Znaleziono 1 wynik

autor: majek
13 kwie 2022, 11:42
Forum: Kalibracja, problemy
Temat: Kalibracja Minimum Layer Time i Fan Speed Threshold
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 1156

Re: Kalibracja Minimum Layer Time i Fan Speed Threshold

Ja osobiście wentylator mam wyłączony do PET-G. Nawet mały nadmuch robił mi kruche wydruki. Od tego mam jeden wyjątek: włączenie dla mostów.

Drugi wyjątek, to włączenie dla warstw, gdzie zaczyna działać 'minimum layer time', ale to tylko w wypadku gdy nie ma innej możliwości. A takie możliwości można sobie łatwo stworzyć drukując kilka elementów na raz lub nawet np. rurkę w pionie razem z głównym elementem. Oczywiście o ile nitkowanie/retrakcja nie zepsuje głównego wydruku. Albo włączając 'lift head'.

Co do testów, to u mnie przy okazji świąt sprawdziła się choinka z https://www.thingiverse.com/thing:1938998 - żeby to ładnie wydrukować (tylko jedną sztukę), to trzeba:
- włączyć nawiew na pierwszym poziomie 'gałęzi'
- jeżeli masz niesymetryczny nawiew, to wyjdzie z którejś strony choinki (filament nie przyklei się tam do pnia lub będzie mocniej opadał)
- kolejne warstwy już bez nawiewu
- czubek, to już właśnie dobranie minimum layer time (u mnie nawet 7s, żeby to zdążyło trochę ostygnąć) lub dodanie nawiewu
Jeżeli drukuje się choćby dwie takie choinki na raz, to problemu czubka nie ma, bo jeden zdąży ostygnąć jak drugi się drukuje.

Poza tym 'minimum layer time', to jeszcze opcje 'minimum speed' i 'lift head' - samo zwolnienie niekoniecznie pomoże w studzeniu wydruku, bo przy małych elementach sama radiacja od bloku/dyszy w pobliżu nie pozwoli na schłodzenie. Lepiej wtedy podbić 'minimum speed' i włączyć 'lift head', żeby po wydruku warstwy głowica się odsunęła i dała ostygnąć warstwie,

Wróć do „Kalibracja Minimum Layer Time i Fan Speed Threshold”