Znaleziono 2 wyniki

autor: japim
15 wrz 2021, 14:09
Forum: Robotyka, modele RC, modelarstwo
Temat: Programowanie i druk 3D
Odpowiedzi: 26
Odsłony: 10457

Re: Programowanie i druk 3D

dziobu pisze:Nauka powinna na końcu dać Ci gotowe coś. Coś co wykonuje konkretną funkcję. Czy to stacja pogodowa, zdalny domofon czy manipulator do komputera - dążysz do stworzenia konkretnego urządzenia. I dobrze żeby to było coś użytecznego i widowiskowego. Sterownik do pralki czy do ekspresu wymaga nieco innego podejścia programistycznego niż masz na początku nauki. Tu jest dużo roboty i mierny efekt wizualny, a sukces w nauce napędza odwrotny układ.
Zgadzam się z Dziobu.

Robiłem z synem hamownie do silników do dronów (oczywiście elementy drukarkowe -profile alu, elementy drukowane - obudowy, uchwyty, maskownice, setka śrub, belka tensometryczna, sterowanie sygnałem PWM, odczyt analogowy potencjometru, obsługa wyświetlacza LCD.) Sterownik był oparty o arduino i musiał obsługiwać stany bezpieczeństwa: obsługę kalibracji po włączeniu, detekcje otwartych drzwi, zlej pozycji potencjometru w chwili włączenia itd itp... Takie praktyczne projekty więcej zostawiają w głowie, niż jakikolwiek teoretyczny wykład. Zakujesz, zdasz, zapomnisz - chyba nie chcesz tego powtarzać.
autor: japim
15 wrz 2021, 08:46
Forum: Robotyka, modele RC, modelarstwo
Temat: Programowanie i druk 3D
Odpowiedzi: 26
Odsłony: 10457

Re: Programowanie i druk 3D

Tak jak napisał Dragonnn. Wystarczy ze rozszerzysz swoje zainteresowania z druku3d na drukarki3d. Od 4 lat drukujesz i nie wgrywałeś ani razu firmware? Albo chociaż polizałeś Marlina? Napisać makro postprocesujace gcode, wtyczkę do Cury, nowe funkcje do innych slicerów.

Wróć do „Programowanie i druk 3D”