Znaleziono 2 wyniki

autor: MarCiu
13 sty 2019, 01:37
Forum: Filamenty
Temat: Colorfill PLA
Odpowiedzi: 169
Odsłony: 74506

Re: Colorfill PLA

Cosik pisze:
MarCiu pisze: Wydruk przy parametrach: głowica 210, prędkość 50mm, Warstwa 0.2. Nadmuch 100%.
Warstwy wyglądają jak nie sklejone, ale trzymają się ok.
A mi to wygląda jak problem z extruderem.
Tak, tylko, że testowany tak na Titanie jak i na zwykłym po anetowym. Dwa różne silniki, dwa różne ekstrudery. Oba skalibrowane. Oba ekstrudery po prostym wyjęciu tego filamentu i wsadzeniu innego (pla) - tak tego od anety z pudła, jak i samplowego od DD (leżącego już chyba z rok bez worka), na tym samych wygenerowanym G-kodzie idą jak trzeba.

Oczywiście wydruki z innych materiałów innych producentów i na obu ekstruderach też zero problemów (ABS Fibera i PETG od DD).

Owszem z tym niebieskim jako tako dziś się dogadałem. Ale po podłożeniu dodatkowej nakrętki i podkładki pod sprężynę dociskającą filament i minimum 230 stopniach. Inaczej nie podchodź.

Wydruk też jest taki inny w obróbce niż inne PLA jakie miałem. Jak coś pomiędzy ABS a PET,em. Mniej taki "trzeszczący" od PLA ale bardziej twardy od ABSu (w ABS tak fajnie wchodzi ostrze). Tu tak trochę bardziej przypomina PET. Klejenie warstw raczej bym powiedział wzorowe. Trzy obrysy, wypełnienie 20% i można po ścianach rzucać.

Najlepiej płynie po wyłączeniu nadmuchu, ale skurcz ma wtedy tak duży, że z kostki kalibracyjnej robi się klepsydra już na pierwszy rzut oka :D
autor: MarCiu
12 sty 2019, 15:10
Forum: Filamenty
Temat: Colorfill PLA
Odpowiedzi: 169
Odsłony: 74506

Re: Colorfill PLA

A ja dostałem dwie szpule od Mikołaja PLA (srebrny i niebieski) - W darmowy towar od mikołaja w zęby się nie zagląda... Ale...
Ale za cholerę nie mogę z nim dojść do ładu...
Praktycznie potwierdzam wszystko co zostało tu napisane.
Od matowości po ciężkie wypływanie... Filamenty wyglądają jak te na ostatnim zdjęciu kolegi StaFan'a. Jak z domieszką kaszki. Testu na aceton nie robiłem. Ale stanowczo widać, że cena czyni cuda... Czy pchaj pan tego wypełniacza ile się da. A co to? Nie ważne aby się śmieci pozbyć...

Ząbki radełka ledwo zostawiają ślad na filamencie. Właśnie podłożyłem podkładkę pod sprężynę dociskową, pod radełkiem potrafi zebrać się spora kupka zmielonego plastiku. Jak by nie nadążał pchać przez głowicę. Temperatura na głowicy 230 stopni prędkość 60mm. (Testowałem nawet do 250 stopni - PLA już chyba powinien się gotować na całego...), schodziłem też z prędkością to 35mm.
Co ciekawe przy 190 też idzie praktycznie tak samo, tylko klejenie warstw gorsze.

Wydruk na dołączonej próbce PLA do A8 (biały). To praktycznie mercedes w porównaniu do tego.

Tak wygląda powiedzmy dobry wydruk z tego szarego:
20190112_145113.jpg
Wydruk przy parametrach: głowica 210, prędkość 50mm, Warstwa 0.2. Nadmuch 100%.
Warstwy wyglądają jak nie sklejone, ale trzymają się ok.

Niebieski daje lepsze wydruki, choć zejść poniżej 230 stopni też ciężko, aby było jako tako.

A i na tyle ile drukowałem i mierzyłem średnicę, to średnia wyszła mi 1.69mm - Choć miejscami było 1.78.

Być może kiedyś producent trzymała jakiś standard. Ale obecnie pozostanę przy sprawdzonym DD. A te "Mikołajowe" zostawię na jakieś prawdziwe konstrukcyjne wydruki, gdzie oko boleć nie będzie.

Wróć do „Colorfill PLA”