Znaleziono 1 wynik

autor: Bartosz Kusik
16 maja 2018, 19:15
Forum: Filamenty
Temat: Ink3de
Odpowiedzi: 101
Odsłony: 42189

Re: Ink3de

Witam serdecznie,

Jestem tutaj pierwszy raz, zostałem "wywołany do tablicy" więc postanowiłem się ustosunkować pomimo, że uznaję inne formy komunikacji jak np. bezpośrednią ale OK. To może najpierw się przedstawię.
Nazywam się Bartosz Kusik, jestem właścicielem i założycielem INK3.DE, a także prezesem spółki INK3.DE sp. z o.o.

Miło jest mi czytać pozytywne opinie na temat produktu, który wytłaczam i przykro mi czytać te złe opinie.
W druku 3D działam od ok 2013 roku. Kiedy zaczynałem nie wiele osób wiedziało co to druk 3D. Nie było wtedy w internecie tyle informacji co teraz, filament kupowało się z Holandii, Stanów i Chin, a najtańsze drukarki 3D kosztowały średnio od 7k-20k złotych. Jakość wszystkiego w porównaniu do dzisiejszych standardów była straszna. Niestety targi druku 3D w Nowym Jorku czy Londynie wyglądały lepiej niż obecne w Polsce - przykre ale prawdziwe. Cały czas gonimy świat. Uczyliśmy się oczywiście samemu tłoczyć swój pierwszy filament na zakupionej z Chin pierwszej linii za cenę dobrego nowego samochodu. Każdemu odważnemu drukarzowi 3D polecam zakup maszyny za ponad 100k do wytwarzania czegoś co jest mało popularne. W Polsce jest kilka takich osób z jajami i generalnie każdy kto u nas poznaje proces wytłaczania filamentu rozumie ile jest w tym pracy i odpowiedzialności. Dlatego też raz na jakiś czas organizujemy dni otwarte. Szanuje wszystkich swoich konkurentów na rynku czy to w Polsce czy za granicą. Z niektórymi bardzo dobrze żyję i wymieniamy się często doświadczeniami.

Jest tu w poście dużo tematów związanych z produktem INK3.DE postaram się odpowiedzieć na większość. Mam nadzieję, że nie łamię regulaminu bo stronniczość tutaj jest mocno wyczuwalna.

Zatem najczęstszy problem (boble) zdarza się praktycznie u każdego producenta filamentów. Rzadko bo rzadko ale się zdarza. Widziałem na własne oczy materiały z wadami największych na naszej planecie i potrafię to zrozumieć. Nie pisałem o tym oczywiście do gazet i telewizji ale jak miałem możliwości informowałem producenta. Ale naszą misją jest oczywiście nie oszukiwanie klientów bo nasza praca nie miała by sensu lecz udoskonalanie linii tak aby te problemy pojawiały się jak najrzadziej. Stąd stosuje się pomiary temperatury masy, średnicy, prędkości i wielu innych.

Każdy tu znawca termoplastyków dobrze wie co to jest homogenizacja i ciśnienie zwrotne i wie także skąd mogą pojawiać się tzw "boble" na filamencie. Każdy też wie jak to w procesie produkcyjnym jest, że trafiają się wadliwe produkty pomimo szczerych chęci i skrupulatnej kontroli jakości. Nigdy nie uchylaliśmy się od reklamacji gdy takowe się pojawiały. Nigdy się publicznie o nikim źle nie wypowiadaliśmy próbując rujnować jego lata ciężkiej pracy przez drobne błędy.

