Znaleziono 2 wyniki

autor: japim
15 paź 2020, 13:27
Forum: Postprocessing
Temat: Przetapianie wydruków w pyle solnym
Odpowiedzi: 136
Odsłony: 32234

Re: Przetapianie wydruków w proszku

A może wystarczy podbić dodatkowo flow o 5-10% aby do nominalnego wyliczonego przez slicer przepływu dodać jeszcze trochę, który upchnie nadmiar plastiku w wolnych przestrzeniach.
Skoro to jest wydruk techniczny to jego wygląd nie musi być idealny.
autor: japim
27 wrz 2020, 10:51
Forum: Postprocessing
Temat: Przetapianie wydruków w pyle solnym
Odpowiedzi: 136
Odsłony: 32234

Re: Przetapianie wydruków w proszku

Dziobu - tak sobie szybko skanowałem zdjęcia i naszła mnie myśl, że Twoje wygrzewane wydruki wyglądają jak zgniecione -nawet te 100% wypełnione.
Tak jakby zgniatała je masa soli którą są przykryte. Dlaczego nie umieścić tych detali zaraz pod powierzchnią? Tylko ładujesz je na samo dno? Przecież chcesz tylko utrzymać ich kształt. A przy roztapianiu do temperatury "płynnej" i niedostatecznym ubiciu soli dookoła tak aby była super twarda to naturalnym jest, że się plastik rozejdzie pod naciskiem gęstej i ciężkiej soli....

A tak z innej beczki - może zastosować metodę hybrydową? Coś na kształt " skorupki jajka"? która utrzyma dokładny kształt i będzie łatwo ją zdjąć?
Np posmarować detal silikonem HT, czerwonym i po zaschnięciu wsadzić do soli/piasku - wtedy już chyba wszystko jedno. Nawet jak plastik się w 100% roztopi - to zewnętrzny korzuszek utrzyma jego kształt i detale.

Wróć do „Przetapianie wydruków w pyle solnym”