Pytania dotyczące budowy drukarki 3d

To dobre miejsce na pytania i worklogi
Igor_Michalak
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 9
Rejestracja: 15 sie 2017, 18:51

Pytania dotyczące budowy drukarki 3d

Post autor: Igor_Michalak »

Witam, zamierzam zbudować drukarkę 3d typu Prusa i3 i mam trochę podstawowych pytań dotyczących budowy takiej drukarki:

1. Podawanie filamentu typ bowden, czy bezpośredni?

2. Jaka wielkość ramy przy stole 200x200 lub 300x300mm?

3. Jaka średnica prowadnic liniowych?

4. Zasilanie 12 czy 24v?

5. Rama z profili, czy z kwadratowych rur i czy ogólnie cała rama aluminiowa, czy stalowa?

6. Jaki sposób łączenia elementów ramy?

7. Jaka szerokość dyszy?

8. Jakie silniki do drukarki?

9. Jaką dać elektronikę do drukarki?

10. Czy znacie jakieś dobre polskie sklepy z częściami do drukarek?

Wysłane z mojego LG-H500 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Pytania dotyczące budowy drukarki 3d

Post autor: McKee »

Wakacje się skończyły i pojawiają się wątki o budowie jak grzyby po deszczu :P
A może to, google zaczęło zauważać forum i naganiać "klientów" (?).
Przynajmniej nie chcesz mieć stołu 40x50 cm ;)
Z góry przepraszam ale nie odpowiem bo sam musisz wiedzieć co chcesz zbudować.
Większość pytań (bowden czy direct, polskie sklepy - serio?) świadczy, że nie przeczytałeś wiele na forum (tym i na innych stronach).
Proponuję miesiąc "dziobania" w Internecie - jak już sam będziesz znał odpowiedzi ma 50% tych pytań powyżej to zacznij zadawać nowe. (Podpowiem: tu na forum na wszystkie pytania znajdziesz odpowiedzi we wcześniejszych wątkach).
Znajdź jakiś gotowy projekt drukarki z listą wymaganych materiałów, planami itp.
I (moim skromnym zdaniem) raczej nie Prusa, tylko coś "w skrzynce" ze stołem w osi Z (tylko to lekko ambitne przy braku podstawowej wiedzy, ale z gotowym projektem może się udać) - pomyśl nad konstrukcją CoreXY - polski projekt, obudowę też tanio kupisz (użyj wyszukiwarki BYQ-u).
Trzymam kciuki za budowę :good:
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Igor_Michalak
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 9
Rejestracja: 15 sie 2017, 18:51

Re: Pytania dotyczące budowy drukarki 3d

Post autor: Igor_Michalak »

Ogólnie wiem co chce zbudować, ale chciałem jeszcze się zapytać jak ludzie z forum radzą, ponieważ nie jestem wszystkiego pewien, ale trochę już się znam na druku 3d.

Wysłane z mojego LG-H500 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Pytania dotyczące budowy drukarki 3d

Post autor: Berg »

przeglądnij kilka ostatnich wątków w tym dziale, No ludzie będą radzić to co sami budują. No bo gdyby było inaczej to by znaczyło, że to jacyś idioci skoro sami robią co ineg a doradzają co innego a wówczas szkoda słuchać rad idiotów.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Pytania dotyczące budowy drukarki 3d

Post autor: FlameRunner »

Widzę dużo Twoich pytań (i dużo tematów - przestań zakładać nowe tematy w tej samej sprawie), ale kompletnie nie rozumiem, do czego tak właściwie zmierzasz. Mam wrażenie, że kombinujesz dla samego kombinowania?

Jeśli nie masz doświadczenia ani z drukarkami, ani z budową maszyn CNC w ogóle, to może lepiej weź jakiś znany i ceniony projekt drukarki i zbuduj urządzenie według niego?

Budując drukarkę "po swojemu", nie bardzo wiedząc co robisz i dlaczego, narobisz się po uszy, a skończysz najprawdopobniej z kiepsko działającym cudakiem, pretensjami do samego siebie i urazem do RepRapów.
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 1
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: Pytania dotyczące budowy drukarki 3d

Post autor: marek91 »

Dokładnie, na początek poskładaj jakąś sprawdzoną konstrukcję typu i3, nawet zaryzykowałbym stwierdzeniem - kup KITa. Będziesz miał gwarancję że wszystko będzie pasować, z czasem drukarkę będziesz mógł sobie ulepszać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „RepRap - buduję”