Znaleziono 4 wyniki

autor: Karolina
10 lip 2024, 08:14
Forum: Powitalnia
Temat: Cześć chłopaki i dziewczyny :)
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 618

Re: Cześć chłopaki i dziewczyny :)

Nie ogarniam kodów. Przepraszam, nie postawiłam przecinka. Kody mam i mogę z nich drukować. W nich kilka parametrów też bym pozmieniała, ale to nie jest nic pilnego.

Ogarniam samą maszynę od strony mechaniki.

Tak, wiem, że ciężko to zrobić bez możliwości wygenerowania kodu testowego. Czy mam narazie inny wybór? Nie.

Zezwolenie do kontaktu z żywnością na produkty jest w moim kraju wydawane indywidualnie na podstawie wielu kryteriów i w różnym stopniu. Ja moją „szpatułką“ mogę zamieszać herbatę. Legalnie. Czekoladę już nie, ale herbatę owszem.

Nie bardzo rozumiem czego w historii nie rozumieć.

Mam drukować istniejące pocięte projekty na maszynie, której działanie mnie nie satysfakcjonuje i której jeszcze do końca nie czuje i rozumiem.

Tajemniczy RepRap to German RepRap (tak, tak nazywa się producent) X500

Posklejane?
autor: Karolina
10 lip 2024, 04:50
Forum: Powitalnia
Temat: Cześć chłopaki i dziewczyny :)
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 618

Re: Cześć chłopaki i dziewczyny :)

Narazie drukuje, a raczej będę jak doprowadzę ją do sprawnego działania kody, które już istnieją. Facet który FFF wprowadził dalej jest i siedzi na ważnym stołku i nie ma już czasu na drukowanie na produkcję części zamiennych. Dlatego jak się dowiedział, że ja sobie coś tam w wolnym czasie próbuje narazie zupełnie hobbystycznie ogarniać to stwierdził że to przejmę.

Nawet do końca nie wiem jak to się stało, jakoś wyszlo od słowa do słowa.

Ja bardzo chętnie się pobawię, nie to że nie, ale zostawił mnie bez wsparcia, telefonu nie odbiera, na wiadomości rzadko odpisuje. A ja nie jestem żadnym specem i nie celuje nawet na to miano. Po prostu od zawsze mnie to fascynowało, a drukarki w końcu stały się osiągalne cenowo i bardziej powszechne, więc kupiłam sobie jaku czas temu seryjkę i się bawię.

Czemu ASA, argumentuje to faktem jej odporności i przyjazności postprocessingu. Z jednej racja, z drugiej, większość tego co potrzebujemy tego nie wymaga.
Jeśli na produkcji potrzebujemy coś na natychmiast a w pracy nie mam jeszcze do tego kodu, albo sama coś zrobię, to drukuje to w domu, najczęściej z GreenTeca, bo pracujemy w przemyśle o rygorze sanitarnym i musimy pracować na materiałach dopuszczonych do kontaktu z żywnością.

Jeśli znacie jakieś ASA z taką licencją to się podzielcie. Ja przeciw materiałowi samemu w sobie nic nie mam. Po prostu używając tego co używamy trochę ryzykujemy.

Co do GPLa, myślałam o tym, ale nie jestem specem tylko hobbystą z jako takim doświadczeniem i wprowadzanie parametrów drukarki i ustawianie nowego oprogramowania ręcznie przekracza moje umiejętności. Ja jestem prostym mechanikiem, nie znam się na softwarze :(
autor: Karolina
09 lip 2024, 21:17
Forum: Powitalnia
Temat: Cześć chłopaki i dziewczyny :)
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 618

Re: Cześć chłopaki i dziewczyny :)

mcxmcx pisze: 09 lip 2024, 20:58 Firma w PL czy D?

Jeżeli D, to druk z asa czy ABS, bez wyciągu i zamkniętej komory jest zagrożeniem dla pracownika, i możesz zasugerować zakup drukarki typu Prusa z obudową i filtracja, albo po taniości zamkniętego bambusa

Bo ja proszę szefa, to drukuje małe rzeczy z Ola w domu, a styrenowe są niebezpieczne i rakotwórcze.

Serio.
A to ja już mówiłam, tłumaczyłam. Moje wydruki z GreenTeca z domowej popierdółki są lepsze i wytrzymalsze niż to paskudne ASA. Ale nie, bo ASA jest najlepsiejsza! A pierwsza warstwa drukuje się jakąś +/- nieskończoność. I przypuszczam że jest to jedna z przyczyn mojego problemu.
Kłopot w tym, że …. bez jaj … nie mam jeszcze dostępu do slicera 😁
Mistrz.
autor: Karolina
09 lip 2024, 17:24
Forum: Powitalnia
Temat: Cześć chłopaki i dziewczyny :)
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 618

Cześć chłopaki i dziewczyny :)

;) Cześć wszystkim forumowiczom!
Mam na imię Karolina i postanowiłam do Was dołączyć ponieważ „dostałam” w pracy drukarkę i…no właśnie.
Drukarkę dostałam na zasadzie „dowiedzieli się że mam jedną w domu więc w pracy też mogę“ a szkolenie przez naszego speca i do tej pory jedynego operatora wyglądało tak:
-Oto ona! Masz 😁

No i wszystko pięknie tylko moje doświadczenie opiewa na domowe, małe drukareczki i materiały mało wymagające.
Moja robocza natomiast to niemiecki RepRap z 2018 roku, wszystko metalowe, brudne i bez sensu, a mój „szef“ drukuje wyłącznie z ASA i tak ma zostać.

Nastreczyło mi to wiele zagwozdek, które udało się rozwiązać względnie łatwo, w końcu wyłazi brak doświadczenia w druku przemysłowym i …. Oto jestem 😉

Już nie raz porady na Waszym forum mi pomogły i mam nadzieję że tym razem też coś podpowiecie.

Jutro ruszam z pierwszym tematem i fotkami

Tymczasem miłego popołudnia wszystkim 🫶🏻

Wróć do „Cześć chłopaki i dziewczyny :)”