- Strona główna Portal Wykaz forów mChat
-
- Dzisiaj jest 18 cze 2026, 15:56
- Strefa czasowa UTC+02:00
mChat
Potwierdź
- Shoutbox służy wyłącznie do luźnych pogaduszek.
-
Rozarh • 1 minutę temuhttps://wikidevi.wi-cat.ru/MediaTek_MT7621 - jedyna różnica w CPU to literka "T", którą ma ERX, a MT nie. Nie znalazłem jeszcze jaka to różnica
-
majek • 12 minut temuwiększość 'portowania', to się zazwyczaj zaczyna na poziomie systemu - zostawia oryginalny kernel i podmienia się całą resztę systemu,
identycznie w orangepi, komórkach itp.
na koniec przychodzi jakiś mastamotherhacker i czasem mu się uda te wszystkie DT i patche do kernela jakoś sportować do mainline, ale to i to nie zawsze, bo producenci lubią modyfikacje na zasadzie 'działa to nie ruszać' i żaden nowy kernel z tymi przeróbkami później nie działa, takie haki na hakach -
Rozarh • 16 minut temuMam ten router - jak się upewnię, że można go będzie odceglić w razie "W" to mogę się nim bawić
-
majek • 18 minut temui w booloaderze, i w kernelu,
słabo to widzę jak ktoś mówi, że hardware jest taki sam, bo procesor jest taki sam. -
dziobu • 19 minut temuale jeśli zewnętrzne peryferia są inne to wtedy faktycznie może to byż duży problem
-
dziobu • 20 minut temuwysra to nie; pewnie trzeba będzie srogo pogrzebać w dokumentacji
-
dziobu • 21 minut temuniemniej połowa działą - a to też już coś
-
majek • 21 minut temu@Rozarh pamiętaj, że to embedded - musisz na sztywno powpisywać adresy pamięci, i/o, piny itp do definicji hardware dla kernela, to nie jest pecet że po acpi sobie wszystko sam magicznie znajdzie,
więc to że ten sam procek, to jeszcze nic nie znaczy, starczy że kości pamięci będą inne i się to wszystko wysra -
dziobu • 21 minut temubo tyle to orangepi warte
-
majek • 23 minut temuminimalnie, to może działać jak te wszystkie orangepi,
niby większość na tym samym procku, a połowa rzeczy nie działa -
Rozarh • 26 minut temuI "switch" i "CPU" mają to samo oznaczenie - więc jakaś szansa jest
-
dziobu • 27 minut temutu obstawiam że jest dużą szansa że schemat jest zgodny, przynajmniej w częsci niezbędnej żeby to uruchomić chociaż minimalnie
-
majek • 40 minut temu
ale porównujesz tylko procki czy cały schemat?Rozarh pisze: 18 cze 2026, 12:44 Ale porównując hardware, to ER-X to praktycznie to samo co RouterBoard hEX S
bo jak cokolwiek jest podłączone trochę inaczej, to będzie jeszcze rzeźba w device tree,
a teraz to przecież procek nawet gada z przetwornicą na płycie, nie mówiąc o ledzikach itp. -
dziobu • 18 cze 2026, 13:01ciekawe że firma nip ma prawidłowy, wskazuje na nią, jest w rejestrze vat za to nie ma ich ani w krs ani w ceidg
-
@GUTEK@ • 18 cze 2026, 13:01don't worry
-
dziobu • 18 cze 2026, 12:59ale szaleństwo
dostałęm fv od chińczyka -
Rozarh • 18 cze 2026, 12:46nie wierzę w InterNiet
-
@GUTEK@ • 18 cze 2026, 12:45po co pytałeś internety, tak byś nie wiedział ze się nie da i byś zainstalował
-
Rozarh • 18 cze 2026, 12:45jedynie bootloader mają inny
-
Rozarh • 18 cze 2026, 12:44Ale porównując hardware, to ER-X to praktycznie to samo co RouterBoard hEX S
-
Rozarh • 18 cze 2026, 12:44Internet mówi - nie da się
-
Rozarh • 18 cze 2026, 12:43Analizuję możliwość instalacji RouterOS na Ubiquiti EdgeRouter X
-
Rozarh • 18 cze 2026, 12:38Siema psuje
-
@GUTEK@ • 18 cze 2026, 11:05wygląd większości tych pseudo celebrytek działa jak środek antykoncepcyjny
Kto czatuje
Czat odświeża się co 100 sekund
Odświeżanie…