Znaleziono 7 wyników

autor: Pjoter
08 kwie 2018, 16:32
Forum: Anet
Temat: Kapryśna A8
Odpowiedzi: 42
Odsłony: 17405

Re: Kapryśna A8

Czy mnie wszyscy ignorują w tym temacie?
margas pisze:(...)wybaczcie ale jeżeli nie potraficie podać choć przybliżonych parametrów opcji które powinienem ustawić to ta dyskusja nie przyniesie żadnych pozytywnych efektów.
Podałem Ci przykładowe parametry w Cura. Parametrów w drukarce nie powinieneś zmieniać. Wydrukuj tą kostkę kalibracyjną. Albo zmień dyszę i wtedy wydrukuj kostkę. Wstaw zdjęcia. Jeśli tego nie zrobisz to nie wyjdziemy poza ogólniki. Skoro interesowałeś się wcześniej drukiem 3D to raczej wiesz o czymś takim jak kalibracja drukarki. Nie można jej zrobić jeśli nie wiesz co kalibrować. A nie wiesz co kalibrować jeśli nie wydrukujesz testu kalibracji. Identyczny problem jest z drukarkami 2D - po to istnieją strony testowe abyś mógł znaleźć problem. Jeśli oczekujesz od nas pomocy to rób to co mówimy.
autor: Pjoter
08 kwie 2018, 11:33
Forum: Anet
Temat: Kapryśna A8
Odpowiedzi: 42
Odsłony: 17405

Re: Kapryśna A8

margas pisze:Ciągle wracamy do tematu ustawień wyjściowe samej drukarki i CURA. Trudno eksperymentalnie włączać i wyłączać po jednej opcji bo zapewne większość zmian będzie niezauważalna a po drugie roszada ustawieniami to jak totolotek z określoną liczbą kombinacji.
Każdy defekt na wydruku ma swoją określoną przyczynę - prędkość, retrakcje, temp itd.

Ustaw wszystko w Cura tak jak ja mam - zmień tylko wysokość ścieżki na 0.1 mm (bo masz dyszę 0.2 mm) i wydrukuj kostkę kalibracyjną (drukuj bez podpór). Wstaw zdjęcia ze wszystkich stron i pokazujące wszelkie defekty i wtedy będziemy Ci mogli pomóc. Nauki jazdy na rowerze nie zaczyna się od trasy rowerowej w Bieszczadach (a na to się pokusiłeś wybierając swój pierwszy wydruk) - musisz się nauczyć podstaw jeszcze. Jeśli martwi cię marnowanie pieniędzy to na wypełnieniu 20% zużyjesz materiału za 30 gr. Jeśli twoja drukarka pobiera 1,5A przy 230V to dodatkowo 7 gr prądu.
autor: Pjoter
07 kwie 2018, 23:08
Forum: Anet
Temat: Kapryśna A8
Odpowiedzi: 42
Odsłony: 17405

Re: Kapryśna A8

Paatryk93 pisze: Wydaje mi się że autor tematu, wrzucił zdjęcia z pomarańczowymi elementami żeby pokazać jaki element chce wydrukować.
Omg, ale jestem tępy, ja myślałem że to już wydruk który zrobił autor. Przepraszam wszystkich za nieporozumienie. :sorry:
autor: Pjoter
07 kwie 2018, 22:54
Forum: Anet
Temat: Kapryśna A8
Odpowiedzi: 42
Odsłony: 17405

Re: Kapryśna A8

Ale z tego co widzieliśmy to poprzednie wydruki (poprawienie karetki - pomarańczowy element) wyszły dobrze. Czy coś zmieniałeś że wydruki nagle przestały wychodzić? Jakie ustawienia zastosowałeś do pomarańczowego elementu?
autor: Pjoter
07 kwie 2018, 12:47
Forum: Anet
Temat: Kapryśna A8
Odpowiedzi: 42
Odsłony: 17405

Re: Kapryśna A8

Podpory same się nie dodadzą - zobacz mój post. Musisz sam zaznaczyć że chcesz podpory. Dodatkowo zawsze proponuje sprawdzić wygenerowane przez Cura warstwy. Pamiętaj że to tylko maszyny i programy - nic nie zastąpi inteligencji i mądrości użytkownika!
autor: Pjoter
07 kwie 2018, 11:30
Forum: Anet
Temat: Kapryśna A8
Odpowiedzi: 42
Odsłony: 17405

