Klon Ultimaker 2

To dobre miejsce na pytania i worklogi
SanFable
Postów w temacie: 17
Posty: 263
Rejestracja: 12 paź 2016, 15:33
x 33

Re: Klon Ultimaker 2

Post autor: SanFable »

anraf1001 pisze:
SanFable pisze:
anraf1001 pisze: Pokaż mi gdzie kupisz oryginał za 160 zł :shock: No chyba że jakaś używka
e3d zrobiło kilka wersji głowic, te "normalne" są full metal i och ach, ale mają też e3d lite
https://e3d-online.com/Lite6

gdzieś znalazłem ją nawet za 140zł więc rożnica w cenie nie jest mega duża w porównaniu z chińczykiem i akcesoriami, no a chinczyka trafie na gówno to tylko nerwów stracę
No to mówimy o 2 różnych głowicach. V6 nie równa się Lite6. :-)

a co się równa chińska e3d?

Rzucałem okiem odnośnie tej lite i z tego co wyczytałem to do ABS/PLA/PETG starczy, reszta nie potrzebna więc raczej będzie okej ;)
Awatar użytkownika
anraf1001
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 1509
Rejestracja: 30 gru 2016, 11:43
Lokalizacja: Gniezno
Drukarka: Hypercube Evo
x 182

Re: Klon Ultimaker 2

Post autor: anraf1001 »

SanFable pisze: a co się równa chińska e3d?

Rzucałem okiem odnośnie tej lite i z tego co wyczytałem to do ABS/PLA/PETG starczy, reszta nie potrzebna więc raczej będzie okej ;)
Chińskie najczęściej są bliżej Lite6, ale są też full metal
;) Pozdrawiam, Andrzej ;)
Drukarki: Hypercube Evolution :cool2:
Prusa ala Haribo/Mk3 :cool2:

Wsiadając do taksówki mówię: "G28"
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Klon Ultimaker 2

Post autor: dragonn »

Lite6 to całkiem inna bajka, tam łącznik jest zintegrowany z radiatorem. I nie wiedziałem jeszcze chińskiej podobnej do Lite6. Chińskie V6 są często z teflonem ale mają łącznik osobny.
Awatar użytkownika
anraf1001
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 1509
Rejestracja: 30 gru 2016, 11:43
Lokalizacja: Gniezno
Drukarka: Hypercube Evo
x 182

Re: Klon Ultimaker 2

Post autor: anraf1001 »

dragonn pisze:tam łącznik jest zintegrowany z radiatorem
Tego nie wiedziałem. Miałem na myśli że częściej chińskie są z teflonem :/
;) Pozdrawiam, Andrzej ;)
Drukarki: Hypercube Evolution :cool2:
Prusa ala Haribo/Mk3 :cool2:

Wsiadając do taksówki mówię: "G28"
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Klon Ultimaker 2

Post autor: dragonn »

No ja mam Lite6 to wiem :D. W sumie nie mam co na nią narzekać - jeśli tylko dobrze osadzisz rurkę bowdena to będzie działać dobrze. U mnie niestety miała tendencję do wysuwania się sama ale już chyba udało mi się to ogarnąć.
SanFable
Postów w temacie: 17
Posty: 263
Rejestracja: 12 paź 2016, 15:33
x 33

Re: Klon Ultimaker 2

Post autor: SanFable »

Dobrze rozumiem, że lite ma w sobie rurkę teflonową ograniczającą ciepło, a e3d v6 jest full metal?

to znaczy, że wszystkie chińskie e3d są e3d z rurką teflonową zamiast full metal? i parametrami są bliżej lite?


troszkę razi mnie 50mm/s prędkość, simplify wiadomo dynamicznie to sobie robi, ale wydruki w 60mm/s u mnie uchodzą generalnie jako standard, serio to trzeba tak przestrzegać? :P mój chińczyk nawet 100mm/s leciał :cool2:
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Klon Ultimaker 2

Post autor: dragonn »

że co? że na Lite6 nie można więcej niż 50mm/s? Eeee a to gdzie :D, ja normalnie lecę cały czas 60mm/s a czasem więcej. I nie wszystkie chińskie są z teflonem, do mnie teraz idzie głowica z tytanowym łącznikiem, zobaczymy jak przyjdzie.
SanFable
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Klon Ultimaker 2

Post autor: Kopytko »

SanFable pisze:Dobrze rozumiem, że lite ma w sobie rurkę teflonową ograniczającą ciepło, a e3d v6 jest full metal?

to znaczy, że wszystkie chińskie e3d są e3d z rurką teflonową zamiast full metal? i parametrami są bliżej lite?


troszkę razi mnie 50mm/s prędkość, simplify wiadomo dynamicznie to sobie robi, ale wydruki w 60mm/s u mnie uchodzą generalnie jako standard, serio to trzeba tak przestrzegać? :P mój chińczyk nawet 100mm/s leciał :cool2:
PS1. Fakt nie zauważyłem, ze twoja po prawej ( tabelka)

