mChat

  • Shoutbox służy wyłącznie do luźnych pogaduszek.
  • Rozarh1 minutę temu
    https://wikidevi.wi-cat.ru/MediaTek_MT7621 - jedyna różnica w CPU to literka "T", którą ma ERX, a MT nie. Nie znalazłem jeszcze jaka to różnica
  • majek12 minut temu
    większość 'portowania', to się zazwyczaj zaczyna na poziomie systemu - zostawia oryginalny kernel i podmienia się całą resztę systemu,
    identycznie w orangepi, komórkach itp.
    na koniec przychodzi jakiś mastamotherhacker i czasem mu się uda te wszystkie DT i patche do kernela jakoś sportować do mainline, ale to i to nie zawsze, bo producenci lubią modyfikacje na zasadzie 'działa to nie ruszać' i żaden nowy kernel z tymi przeróbkami później nie działa, takie haki na hakach
  • Rozarh16 minut temu
    Mam ten router - jak się upewnię, że można go będzie odceglić w razie "W" to mogę się nim bawić ;)
  • majek18 minut temu
    i w booloaderze, i w kernelu,
    słabo to widzę jak ktoś mówi, że hardware jest taki sam, bo procesor jest taki sam.
  • dziobu19 minut temu
    ale jeśli zewnętrzne peryferia są inne to wtedy faktycznie może to byż duży problem
  • dziobu20 minut temu
    wysra to nie; pewnie trzeba będzie srogo pogrzebać w dokumentacji
  • dziobu21 minut temu
    niemniej połowa działą - a to też już coś
  • majek21 minut temu
    @Rozarh pamiętaj, że to embedded - musisz na sztywno powpisywać adresy pamięci, i/o, piny itp do definicji hardware dla kernela, to nie jest pecet że po acpi sobie wszystko sam magicznie znajdzie,
    więc to że ten sam procek, to jeszcze nic nie znaczy, starczy że kości pamięci będą inne i się to wszystko wysra
  • dziobu21 minut temu
    bo tyle to orangepi warte :D
  • majek23 minut temu
    minimalnie, to może działać jak te wszystkie orangepi,
    niby większość na tym samym procku, a połowa rzeczy nie działa
  • Rozarh26 minut temu
    I "switch" i "CPU" mają to samo oznaczenie - więc jakaś szansa jest :)
  • dziobu27 minut temu
    tu obstawiam że jest dużą szansa że schemat jest zgodny, przynajmniej w częsci niezbędnej żeby to uruchomić chociaż minimalnie
  • majek40 minut temu
    Rozarh pisze: 18 cze 2026, 12:44 Ale porównując hardware, to ER-X to praktycznie to samo co RouterBoard hEX S
    ale porównujesz tylko procki czy cały schemat?
    bo jak cokolwiek jest podłączone trochę inaczej, to będzie jeszcze rzeźba w device tree,
    a teraz to przecież procek nawet gada z przetwornicą na płycie, nie mówiąc o ledzikach itp.
  • dziobu18 cze 2026, 13:01
    ciekawe że firma nip ma prawidłowy, wskazuje na nią, jest w rejestrze vat za to nie ma ich ani w krs ani w ceidg
  • @GUTEK@18 cze 2026, 13:01
    don't worry :D
  • dziobu18 cze 2026, 12:59
    ale szaleństwo
    dostałęm fv od chińczyka
  • Rozarh18 cze 2026, 12:46
    nie wierzę w InterNiet
  • @GUTEK@18 cze 2026, 12:45
    po co pytałeś internety, tak byś nie wiedział ze się nie da i byś zainstalował
  • Rozarh18 cze 2026, 12:45
    jedynie bootloader mają inny
  • Rozarh18 cze 2026, 12:44
    Ale porównując hardware, to ER-X to praktycznie to samo co RouterBoard hEX S
  • Rozarh18 cze 2026, 12:44
    Internet mówi - nie da się
  • Rozarh18 cze 2026, 12:43
    Analizuję możliwość instalacji RouterOS na Ubiquiti EdgeRouter X
  • Rozarh18 cze 2026, 12:38
    Siema psuje
  • @GUTEK@18 cze 2026, 11:05
    wygląd większości tych pseudo celebrytek działa jak środek antykoncepcyjny
  • Andrzej_W18 cze 2026, 10:57
    lubi tę wiadomość
    majek pisze: 18 cze 2026, 09:42
    Andrzej_W pisze: 18 cze 2026, 08:24 zrobi to ze zdjęciem kardiaszianki :mrgreen:
    obsikać coś, to może i tak,
    bo ogólnie to wygląd tych pań, to trochę jak środek antykoncepcyjny :D

Kto czatuje

Czat odświeża się co 100 sekund