Znaleziono 1 wynik

autor: Paweł CD3D
30 cze 2017, 05:29
Forum: Inne materiały
Temat: Żywica do drukarki - czyli zakup drukarki od tyłu :)
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 23359

Re: Żywica do drukarki - czyli zakup drukarki od tyłu :)

SLS to nie żywica :D? Tematu nie znam ale wydawało mi się że SLS to właśnie żywica.
aaaaaaaaaa SLS i SLA..... dobra zbyt podobne nazwy xD.
Ok. to skoro dyskusja zaczyna się na takim poziomie, zachęcam do lektury podstaw:

- tutaj o tym czym jest technologia SLA: http://centrumdruku3d.pl/wprowadzenie-technologii-sla/ - spokojnie, to tylko teoria; artykuł opisuje stereolitografię w wydaniu 3D Systems, więc nie musisz się obawiać, że będzie cię na to stać; niemniej jednak warto przeczytać o co w tym w ogóle chodzi?

- tutaj o The Form 1+: http://centrumdruku3d.pl/the-form-1-pie ... emyslenia/ & http://centrumdruku3d.pl/dlaczego-sprze ... he-form-1/ - dowiesz się jak wygląda codzienna praca z żywicami i dlaczego jest dużo trudniejsza, niż ci się może wydawać? dowiesz się przede wszystkim dużo na temat post-processingu, o którym w ogóle nie wspominasz? wydruk z żywicy trzeba oczyścić z żywicy i dobrze byłoby go jeszcze doświetlić UV; w linkach jest opisana praca z The Form 1+, który był beznadziejny; The Form 2 to już maszyna na zupełnie innym poziomie i artykuł ma się trochę nijak do "dwójki" - do 1+ jak najbardziej; ale z treści twoich postów wynika, że na to też raczej nie będzie cię stać... tyle kosztują żywice do The Form 2: http://3dwpraktyce.pl/2017/06/kosztuje- ... he-form-2/

Jeśli szukasz taniej drukarki 3D drukującej z fotopolimerów, to niestety jedyne co warto brać pod uwagę to Liquid Crystal: http://centrumdruku3d.pl/wszystko-co-ch ... e-zapytac/. Nobela z XYZPrinting nie polecam, tak jak wszystkich drukarek 3D tej firmy. Osobiście wybrałbym The Form 2 (z tym że jest to wydatek na poziomie 20k), a gdybym miał wybierać do firmy to zapewne Objet30 (ok. 30 k €) - to nieco inna technologia (PolyJet), ale i komfort pracy inny :-)

Amatorski - domowy druk 3D z żywic to trochę przerost formy nad treścią. Praca z żywicami jest trudna i dużo bardziej kosztowna od FDM.
Pierwsze czego dowiedziałem się o druku z żywicy to to że wydruki są dość kruche.
A może zamów sobie po prostu testowy wydruk z The Form 2 albo ProJeta 6000, sprawdź ich "kruchość" i wróć tutaj z relacją z wrażeń? Chyba, że masz na myśli wydruki 3D o ściankach o grubości 0,025 mm? Te mają prawo być "kruche"...

Wróć do „Żywica do drukarki - czyli zakup drukarki od tyłu :)”