Znaleziono 4 wyniki

autor: Igor
10 lip 2024, 08:37
Forum: Powitalnia
Temat: Cześć chłopaki i dziewczyny :)
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 739

Re: Cześć chłopaki i dziewczyny :)

Ok. Jest moc :) Sama historia się klei, w sensie potrafię sobie wyobrazić sytuację. Nie klei się natomiast to jak Ci zorganizowano pracę.

Po ogarnięciu maszyny, stare kody mogą działać jeszcze gorzej i może być potrzeba pocięcia ich na nowo. Zwłaszcza jeśli generował je ktoś komu kazano wygenerować bo jest drukarka. Mniej więcej tak to wyglądało w firmie gdzie pracuję. Po wyglądzie detali było widać że autor kodu ma nikłe pojęcie o pojęciu a co dopiero o druku. Zdarzało się że detal wymagał dużo obróbki bo był wydrukowany bezmyślnie a można było nie dość że skrócić czas druku do połowy to jeszcze detal praktycznie gotowy był prosto z drukarki. Spróbuj mimo wszystko dorwać się do slicera, jaki by on paskudny nie był. Bardzo pomoże Ci w pracy nad maszyną a nam może pomóc Ci pomóc.

Slicer i parametry ogarniesz. Jeśli czujesz mechanikę (tak z czucia, nawet nie z książki) to taka intuicja wystarczy do uzyskania niezłych wyników i mniejszej ilości późniejszego grzebania przy machinie.

Natkniesz się na coś - śmiało pytaj, tu są różni magicy.

Jeśli troszkę jednak hobbystycznie drukiem się pasjonujesz, to prawdopodobnie ułatwisz sobie pracę inspirując się poradami tego gościa. https://www.youtube.com/@slant3d
autor: Igor
10 lip 2024, 07:38
Forum: Powitalnia
Temat: Cześć chłopaki i dziewczyny :)
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 739

Re: Cześć chłopaki i dziewczyny :)

najczęściej z GreenTeca, bo pracujemy w przemyśle o rygorze sanitarnym i musimy pracować na materiałach dopuszczonych do kontaktu z żywnością. Jeśli znacie jakieś ASA z taką licencją to się podzielcie. Ja przeciw materiałowi samemu w sobie nic nie mam. Po prostu używając tego co używamy trochę ryzykujemy.
https://reprapy.pl/viewtopic.php?f=5&t=7623#p125140 W skrócie. Materiał może być dopuszczony do kontaktu z żywnością ale wyrób z niego na pewno nie. Półżartem - możesz kawałkiem takiego filamentu "legalnie" zamieszać herbatę ale już nie szpatułką z niego wydrukowaną.

a w pracy nie mam jeszcze do tego kodu, albo sama coś zrobię, to drukuje to w domu,
Co nazywasz kodem? Gotowy gcode? To się generuje slicerem. I nie dotyka, najwyżej wywala i generuje. To nie CNC gdzie się przechowuje kody do detali sprzed lat. Slicery rozwijają się na tyle że ten sam przedmiot który pocięłaś rok temu

doprowadzę ją do sprawnego działania kody, które już istnieją.[...]wprowadzanie parametrów drukarki i ustawianie nowego oprogramowania ręcznie przekracza moje umiejętności.
Eee, wróć. Przerasta Cię wprowadzenie parametrów ale doprowadzasz do ładu Gcody? To jakbyś poprawiała kod czyjegoś programu w Asemblerze bo .. no nie wiem co jest równie trywialne w porównaniu z Asemblerem, tak jak trywialne jest użycie Slicera w porównaniu z ręcznym dłubaniem w kodzie.

Coś się w tej historii nie klei. I jeszcze rygor sanitarny vs to co opowiadasz. Tzn nie jest to zarzut do Ciebie, po prostu przedstawiasz jakąś patologiczną sytuację w którą Cię wmanewrowano. Trza to spróbować ogarnąć zanim w ogóle przystąpisz do ogarniania procesu. Inna rzecz że nie doprowadzisz maszyny do ładu nie mogąc wygenerować kodów które pozwolą na drobny chociaż test.

I co to za tajemniczy Reprap? "Reprap" wśród drukarek to określenie równie pojemne jak odpowiedź "spalinowy" 20 lat temu na pytanie "jaki masz samochód?" :D

Z jakiego slicera korzystasz w domu?
autor: Igor
09 lip 2024, 22:14
Forum: Powitalnia
Temat: Cześć chłopaki i dziewczyny :)
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 739

Re: Cześć chłopaki i dziewczyny :)

Kibicuję. Nie powiem nawet że współczuję bo trudno mi sobie wyobrazić taki układ. U mnie w pracy to przynajmniej jestem "guru od druku" i używam czego chcę*, plus modzę drukarkę jak mam ochotę i pewność że nie popsuję. Wynik się liczy.

Co drukujesz? Gotowe gcode-y po poprzedniku, skoro nie masz slicera? Może by tak odpalić coś sensownego na GPL i pokazać że drukarka potrafi? U mnie podziałało. Lata zlecania wydruków w drugim oddziale chłopakom którym się nie chciało zrobić nic więcej niż wybrać jakiś losowy profil i wcisnąc Drukuj. I wożenia/wysyłania tych rozwarstwiających się glutów do naszego oddziału (jak było zanim się zatrudniłem). I nagle można było dac pracownikowi od druku wolną rękę.

Z ciekawości czemu ASA taka najlepsiejsza? Jakieś argumenty czy w głowie szefa pokutuje niezrozumiana ale przekonująca opinia kogoś tam na temat jednostkowego przypadku? Nie mówię że nie lubię - używam do prototypowania wszystkiego co ma być gładkie w środku i nie zaburzać przepływu.
to paskudne ASA
to pokłosie braku wolnej ręki dla pani Karoliny, co to ma być specem od druku ale nic nie może pospecować. Pod pewnymi warunkami w dechę materiał, również na produkty dla klienta.

*no, prawie. Projektowac muszę w Creo... Ale wybrany przez siebie slicer z profilami wyżyłowanymi do oporu i "moje" tworzywa mam.
autor: Igor
09 lip 2024, 18:09
Forum: Powitalnia
Temat: Cześć chłopaki i dziewczyny :)
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 739

Re: Cześć chłopaki i dziewczyny :)

Witaj w klubie. Jeszcze nieraz usłyszysz pomysły typu "mamy drukarkę w firmie to ogarniesz X". Tu wstaw jakiś detal który się drukuje godzine ale narysowanie go to się powinno samo odbyć. Albo komuś do łba wpadnie że zamiast coś zlecać, zrobimy 30 kompletów na miejscu. I tłumacz potem że druk 3d to trochę wolniejsze przedsięwzięcie niż te liczone w str/min :)

Wróć do „Cześć chłopaki i dziewczyny :)”