• Shoutbox służy wyłącznie do luźnych pogaduszek.
  • Rozarh1 minutę temu
    https://wikidevi.wi-cat.ru/MediaTek_MT7621 - jedyna różnica w CPU to literka "T", którą ma ERX, a MT nie. Nie znalazłem jeszcze jaka to różnica
  • majek12 minut temu
    większość 'portowania', to się zazwyczaj zaczyna na poziomie systemu - zostawia oryginalny kernel i podmienia się całą resztę systemu,
    identycznie w orangepi, komórkach itp.
    na koniec przychodzi jakiś mastamotherhacker i czasem mu się uda te wszystkie DT i patche do kernela jakoś sportować do mainline, ale to i to nie zawsze, bo producenci lubią modyfikacje na zasadzie 'działa to nie ruszać' i żaden nowy kernel z tymi przeróbkami później nie działa, takie haki na hakach
  • Rozarh15 minut temu
    Mam ten router - jak się upewnię, że można go będzie odceglić w razie "W" to mogę się nim bawić ;)
  • majek18 minut temu
    i w booloaderze, i w kernelu,
    słabo to widzę jak ktoś mówi, że hardware jest taki sam, bo procesor jest taki sam.
  • dziobu18 minut temu
    ale jeśli zewnętrzne peryferia są inne to wtedy faktycznie może to byż duży problem
  • dziobu19 minut temu
    wysra to nie; pewnie trzeba będzie srogo pogrzebać w dokumentacji
  • dziobu20 minut temu
    niemniej połowa działą - a to też już coś
  • majek20 minut temu
    @Rozarh pamiętaj, że to embedded - musisz na sztywno powpisywać adresy pamięci, i/o, piny itp do definicji hardware dla kernela, to nie jest pecet że po acpi sobie wszystko sam magicznie znajdzie,
    więc to że ten sam procek, to jeszcze nic nie znaczy, starczy że kości pamięci będą inne i się to wszystko wysra
  • dziobu21 minut temu
    bo tyle to orangepi warte :D
  • majek23 minut temu
    minimalnie, to może działać jak te wszystkie orangepi,
    niby większość na tym samym procku, a połowa rzeczy nie działa
  • Rozarh26 minut temu
    I "switch" i "CPU" mają to samo oznaczenie - więc jakaś szansa jest :)
  • dziobu27 minut temu
    tu obstawiam że jest dużą szansa że schemat jest zgodny, przynajmniej w częsci niezbędnej żeby to uruchomić chociaż minimalnie
  • majek40 minut temu
    Rozarh pisze: 18 cze 2026, 12:44 Ale porównując hardware, to ER-X to praktycznie to samo co RouterBoard hEX S
    ale porównujesz tylko procki czy cały schemat?
    bo jak cokolwiek jest podłączone trochę inaczej, to będzie jeszcze rzeźba w device tree,
    a teraz to przecież procek nawet gada z przetwornicą na płycie, nie mówiąc o ledzikach itp.
  • dziobu18 cze 2026, 13:01
    ciekawe że firma nip ma prawidłowy, wskazuje na nią, jest w rejestrze vat za to nie ma ich ani w krs ani w ceidg
  • @GUTEK@18 cze 2026, 13:01
    don't worry :D
  • dziobu18 cze 2026, 12:59
    ale szaleństwo
    dostałęm fv od chińczyka
  • Rozarh18 cze 2026, 12:46
    nie wierzę w InterNiet
  • @GUTEK@18 cze 2026, 12:45
    po co pytałeś internety, tak byś nie wiedział ze się nie da i byś zainstalował
  • Rozarh18 cze 2026, 12:45
    jedynie bootloader mają inny
  • Rozarh18 cze 2026, 12:44
    Ale porównując hardware, to ER-X to praktycznie to samo co RouterBoard hEX S

Zaloguj się  •  Zarejestruj się

Kto jest online

Jest 401 użytkowników online :: 9 zarejestrowanych, 2 ukrytych i 390 gości (wg danych z ostatnich 10 minut)
Najwięcej użytkowników (57014) było online 07 kwie 2026, 23:59

Statystyki

Liczba postów: 166946 • Liczba tematów: 9169 • Liczba użytkowników: 5741 • Ostatnio zarejestrowany użytkownik: KiJacek