mChat

  • Shoutbox służy wyłącznie do luźnych pogaduszek.
  • dziobuteraz
    całkiem niedawno brałem szpeje do klocków; przyszły dwie duże torby po 3-4kg każda i wszystko to prezenty za grosze
  • dziobuteraz
    jak nie?
  • majekteraz
    dziobu pisze: 18 cze 2026, 17:06 bo obecny problem polega na tym że kitajec wysyła laptopa a w deklaracji pisze "prezent 5 usd"
    to już od bardzo dawna nie przechodzi
  • dziobu1 minutę temu
    jebaj wylicza cło i wtedy często zakup traci sens
  • dziobu1 minutę temu
    bo obecny problem polega na tym że kitajec wysyła laptopa a w deklaracji pisze "prezent 5 usd"
  • dziobu2 minut temu
    z tego co rozumiem to cło będzie płącił klient końcowy, więć do tych 150 eur dojdzie np 40
  • majek2 minut temu
    dziobu pisze: 18 cze 2026, 17:02 od tej kwoty zapłącisz faktyczne cło które potencjalnie może być wyższe
    to trzeba wziąć to za 150 z niską lub zerową stawką ;)
  • majek3 minut temu
    Rozarh pisze: 18 cze 2026, 17:03 @majek i majfriend zwraca 147 ojro :)
    no i tak lepiej niż zapłacić 30 ojro za 10 dupereli po dolarze
  • Rozarh4 minut temu
    ale to musiała by cała Polska lub Unia się wstrzymać
  • Rozarh4 minut temu
    prościej będzie wstrzymać się od zakupów przez 1 miesiąc
  • Rozarh5 minut temu
    @majek i majfriend zwraca 147 ojro :)
  • dziobu5 minut temu
    od tej kwoty zapłącisz faktyczne cło które potencjalnie może być wyższe
  • majek6 minut temu
    chyba czuję już 'polskie' wyjście z sytuacji:
    kupujemy kilka pierdół + coś wypaśniego za 150 euro, powyżej tej kwoty jest 'normalnie' więc nie ma opłat za 'pozycję', później zwracamy to coś wypaśniego za 150 euro :crazy2: ;)
  • dziobu10 minut temu
    normalne; vat płacisz od łącznej kwoty
  • majek11 minut temu
    a to 'niespodzianka',
    opłata za pozycję w paczce to 3 euro...



    plus VAT :?
  • Rozarh12 minut temu
    a nie, że "obce"
  • Rozarh12 minut temu
    ale też napisałem "MOJE"
  • Rozarh12 minut temu
    @GUTEK@ pisze: 18 cze 2026, 16:54 opleć drutem i podłącz sztrom
    no to jest od 3 miesięcy do 5 lat :D
  • @GUTEK@13 minut temu
    opleć drutem i podłącz sztrom
  • Rozarh17 minut temu
    Większym wrogiem kratki, będą moje koty - bo w tych sypkich miejscach sobie kibelki robią...
  • Rozarh22 minut temu
    Ulewy juz były - teraz upały idą
  • dziobu28 minut temu
    po jakiejś ulewie woda wypłucze ten plastik i robot go równomiernie rozniesie po trawniku :D
  • @GUTEK@30 minut temu
    lubi tę wiadomość
    Rozarh pisze: 18 cze 2026, 16:25 ale to i tak pójdzie do ziemi, żeby robot koszący się nie zakopywał
    :crazy2:
  • Rozarh41 minut temu
    a za jakiś czas trawa to zarośnie a PLA się rozłoży prędzej czy później :P
  • Rozarh42 minut temu
    ale to i tak pójdzie do ziemi, żeby robot koszący się nie zakopywał

Kto czatuje

Czat odświeża się co 100 sekund