• Shoutbox służy wyłącznie do luźnych pogaduszek.
  • majek12 minut temu
    Cło – prawnie: opłata za przewóz towarów przez granicę celną; ekonomicznie: specyficzny podatek stosowany w handlu międzynarodowym
    i w sumie ali tę opłatę pokazuje jako podatek
  • @GUTEK@47 minut temu
    my to wiemy kocie :D
  • velkhor49 minut temu
    majek pisze: 17 cze 2026, 10:26 za to rzeczy od 'global sellers' są wszystkie już z podatkiem, nawet jak termin dostawy jest jeszcze ze 2-4 dni przed lipcem
    Przeciez VAT to masz juz od paru ładnych lat doliczany dla tanich przesyłek. Jak przekraczałeś kwote to przy checkout miałeś VAT odejmowany i listnosz przynosił Ci świstek z opłatą VAT i cłem. Teraz ma być dodatkowa opłata za każdą pozycję 3 EUR (CŁO nie VAT).
  • majek56 minut temu
    może im poniedziałek gdzież zaginął?
    mi też z poniedziałku leżą niewysłane,
    a kupione dzisiaj w nocy bundle już wysłane
  • @GUTEK@58 minut temu
    no te z poniedziałku jeszcze nie wyleciały :D
  • majek17 cze 2026, 11:13
    coś się chińce opierdalają, normalnie przesyłki szły w 5-7 dni, a ostatnio wszystkie w 11, z wyjątkiem dpd, bo ta 13 :D
  • Andrzej_W17 cze 2026, 10:36
    majek pisze: 17 cze 2026, 10:30
    @GUTEK@ pisze: 17 cze 2026, 10:24 no choice brałem i mam tylko dpd
    o, a to dziwne,
    ja tak miałem tylko z tych paczkomatowych, ale nie choice
    wczesniej bralem dwie rzeczy to idzie DHL. Parę ę dni temu kupiłem jakieś pierdoły to normalnie InPost
  • majek17 cze 2026, 10:30
    @GUTEK@ pisze: 17 cze 2026, 10:24 no choice brałem i mam tylko dpd
    o, a to dziwne,
    ja tak miałem tylko z tych paczkomatowych, ale nie choice
  • @GUTEK@17 cze 2026, 10:28
    dobrze że w poniedziałek wziąłem aht20, jeszcze było bez cła :crazy2:
  • majek17 cze 2026, 10:26
    dziobu pisze: 17 cze 2026, 09:29 Nie doliczają jesli przewidywana data doreczenia jest w tym miesiącu.
    no niestety nie,
    mi wychodzi, że choice i bundle jeszcze nie doliczają, bo mają towar fizycznie u siebie w magazynie i mogą zagwarantować termin, ale i tak opłata się pewnie pojawi maks za kilka dni,
    za to rzeczy od 'global sellers' są wszystkie już z podatkiem, nawet jak termin dostawy jest jeszcze ze 2-4 dni przed lipcem
  • @GUTEK@17 cze 2026, 10:24
    no choice brałem i mam tylko dpd
  • majek17 cze 2026, 10:23
    @GUTEK@ pisze: 17 cze 2026, 10:18 no i nima paczkomatów, musiałem wziąć paczkę do żabki :cry2:
    tylko dpd jest na tych przesyłkach 'economy' z paczkomatem, spróbuj zmienić rodzaj przesyłki albo poszukaj z choice
  • @GUTEK@17 cze 2026, 10:18
    no i nima paczkomatów, musiałem wziąć paczkę do żabki :cry2:
  • @GUTEK@17 cze 2026, 09:39
    Jarewa pisze: 17 cze 2026, 09:37 Zakład utylizacji szmalu dzis też strajkuje
    a to coś zmienia?
  • Jarewa17 cze 2026, 09:38
    Hmmm moze ja bym zastrajkowal :problem:
  • Jarewa17 cze 2026, 09:37
    Zakład utylizacji szmalu dzis też strajkuje
  • @GUTEK@17 cze 2026, 09:30
    @dziobu do aku nie doliczają, a data jest na sierpień
  • dziobu17 cze 2026, 09:29
    Nie doliczają jesli przewidywana data doreczenia jest w tym miesiącu.
  • @GUTEK@17 cze 2026, 09:01
    @Adinfo bym jeszcze potrzebował podwójny switch zigbee kupić, ale kurcze 36zł najtaniej widze
  • @GUTEK@17 cze 2026, 09:00
    tyle że chyba znikneły paczkomaty, tylko dpd jest
Na czacie nikogo nie ma

Zaloguj się  •  Zarejestruj się

Kto jest online

Jest 400 użytkowników online :: 8 zarejestrowanych, 2 ukrytych i 390 gości (wg danych z ostatnich 10 minut)
Najwięcej użytkowników (57014) było online 07 kwie 2026, 23:59

Statystyki

Liczba postów: 166927 • Liczba tematów: 9168 • Liczba użytkowników: 5740 • Ostatnio zarejestrowany użytkownik: gabriel0