• Shoutbox służy wyłącznie do luźnych pogaduszek.
  • Zgarny2 minut temu
    patrzę że jeszcze jakaś oprócz wąskiej powinna być
  • Zgarny3 minut temu
    taki jak ten:
  • Zgarny5 minut temu
    zabiorę jutro do roboty filtry etc. żeb przedmuchać
  • dziobu5 minut temu
    co oznacza że to nie jest to samo; powinno być ale w istotnych częsciach nie musi
  • Zgarny5 minut temu
    fajny odkurzaczyk akumulatorowy znalazłem jak z roboty wracałem, nie dosyć że działa, to na dodatek zasilacz i elektroszczotkę ma(choć wąskiej z zestawu już brakowało - będę musiał narysować i ulepić) ;)
  • dziobu6 minut temu
    taka sama funkcjonalnie ale m.in inna obudowa
  • dziobu6 minut temu
    króki risercz - at to wersja budżetowa
  • Rozarh9 minut temu
    https://wikidevi.wi-cat.ru/MediaTek_MT7621 - jedyna różnica w CPU to literka "T", którą ma ERX, a MT nie. Nie znalazłem jeszcze jaka to różnica
  • majek20 minut temu
    większość 'portowania', to się zazwyczaj zaczyna na poziomie systemu - zostawia oryginalny kernel i podmienia się całą resztę systemu,
    identycznie w orangepi, komórkach itp.
    na koniec przychodzi jakiś mastamotherhacker i czasem mu się uda te wszystkie DT i patche do kernela jakoś sportować do mainline, ale to i to nie zawsze, bo producenci lubią modyfikacje na zasadzie 'działa to nie ruszać' i żaden nowy kernel z tymi przeróbkami później nie działa, takie haki na hakach
  • Rozarh23 minut temu
    Mam ten router - jak się upewnię, że można go będzie odceglić w razie "W" to mogę się nim bawić ;)
  • majek25 minut temu
    i w booloaderze, i w kernelu,
    słabo to widzę jak ktoś mówi, że hardware jest taki sam, bo procesor jest taki sam.
  • dziobu26 minut temu
    ale jeśli zewnętrzne peryferia są inne to wtedy faktycznie może to byż duży problem
  • dziobu27 minut temu
    wysra to nie; pewnie trzeba będzie srogo pogrzebać w dokumentacji
  • dziobu28 minut temu
    niemniej połowa działą - a to też już coś
  • majek28 minut temu
    @Rozarh pamiętaj, że to embedded - musisz na sztywno powpisywać adresy pamięci, i/o, piny itp do definicji hardware dla kernela, to nie jest pecet że po acpi sobie wszystko sam magicznie znajdzie,
    więc to że ten sam procek, to jeszcze nic nie znaczy, starczy że kości pamięci będą inne i się to wszystko wysra
  • dziobu28 minut temu
    bo tyle to orangepi warte :D
  • majek30 minut temu
    minimalnie, to może działać jak te wszystkie orangepi,
    niby większość na tym samym procku, a połowa rzeczy nie działa
  • Rozarh34 minut temu
    I "switch" i "CPU" mają to samo oznaczenie - więc jakaś szansa jest :)
  • dziobu34 minut temu
    tu obstawiam że jest dużą szansa że schemat jest zgodny, przynajmniej w częsci niezbędnej żeby to uruchomić chociaż minimalnie

Zaloguj się  •  Zarejestruj się

Kto jest online

Jest 590 użytkowników online :: 10 zarejestrowanych, 2 ukrytych i 578 gości (wg danych z ostatnich 10 minut)
Najwięcej użytkowników (57014) było online 07 kwie 2026, 23:59

Statystyki

Liczba postów: 166946 • Liczba tematów: 9169 • Liczba użytkowników: 5741 • Ostatnio zarejestrowany użytkownik: KiJacek