mChat

  • Shoutbox służy wyłącznie do luźnych pogaduszek.
  • Zgarny9 minut temu
    patrzę że jeszcze jakaś oprócz wąskiej powinna być
  • Zgarny10 minut temu
    taki jak ten:
  • Zgarny12 minut temu
    zabiorę jutro do roboty filtry etc. żeb przedmuchać
  • dziobu12 minut temu
    co oznacza że to nie jest to samo; powinno być ale w istotnych częsciach nie musi
  • Zgarny12 minut temu
    fajny odkurzaczyk akumulatorowy znalazłem jak z roboty wracałem, nie dosyć że działa, to na dodatek zasilacz i elektroszczotkę ma(choć wąskiej z zestawu już brakowało - będę musiał narysować i ulepić) ;)
  • dziobu13 minut temu
    taka sama funkcjonalnie ale m.in inna obudowa
  • dziobu13 minut temu
    króki risercz - at to wersja budżetowa
  • Rozarh16 minut temu
    https://wikidevi.wi-cat.ru/MediaTek_MT7621 - jedyna różnica w CPU to literka "T", którą ma ERX, a MT nie. Nie znalazłem jeszcze jaka to różnica
  • majek27 minut temu
    większość 'portowania', to się zazwyczaj zaczyna na poziomie systemu - zostawia oryginalny kernel i podmienia się całą resztę systemu,
    identycznie w orangepi, komórkach itp.
    na koniec przychodzi jakiś mastamotherhacker i czasem mu się uda te wszystkie DT i patche do kernela jakoś sportować do mainline, ale to i to nie zawsze, bo producenci lubią modyfikacje na zasadzie 'działa to nie ruszać' i żaden nowy kernel z tymi przeróbkami później nie działa, takie haki na hakach
  • Rozarh30 minut temu
    Mam ten router - jak się upewnię, że można go będzie odceglić w razie "W" to mogę się nim bawić ;)
  • majek32 minut temu
    i w booloaderze, i w kernelu,
    słabo to widzę jak ktoś mówi, że hardware jest taki sam, bo procesor jest taki sam.
  • dziobu33 minut temu
    ale jeśli zewnętrzne peryferia są inne to wtedy faktycznie może to byż duży problem
  • dziobu34 minut temu
    wysra to nie; pewnie trzeba będzie srogo pogrzebać w dokumentacji
  • dziobu35 minut temu
    niemniej połowa działą - a to też już coś
  • majek35 minut temu
    @Rozarh pamiętaj, że to embedded - musisz na sztywno powpisywać adresy pamięci, i/o, piny itp do definicji hardware dla kernela, to nie jest pecet że po acpi sobie wszystko sam magicznie znajdzie,
    więc to że ten sam procek, to jeszcze nic nie znaczy, starczy że kości pamięci będą inne i się to wszystko wysra
  • dziobu35 minut temu
    bo tyle to orangepi warte :D
  • majek38 minut temu
    minimalnie, to może działać jak te wszystkie orangepi,
    niby większość na tym samym procku, a połowa rzeczy nie działa
  • Rozarh41 minut temu
    I "switch" i "CPU" mają to samo oznaczenie - więc jakaś szansa jest :)
  • dziobu41 minut temu
    tu obstawiam że jest dużą szansa że schemat jest zgodny, przynajmniej w częsci niezbędnej żeby to uruchomić chociaż minimalnie
  • majek55 minut temu
    Rozarh pisze: 18 cze 2026, 12:44 Ale porównując hardware, to ER-X to praktycznie to samo co RouterBoard hEX S
    ale porównujesz tylko procki czy cały schemat?
    bo jak cokolwiek jest podłączone trochę inaczej, to będzie jeszcze rzeźba w device tree,
    a teraz to przecież procek nawet gada z przetwornicą na płycie, nie mówiąc o ledzikach itp.
  • dziobu18 cze 2026, 13:01
    ciekawe że firma nip ma prawidłowy, wskazuje na nią, jest w rejestrze vat za to nie ma ich ani w krs ani w ceidg
  • @GUTEK@18 cze 2026, 13:01
    don't worry :D
  • dziobu18 cze 2026, 12:59
    ale szaleństwo
    dostałęm fv od chińczyka
  • Rozarh18 cze 2026, 12:46
    nie wierzę w InterNiet

Kto czatuje

Czat odświeża się co 100 sekund