Znaleziono 1 wynik

autor: dziobu
11 wrz 2019, 16:32
Forum: Pytania o sprawy podstawowe
Temat: Metody na zmniejszenie czasu dużego wydruku
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 6770

Re: Metody na zmniejszenie czasu dużego wydruku

To palenie się drukarek to jak z katastrofą samolotu. Źle się dzieje dopiero gdy spełni się N warunków, w konkretnej sytuacji i kolejności. Tak na prawdę to jeśli drukarka jest przynajmniej prawidłowo skręcona i nie ma wad jak nietrzymana niczym grzałka czy uszkodzone kable, to sama z siebie nie stanowi większego zagrożenia niż jakiekolwiek inne urządzenie elektryczne.
Nawet biorąc pod uwagę chińską jakość podzespołów to szybciej coś poleci i całość się wyłączy/legnie na bezpieczniku niż dojdzie do groźnej sytuacji. A możliwe że prędzej zadziała zabezpieczenie programowe (o ile jest!) i zwyczajnie przerwie pracę.

Pierwszy z brzegu przykład: ostatnie zdjęcie w tym poście: viewtopic.php?f=34&t=2304#p37127. Pokazałem jak grzeją się kable do stołu. W uwagach do tej drukarki (komentarze na ali) ludzie skarżyli się na spalone złącza i zniszczone PCB. Od półtora roku mam tą drukarkę na oryginalnych podzespołach, stół grzeję do każdego wydruku i działa... I na noc ją zostawiam. I na dzień. Wystarczyło przyzwoicie kable zacisnąć i skręcić a nie skalpelem wyrwać połowę żył a potem płakać że się pali.

Tutaj zostaje jeszcze jedna możliwość narobienia kłopotów - gdy wydruk się odklei od stołu i zacznie jeździć z głowicą. Ale:
  • wtedy temperatura też nie podskoczy także najwyżej narobi szkód mechanicznych albo syfu wokół,
  • silikonowy kondon na hotend skutecznie przed tym chroni :D
Także bym szczególnie nie demonizował tych pożarów. Jakby niektórzy ludzie skręcali komputery tak samo niedbale jak robią to z drukarkami, te też by się paliły.

Wróć do „Metody na zmniejszenie czasu dużego wydruku”