Re: Kapryśna A8

Napiszę czym ja się martwię na początek i co sam ustawiam (pamiętaj jednak że to są ustawienia moje do innej niż twoja drukarki i po których otrzymałem zadowalający mnie kompromis między jakością i czasem wydruku).
ustawienia.png
1. Wysokość warstwy - ja dla dyszy 0.4 mm mam ustawioną 0.2 mm wysokość warstwy. Wydruki wychodzą ok, widać na wydruku kolejne ścieżki jednak mi nie przeszkadza.
2. Grubość ścianek - określa jak grube mają być ścianki z litego materiału
3. Gęstość wypełnienia - określa jak duże ma być wypełnienie wewnątrz obiektu (niewidoczne dla oka teoretycznie)
4. Temperatura głowicy - zależna od materiału. Ja nie sprawdzałem innych temp. używam 200 dla DD PLA
5. Temp. stołu - musi być na tyle duża by wydruk chciał się trzymać stołu. 50-60 dla PLA jest ok
6. Średnica filamentu - ją ustawiasz raz i już się nie przejmujesz
7. Flow - jeśli będziesz miał problem z wydrukiem że zaczyna się "wylewać" przy warstwach to należy zmniejszyć
8. Retrakcja - w skrócie - TAK, chcesz retrakcje
9. Szybkość drukowania - u mnie 60 mm/s to na granicy przyzwoitego wydruku
10. Szybkość podróży karetki gdy nie drukuje - tutaj mam 2x więcej niż szybkość drukowania
11. Chłodzenie wydruku - do wydruków z PLA powinieneś mieć je włączone
12. Wytwarzanie podpór - jeśli jakiś element będzie ci wisiał w powietrzu to należy zastanowić się albo nad podporami albo nad zmianą modelu
13. Rodzaj przyklejenia wydruku do stołu - nie mam problemów z przyczepnością (używam szkła posmarowanego klejem szkolnym) więc wybieram tylko skirt aby wyregulować przepływ po wygrzewaniu hotendu

To są moje ustawienia dla prostego wydruku. Teraz bardzo możliwe że będzie dyskusja o tym jak to powinienem pokazać jaką ma retraction speed itp.

Co do zdjęć twoich wydruków to za dużo nie widać na zamieszczonym zdjęciu - widzimy tylko że jedna ze ścianek jest płaska i że trzyma wszystko wymiar skoro udało ci się zamontować. Jeśli będziesz wrzucać kolejne zdjęcia to postaraj się o fotografie z kilku stron pokazujące element z bliska oraz pokazujące wszelkie otwory, mosty itp.
autor: Pjoter
06 kwie 2018, 19:57
Forum: Anet
Temat: Kapryśna A8
Odpowiedzi: 42
Odsłony: 17405

Re: Kapryśna A8

I dostałeś konkretną odpowiedź (a nawet dwie):

1.
kretu pisze:Napisz jaki masz problem z wydrukiem najlepiej w formie zdjęć. No i osobiście bym nie zaczynał od dyszy 0,2 tylko standardowej 0,4.
2.
marek91 pisze:Drukarka ma wgrany firmware w którym masz podstawowe dane na temat kroków silników, ustawienia PID dla termistorów, gdzie są ustawione krańcówki itp.
Natomiast wszystko to co ustawiasz sobie w cura to ustawienia samego wydruku, ilość obrysów (grubość ścianek) wypełnienie, grubość dolnej i górnej ścianki, temperaturę stołu, głowicy i wiele, wiele innych. To są dwie zupełnie inne sprawy.
Z dyszy 0,2mm na razie zrezygnuj, będziesz miał 5x więcej problemów. Wstaw 0,4 lub 0,5 i pokaż co masz naustawiane w cura.
Nadal nie wiemy co masz na myśli mówiąc że "chcesz coś poprawnie wydrukować".
Poza tym w menu Anet znajdują się funkcje które na początek nie powinny Cię interesować. Jak na razie baw się ustawieniami w Cura - prędkość wydruku, grubość warstwy, gęstość wypełnienia itd. Nie ma też uniwersalnych ustawień - wszystko zależy od tego czy chcesz wydruk mieć szybko czy możesz poczekać, czy zależy ci na wytrzymałości mechanicznej czy też wyglądzie itp.

Wróć do „Kapryśna A8”