Znaleziono 3 wyniki

autor: kretu
15 mar 2018, 11:10
Forum: Offtop
Temat: 5 błędów w druku 3D jakie popełniamy!
Odpowiedzi: 36
Odsłony: 20030

Re: 5 błędów w druku 3D jakie popełniamy!

Ale Panowie dobra kopia by była ok. Jest trochę osób co po angielsku ani słowa i lepsza dobra kopia niż autorski gniot. Tylko że on nawet porządnie skopiować nie umie. Angus mógł sobie pozwolić na skróty bo do każdego tematu miał już z osobna na kanale gotowy obszerniejszy materiał do którego dawał odnośnik tu tego kompletnie zabrakło i materiał w praktyce nie miał w sobie żadnej konkretnej treści. Do tego jak oglądam film Angusa to tam jest więcej informacji pomimo że jest krótszy.

Nie mówić o tym że osobiście uważam że techniczne odcinki to jednak TOM ma znacznie lepsze za to Angus ma lepsze projekty/kursy rysowania dla początkujących.
autor: kretu
12 mar 2018, 15:33
Forum: Offtop
Temat: 5 błędów w druku 3D jakie popełniamy!
Odpowiedzi: 36
Odsłony: 20030

Re: 5 błędów w druku 3D jakie popełniamy!

A tak zasadniczo, to śmieszne są filmy, gdzie ktoś siada przed desktopową drukarką 3D typu FDM i opowiada o "druku 3D". W zeszłym tygodniu spędziłem dwa dni z ProX DMP 320 od 3D Systems (dla niezorientowanych - drukarka 3D do metalu za 650k €) i dla mnie ten poradnik brzmi tak, jakby opowiadać o lotnictwie puszczając latawiec na sznurku.
Wybacz ale to już któryś z twoich postów z którego wylewa się buractwo z pokroju co wy wiecie amatorzy ja to jestem kozak i możecie mi buty czyścić... Nie mówiąc o tym że patrząc na jakość twoich "artykułów" o tym nic nieznaczącym druku FDM to chyba nie do końca powinieneś komentować innych (np. recenzja zortraxa gdzie chyba gorszej i bardziej liżącej pupę ciężko w internecie szukać). I oczywiście wiem że masz na 100% znacznie większą wiedzę w temacie ode mnie ale nie zmienia to faktu że przez to jak ją przekazujesz brzmisz jak burak.
autor: kretu
12 mar 2018, 15:03
Forum: Offtop
Temat: 5 błędów w druku 3D jakie popełniamy!
Odpowiedzi: 36
Odsłony: 20030

Re: 5 błędów w druku 3D jakie popełniamy!

Wybacz ale tam nie ma wiedzy tam jest liźnięcie kilku totalnie podstawowych zagadnień. Do tego kilkukrotnie stwierdzasz że takie błędy popełniają profesjonaliści... wybacz ale jeżeli ktoś nie wie że stół należy kalibrować i nie umie wyłapać na oko kiedy nadszedł czas na poprawę tejże to ciężko mi taką osobę nazwać choćby średniozaawansowanym amatorem a co dopiero profesjonalistą. Może jestem dziwny ale uważam że jeżeli chcesz się brać za kręcenie poradników powinieneś mieć wiedzę a nie tłumaczyć się że sam jesteś amatorem.

A żeby było że to hejt to trochę rozwinę:
1.Kalibracja stołu - nawet nie zająknąłeś się o tym żeby wykonywać ją na rozgrzanym stole i dyszy co ważne na parametrach na których będziemy drukować.
2.Ustawienia temp. tego nie wystarczy sprawdzić w slicerze to należy dobrać eksperymentalnie plastik + drukarka w skrajnych wypadkach nawet nie tylko rodzaj plastiku i producent ale nawet kolor.
3.Straszne ogólniki zamiast powiedzieć podstawową zasadę jasno i wyraźnie czyli po odpakowaniu szpuli jej koniec nigdy nie może być luźny i ma być albo załadowane albo w oczku. A plastiki trzymać w pudle z pochłaniaczem wilgoci. Pakowanie próżniowo przy częstej zmianie plastiku to moim zdaniem strasznie nie wygodne pomimo że mam pakowarkę i mógłbym z tego kożystać.
4."zawsze dodawać w slicerze element podporowy" - NIE po pierwsze warto projektować i układać do wydruku tak aby nie było to konieczne po drugie lepszą zasadą jest "zawsze przeanalizować suwakiem warstwa po warstwie czy coś nie drukuje się w powietrzu" bo nie zawsze problemem są podpory.
5.Ze względu na moje warunki prawie nigdy nie kontroluję wydruku nawet pierwszej warstwy bo odpalam zdalnie a drukarka stoi w innym pokoju i skopany wydruk to rzadkość, a mam drukarkę DALEKĄ od ideału tylko zwyczajnie już ją dobrze znam i wiem co muszę zrobić aby nic się nie odkleiło czy podwinęło i to działa.

Sam jestem amatorem ale twoje filmiki wydają mi się dyletanckie. Może zerknij do TOM'a i zwyczajnie przetłumacz/opowiedz swoimi słowami jego filmy.

Wróć do „5 błędów w druku 3D jakie popełniamy!”