Znaleziono 1 wynik

autor: JGFTW
07 sty 2022, 16:03
Forum: B+R, innowacje i pomysły
Temat: Koncept stołu modularnego
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 5872

Re: Koncept stołu modularnego

Cosik pisze:[...] Z racji braku frezarki cnc itd w domu to pomyślałem że można nacięcia zrobić szlifierką z tarczą do "amelinium" [...]
Próbowałem wielokrotnie wyciąć coś szlifierką "z łapy", ale zawsze wychodzi w rzeczywistości dużo gorzej niż zakładałem, więc o ile masz wprawę lub jest to POC i nie musi wyglądać to chyba lepiej znaleźć kogoś, kto to wyfrezuje ;)
Cosik pisze:Ramka pod stół
Wydaję mi się, że niektóre rozwiązania, wybory są zależne od docelowej maszyny w jakiej stół się znajdzie. Sądzę, że ilość punktów montażowych do mocowania będzie uzależniona od tego czy stół będzie na stałe przymocowany do ramy jak np w Voronie 2.4; podejrzewam, że będzie potrzeba mniej niż jakby było to zamontowane w ruchomej osi Z, w której to również trzeba zastosować ramkę (mocowanie stołu). Rzeczona ramka również trochę może ważyć, bo zakładam, że powinna być taka sama lub grubsza jak stół, więc być może stół najlepiej dać nieruchomy, na kilka śrub i olać ramkę?

Jaka będzie docelowa powierzchnia druku naklejone PEI/Blacha magnetyczna+cośtam/duża blacha oraz małe blachy/jeszcze coś innego?
Cosik pisze:[...] Myślałem on zasilaniu DC ale przy dużej drukarce to należałoby użyć sporego zasilacza, np takiego z serwera, co powoduje że było by głośno.
... albo kilka małych ;)
Cosik pisze:Pomiar temperatury
Jak chodzi o odczyt temperatury to opcja low cost jaka przychodzi mi na myśl:
- Jakakolwiek płytka z 9 wolnymi analogowymi pinami do których podepniesz termistory (Czy to muszą być koniecznie PT100?) z rezystorami i kondensatorami, tak jak jest to na płytkach w drukarkach*.
9xthermistors.png
Zdjęcia ze schematów Rampsa oraz SKR mini v1.1:
ramps-thermistors.png
skr-thermistors-wiring.png

*Przy czym zaznaczam, że nie robiłem nigdy takiego układu, więc proszę mnie poprawić, jeżeli się mylę i takie rozwiązanie nie będzie działać.


Podejrzewam, że najłatwiej będzie to zrobić w klipperze (multi_mcu).

W Marlinie też dałoby to zrobić, ale chyba wymagałoby to znalezienie płytki, która będzie miała tak dużo wolnych pinów albo nawet przygotowaną wystarczającą ilość gniazd albo popełnienie takiej płytki samemu.

RRF nie znam.

Pojawia się wiele dodatkowych pytań z mojej strony...

Czy intuicyjnie dobrałeś wcięcia czy zrobiłeś jakąś symulację odkształcania stołu? Czy potrzebne są tak duże przestrzenie pomiędzy grzałkami? Czy są to przecięcia czy nacięcia i które byłyby lepsze/wystarczające?

Masz na oku jakiś konkretny stop?
Czy myślałeś, żeby zrobić grzałkę i stół w formie pcb jak w nowej Prusie?

Masz jakieś orientacyjne wymiary tego stołu? Myślisz bardziej o 1x1 [m] czy 500x500 [mm]?
Czy szacowałeś (obliczając) jaki jest zysk z dzielenia stołu na moduły? Zakładając, że jest zysk z dzielenia to masz jakiś pomysł jak dobrać ilość modułów?

Wróć do „Koncept stołu modularnego”