Co do kontroli jakości to napisaliśmy autorski program KARMA System do badania średnicy (oficjalna premiera i publikacja opóźniła się z racji budowy maszyn ale o tym za chwilę). KARMA System to nic innego jak wykres, który powstaje dzięki sygnałowi z lasera ustawionego wzdłuż linii produkcyjnej. Laser bada średnicę w czasie rzeczywistym (standardowo bez jakiegokolwiek zapisu bądź raportu) 3-4 pomiarów na sekundę (proszę mi wierzy, że pomimo tak gęstego pomiaru jest wstanie "przeoczyć" "bobla") i przekazuje dane, które przetwarzamy w formę wykresu. Dwa wykresy: 1. cała szpula i 2. ostatnie 60 sekund - by lepiej widzieć jak zachowuje się materiał. Po wykresie wiemy co się dzieje np. w cylindrze z materiałem. System jest ustawiony tak by operator dzięki sygnalizacji dźwiękowej oraz wizualnej wiedział:
-kiedy średnica wyszła po za zadany zakres
-kiedy zdarzyło się coś niepowołanego z materiałem (bobel)
-kiedy kończy się szpula i należy ją zakończyć
-kiedy jest koniec materiału na linii

(Można przy drukarce stosować "boblo czujnik" tak na wszelki wypadek i podpiąć go jak stycznik z końcem filamentu. Mając chcąc nie chcąc "bobla" drukarka się "spauzuje" a wydruk skończy po zmianie filamentu. Służymy pomocą przy wszelkiego rodzaju czujnikach.)

KARMA System jest podzielona na wersje operatora i klienta. Wersja dla klienta będzie posiadała następujące informacje po wpisaniu unikatowego kodu z każdej szpuli:
-rodzaj materiału
-waga
-kolor materiału
-średnicę

KARMA System wejdzie oficjalnie niebawem w życie i nakręcimy o tym dokładny film. Mamy nadzieję, że tym sposobem będziemy mogli zapewnić najwyższą jakość naszych produktów nie wspominając o surowcach i barwnikach.

Przykład wersji BETA

https://youtu.be/-fSkn0qbpJc



Sami przedrukowujemy z naszego filamentu setki kilogramów czego przykładem może być poznańska wystawa Future Art Show 3D na którą wydrukowaliśmy między innymi makietę Poznania. Rolki z filamentem w chwili obecnej są przejadane przez drukarki i nie mamy z nimi żadnych problemów.

https://youtu.be/WToxX1cE-d4



Obecnie jestem producentem nie tylko filamentów INK3.DE ale także przemysłowych maszyn takich jak linie do produkcji filamentu, podzespołów czy przemysłowych drukarek 3D GamgolBot APOCALYPTO.


https://youtu.be/0dJ9hHkF0IU





https://www.youtube.com/watch?v=HMLYoIUDyGM


Zajmujemy się także modelowaniem w 3D, prototypowaniem, drukowaniem oraz postprodukcją.


Poświęciłem bardzo wiele by rozwijać druk 3D w Polsce i na świecie i wolałbym wspólnie tworzyć jeden pozytywny ruch niż czytać fora z pociskami w moją stronę. Jestem człowiekiem i zawsze można do nas przyjść czy zadzwonić i pogadać. Nie robimy tego specjalnie by zacinały się Wam drukarki. Serio.

Jak dobrze wiecie prowadzenie firmy w Polsce nie należy do najlżejszych zadań, a do tego jest całą masa innych problemów. Chcemy dobrze i chcemy razem to rozwijać. Tworzymy historię (my, ty, wy, ja, wszyscy) właśnie tu i właśnie teraz. Poświęciłem kawałek swojego życia by to rozwijać. Jak ktoś nie zna naszych prac to na instagramie #ink3de mamy te którymi możemy się chwalić. Niestety nie umiem wrzucać tu zdjęć co pewnie jest banalnie proste. Ale liczę, że zaraz dostanę instrukcję jak to zrobić.

Pozdrawiam serdecznie
Dzięki za opinie te złe i te dobre
Reklamację proszę składać bezpośrednio do mnie bartosz.kusik@ink3.de z dopiskiem "reprapy.pl" - osobiście będę się nimi zajmował.



Jestem teraz do Waszej dyspozycji
Q

Wróć do „Ink3de”