Co do głowic e3d , to czy klon czy nie to mozna mieć identyczną, no prawie bo juz jest nowa wersja i nie ma jeszcze termistorów do sklonowanej wersji, ale czy ma teflon czy nie ma to nie oznacza czy klon.
Są z teflonem ale i sa bez teflonu, Z doświadczenia wiem, że można zrobic dobrego klona, łącznik full metal w powłoce z tytanu , do tego ori dysza e3d, i porzadny termistor, np. np NT104NT-2 ( czyli stare 104gt-2 i masz niczym nie odbiegającego klona od ori :) ) Mozna się pokusić o sklonowany blok i dorzucić ori termistor w obudowie 3mm , dołożyć skarpetki i będzie jak ori :) Albo kupić kit przeróbki na nową wersje termistora i masz za połowe ceny prawie ori :)
Dlaczego pisze o termistorach ori lub podobnych a nie polecam tych tanich z ali, ponieważ są nic nie warte , zakłamują strasznie temp, temp skacze a termistor ma mega bezwładność. lepiej dorzucić te 15zł więcej i nie paprać się w 3950
Zepco, SanFable, WillingMagic
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
SanFable
Postów w temacie: 17
Posty: 263
Rejestracja: 12 paź 2016, 15:33
x 33

Re: Klon Ultimaker 2

Post autor: SanFable »

Dobra, czas na aktualizację, przez poprzedni miesiąc czekałem na części, niektórych brakowało, niektóre przychodziły złe itd itp..
moje spostrzeżenia:

Plastiki muszą być dokładnie wydrukowane, super sprawa gdy nie trzeba nic rzeźbić.
taki protip, jeżeli chodzi o plastiki, kilka plastików trzeba było odwrócić aby wyszły lepiej niż z toną supportu ;)
Druga sprawa, z tego co rozkminiałem to extruder na fotce jest odwrotnie-prawda? (zamieniłem go już, ale teraz chciałbym się upewnić ;p)
Wsuwki, które ktoś wcześniej w dziale kupie/sprzedam szukał ekspresowo się skończyły i ratowałem się drukowaniem takiego cuda
https://www.thingiverse.com/thing:1573410
szczerze mówiąc, działa dobrze, konstrukcja wciąż jest tak stabilna, że mógłbym usiąść na to i nic by się nie stało ;)
Nie ma nawet co podstawiać prusy do tego, nie ta liga, z mendelem jeszcze można podyskutować, ale i tak myślę, że to będzie "mistrzostwo stabilności".
Plastiki, które łatwo dało się rozwiercić na M4 zostały rozwiercone, wiem, że w oryginale śruby powinny być m3 płaskie, a nie imbus, ale nawet przyzwoicie to wygląda, no i skręcanie wkrętarką to była bajka.

https://imgur.com/a/33zh8


jak ktoś gdzieś widzi rażące błędy to może dać znać co mu się nie podoba- pierwszy raz sięgnąłem po tą konstrukcję.



Jeszcze nie jestem pewny, czy jak zamknę "kostkę" to czy będę mógł wsadzić karetkę z wałkami itd. Przekonam się nie długo :D
FlameRunner
SanFable
Postów w temacie: 17
Posty: 263
Rejestracja: 12 paź 2016, 15:33
x 33

Re: Klon Ultimaker 2

Post autor: SanFable »

Aktualizacja

udało się w końcu uruchomić drukarkę, tak długo to trwało ponieważ m.in czekałem na dobre łożyska od poltechu i szukałem alternatyw do plastików osi XY, ale lepszym pomysłem okazało się zamówienie tych napinaczy z większym nawojem.


Pierwsza kostka to jest bez żadnych modyfikacji (no średnicę dyszy zmieniłem...), profil druku z mendela90 :DD

w firmware zmieniłem parametr JERK z 20 na 10 ponieważ zrywy były mocne, no i acceleration chyba dałem z 3000 na 2000

jak na profil mendela, bez chłodzenia to myślę, że spoko wyszło.


Na moje oko potrzeba dodać chłodzenie (wiadomo, mam już wydrukowane;p) no i pobawić się retrakcją, potem wydrukuję znowu i zobaczymy co dalej

drukarka pracuje na stepstickach uStep Polskiej produkcji, bazują na TMC2208 i jakie są moje wrażenia?

to jest kolejna rzecz, która po "dotknięciu" utwierdza w przekonaniu, że było warto wydać w tym przypadku 139zł za 4 sztuki, po prostu cudo, nie słyszysz drukarki tylko widzisz, że coś się rusza- XY przy normalnym drukowaniu słychać, że coś tam się rusza, ale stół "opada" prawie bezszelestnie

tak samo oryginalna e3d lite6, lepszą jakość wykonania widać od razu, chociażby po oplocie kabla od grzałki...
ale z wiatrakiem to myślałem, że będzie cichszy, a jest porównywalnie do innych, głośnych w podróbkach...


Jeżeli chodzi o zasilacz, kupowałem taki jak wszyscy, przemysłowy i jednym słowem- porażka, w swojej mam zasilacz od ps3 co ma 12v@32A i jest chłodzony pasywnie. W nowej jak będzie SSR to tym bardziej wsadzić taki 12v@21A od ps3 i spokój, nie mówiąc, że kosztują one 20zł...

gumka jest krzywo bo musiałem uciąć górny zaczep, plastik od wentylatora styka się z blokiem grzejnym, innej opcji montażu nie ma w tej karetce
Załączniki
IMG_20171110_183541.jpg
IMG_20171110_183527.jpg
IMG_20171110_194623.jpg
IMG_20171110_194451_HDR.jpg
IMG_20171110_194435.jpg
FlameRunner
ODPOWIEDZ

Wróć do „RepRap - buduję”