- Strona główna Portal Wykaz forów mChat
-
- Dzisiaj jest 18 cze 2026, 16:11
- Strefa czasowa UTC+02:00
mChat
Potwierdź
- Shoutbox służy wyłącznie do luźnych pogaduszek.
-
Zgarny • 9 minut temupatrzę że jeszcze jakaś oprócz wąskiej powinna być
-
Zgarny • 10 minut temu
-
Zgarny • 10 minut temutaki jak ten:
-
Zgarny • 12 minut temuzabiorę jutro do roboty filtry etc. żeb przedmuchać
-
dziobu • 12 minut temuco oznacza że to nie jest to samo; powinno być ale w istotnych częsciach nie musi
-
Zgarny • 12 minut temufajny odkurzaczyk akumulatorowy znalazłem jak z roboty wracałem, nie dosyć że działa, to na dodatek zasilacz i elektroszczotkę ma(choć wąskiej z zestawu już brakowało - będę musiał narysować i ulepić)
-
dziobu • 13 minut temutaka sama funkcjonalnie ale m.in inna obudowa
-
dziobu • 13 minut temukróki risercz - at to wersja budżetowa
-
Rozarh • 16 minut temuhttps://wikidevi.wi-cat.ru/MediaTek_MT7621 - jedyna różnica w CPU to literka "T", którą ma ERX, a MT nie. Nie znalazłem jeszcze jaka to różnica
-
majek • 27 minut temuwiększość 'portowania', to się zazwyczaj zaczyna na poziomie systemu - zostawia oryginalny kernel i podmienia się całą resztę systemu,
identycznie w orangepi, komórkach itp.
na koniec przychodzi jakiś mastamotherhacker i czasem mu się uda te wszystkie DT i patche do kernela jakoś sportować do mainline, ale to i to nie zawsze, bo producenci lubią modyfikacje na zasadzie 'działa to nie ruszać' i żaden nowy kernel z tymi przeróbkami później nie działa, takie haki na hakach -
Rozarh • 30 minut temuMam ten router - jak się upewnię, że można go będzie odceglić w razie "W" to mogę się nim bawić
-
majek • 32 minut temui w booloaderze, i w kernelu,
słabo to widzę jak ktoś mówi, że hardware jest taki sam, bo procesor jest taki sam. -
dziobu • 33 minut temuale jeśli zewnętrzne peryferia są inne to wtedy faktycznie może to byż duży problem
-
dziobu • 34 minut temuwysra to nie; pewnie trzeba będzie srogo pogrzebać w dokumentacji
-
dziobu • 35 minut temuniemniej połowa działą - a to też już coś
-
majek • 35 minut temu@Rozarh pamiętaj, że to embedded - musisz na sztywno powpisywać adresy pamięci, i/o, piny itp do definicji hardware dla kernela, to nie jest pecet że po acpi sobie wszystko sam magicznie znajdzie,
więc to że ten sam procek, to jeszcze nic nie znaczy, starczy że kości pamięci będą inne i się to wszystko wysra -
dziobu • 35 minut temubo tyle to orangepi warte
-
majek • 38 minut temuminimalnie, to może działać jak te wszystkie orangepi,
niby większość na tym samym procku, a połowa rzeczy nie działa -
Rozarh • 41 minut temuI "switch" i "CPU" mają to samo oznaczenie - więc jakaś szansa jest
-
dziobu • 41 minut temutu obstawiam że jest dużą szansa że schemat jest zgodny, przynajmniej w częsci niezbędnej żeby to uruchomić chociaż minimalnie
-
majek • 55 minut temu
ale porównujesz tylko procki czy cały schemat?Rozarh pisze: 18 cze 2026, 12:44 Ale porównując hardware, to ER-X to praktycznie to samo co RouterBoard hEX S
bo jak cokolwiek jest podłączone trochę inaczej, to będzie jeszcze rzeźba w device tree,
a teraz to przecież procek nawet gada z przetwornicą na płycie, nie mówiąc o ledzikach itp. -
dziobu • 18 cze 2026, 13:01ciekawe że firma nip ma prawidłowy, wskazuje na nią, jest w rejestrze vat za to nie ma ich ani w krs ani w ceidg
-
@GUTEK@ • 18 cze 2026, 13:01don't worry
-
dziobu • 18 cze 2026, 12:59ale szaleństwo
dostałęm fv od chińczyka -
Rozarh • 18 cze 2026, 12:46nie wierzę w InterNiet
Kto czatuje
Czat odświeża się co 100 sekund
Odświeżanie…