Znaleziono 2 wyniki

autor: MosfetN
10 sie 2017, 20:47
Forum: Kalibracja, problemy
Temat: Kalibracja retrakcji?
Odpowiedzi: 43
Odsłony: 23450

Re: Kalibracja retrakcji?

anraf1001 pisze:
dragonn pisze:Co do drukowania elementów na 100% infillu no to cóż, wydrukowałem wszystkie części do Hypercube Evo na 100% infill z PET-G i nie miałem jakiekolwiek problemu.
No dokładnie. Tez nigdy nie mialem z tym problemu ale to pewniw tez zalezy od bowdena. Kazdy jest inny :/
Nie chodzi o drukowanie cały czas na infill 100 % (tu cisnienie jest stałe) tylko na przemienne drukowanie normalnie i 100% infill np. w sytuacji gdy drukujemy dwa walce obok siebie o rożnej wysokości jeden kończy się wcześniej niz drugi a co za tym idzie warstwy top 100 % infill są drukowane gdy na drugim walcu kładziemy standardowe warstwy. Na wyższym walcu powinien powstać artefakt na zewnętrznych obrysach związany z podniesionym ciśnieniem w głowicy po druku 100% infill na końcowych warstwach niższego walca - to tak w skrócie , problem jest bardziej złożony , test wrzucę po powrocie do Polski - aktualnie jestem za granicą.
autor: MosfetN
10 sie 2017, 18:47
Forum: Kalibracja, problemy
Temat: Kalibracja retrakcji?
Odpowiedzi: 43
Odsłony: 23450

Re: Kalibracja retrakcji?

Prawda jest taka że, filament 1.75 z grubsza nie nadaje się do bowdena w szczególności przy drukarkach o większym polu roboczym. Ja wywaliłem bowdena głównie z powodu braku stałego ciśnienia w głowicy - np po 100% infill mamy podwyższone ciśnienie co objawia się w postaci szerszej ścieżki (pierwsza po wypelnieniu) oraz problemów z retrakcją przy bowdenie o dlugosci ~750 mm. Dodatkowo ektruzja jest czasowo przesunięta w fazie względem g-code z powodu małej lecz jednak istniejącej ściśliwości filamentu. Ogólnie rzecz biorąc procesy zachodzące w bowdenie na 1.75mm sa bardziej złożone niz może się wydawać lecz wniosek z tego plynie taki - bowden działa sensownie tylko z filamentem 3 mm. Jak ktos nie wieży to mogę wrzucić .stl testu na stałość ciśnienia w głowicy i wszystko będzie pięknie widać jakie to artefakty z tego wynikają.

Wróć do „Kalibracja retrakcji?”