłości chcę: wentylator inny na HotEnd (całość tak wibruje, że Creality chyba z sexshopem przy tej drukarce pracował 😅
Tak, zdecydowanie ten wentylator osiowy to tragedia, ale niestety może być ciężko kupić jakiś porządny, bo to mało popularny format 25x10mm.
Ja się zastanawiam nad ewentualną zmianą na 30x10 lub trochę grubszy. Na pewno będę celował w Sunona albo Delte jak znajdę na aliexpress ;)
Jak nie znajdę to na pewno z uwagi na renome sklepu to brałbym ten jako zamiennik: https://pl.aliexpress.com/item/40012468 ... pt=glo2pol
bbacarti@gmail.com pisze: 23 maja 2024, 18:13 Czy macie może jakieś swoje profile z CrealityPrint pod tę drukarkę? Używam tylko DevilDesign PetG (nazwa mi się spodobała i myślę, że jest dobrej jakości, a kolory mi przypadły, jutro OceanBlue, DarkRed i Silver przyjdą
Ja osobiście polecam Ci orca slicer: https://github.com/SoftFever/OrcaSlicer ... tag/v2.0.0
Jest bardzo dobry i masz tam gotowy profil, który jest dostatecznie dobry, żeby zacząć drukować i masz wbudowane kalibrację.

Nie pamiętam tylko czy przesyłanie plików jest takie bezproblemowe - do sprawdzenia.

Jak chodzi o dodatkowe modyfikacje to najlepsza poprawa szybkości to dysza 0.6mm ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”