Klon Ultimaker 2

To dobre miejsce na pytania i worklogi
Awatar użytkownika
Sokoli
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 224
Rejestracja: 03 paź 2016, 12:58
Lokalizacja: Radom
x 27

Re: Klon Ultimaker 2

Post autor: Sokoli »

Te moje części będą pasowały tylko do v-slot 6,25 (mają dodatkowo skos przy rowku).

Co do profili 6mm, to możesz użyć tych części z projektu z profilami 6mm.
Jak przyłożysz luzem taką część do profilu z rowkiem 6mm to będzie latać ale jak ją przykręcisz to się automatycznie wycentruje bo dziury są na środku, tak samo jak te w nakrętkach. Jedynie jest szansa że nie będą trzymały poziomu lub pionu w przypadku elementów gdzie jest tylko 1 śruba.
Wiele osób tak skręcało tą drukarkę i nic się nie działo.
Zresztą na stronie projektu też podają żeby kupić profile 6mm a części są pod 5mm ;)

Ja jednak wolę mieć zrobione najlepiej jak potrafię dlatego robie te modyfikacje ;)

PS. możesz sobie przerobić te części lub zaprojektować swoje, nie jest to nic trudnego nawet bez doświadczenia.

Ja mam swoją skręconą właśnie M3 i nie zmieniam tego ;)
Wydaje mi się że rozmiar gwintu nie ma tu znaczenia, czy M3 czy M5...
SanFable
Postów w temacie: 17
Posty: 263
Rejestracja: 12 paź 2016, 15:33
x 33

Re: Klon Ultimaker 2

Post autor: SanFable »

no to nie jest źle z tego co widzę to wszystko się ładnie wycentruje jeżeli będa 5mm, kątowniki ogarnę aluminiowe zamiast drukować bo gdzieś ktoś mi takiego pro tipa sprzedał, że one mogą niedomagać drukowane

dobrze rozumiem, że to ma 6,25mm, a mój profil będzie miał 6mm miejsca?
https://i.imgur.com/2JkKMWx.png
jeśli tak to spoko, przemienię ;p

tu idą śruby m6? to wszędzie w ramę mają iść m6 (kątowniki?)


żeby zrobić wersję extended to wystarczy że kupię dłuższe profile, wałki i silnik z dłuższą śrubą i to wszystko?
lepiej mieć dłuższe niż nie mieć :smile2:



okej, no to wychodzi, że mam już wszystko, w następnym tygodniu może coś zacznie przychodzić to będę "worklogował" :piwo:


dziękuję za pomoc
Awatar użytkownika
Sokoli
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 224
Rejestracja: 03 paź 2016, 12:58
Lokalizacja: Radom
x 27

Re: Klon Ultimaker 2

Post autor: Sokoli »

Tu masz projekt wersji extended - jest tam wszystko opisane.

Te części w projekcie mają w tym miejscu co zaznaczyłeś 5mm. Pasują do profili 5 i 6mm.
Te konkretne części są zaprojektowane pod M3.
SanFable
SanFable
Postów w temacie: 17
Posty: 263
Rejestracja: 12 paź 2016, 15:33
x 33

Re: Klon Ultimaker 2

Post autor: SanFable »

Dobra,
tak wygląda kompletny (mam nadzieję) kosztorys
https://drive.google.com/file/d/0B1GGsi ... sp=sharing
podsumowując,
profile będą z 6mm rowkiem, plastiki kolegi wyżej, do profili śruby młoteczkowe są najmniejsze M4 więc takie będą, niektóre plastiki rozwiercę żeby m4 weszło, śrubek M4 też wziąłem kilka "garści" bo lepiej mieć zapas niż potem specjalnie szukać i jeździć

jak się spodoba to będzie wersja extended

mam jeszcze jedno pytanie odnośnie stepsticków, blackfrog nie ma prawilnych od Watterott, a nie chciałbym się naciąć na podróbkę,

http://allegro.pl/sterownik-stepstick-t ... 46211.html Polskie? może dobre? na pewno najpopularniejsze na allegro

i nie ma możliwości aby te stepsticki okazały się za słabe do silnika Z? prąd fazy ma 1,5A, gdzie stepsticki coś mają napisane 1A, nie zwracać na to uwagi?
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Klon Ultimaker 2

Post autor: Kopytko »

Powiem Ci ,ze niektóre ceny to masz dużo , za wysokie, choćby głowica, można ją spokojnie kupić za 35$ a Ty masz za 99$. Pamiętaj ,zę wysyłki i tak masz free więc kupowanie u kilku sprzedawców Ci nie przeszkadza w niczym, a nawet lepiej bo mniejsze szanse na trafienie do urzędu.
Dodatkowo propoinuje klupić prowadnice liniowe w kraju choćby poltech lub lepsze u TDI-Cad ( TDI docina) i będziesz miał pewnosc ,ze będą proste a cena zapewne nizsza.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
S3b
Postów w temacie: 4
Posty: 360
Rejestracja: 22 kwie 2016, 11:44
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: P3Steel 2.01/UM2 AE
x 103

Re: Klon Ultimaker 2

Post autor: S3b »

Będziesz potrzebował 1 krańcówkę z długą blaszką.
Raczej sugeruję zakup krańcówek bez PCB - nie bardzo będziesz miał jak poupychać te z płytkami.

Bardzo drogo wyjdzie Cię wycięcie stołu.
Ja wycinam alu od początku zabawy w budowanie drukarek w firmie AgriTech w Radzyminie pod Warszawą i mniej zapłaciłem za 2 formatki z PA6 niż 1 Twoja...

Szybę na stół polecam float a nie hartowaną.

Ekstruder zamiast tego alu polecam Ci.... drukowany :shock: https://www.youmagine.com/designs/alter ... ersion-two
Przesiadłem się z takiego z alu na ten drukowany i wg. mnie o wiele lepiej dociska filament do radełka.

To tak na szybko co rzuciło mi się w oczy;)
SanFable
Ultimaker 2 Clone @1.75mm Bowden :: P3Steel @3mm direct :: Mostly Printed CNC ::
SanFable
Postów w temacie: 17
Posty: 263
Rejestracja: 12 paź 2016, 15:33
x 33

Re: Klon Ultimaker 2

Post autor: SanFable »

Kopytko pisze:Powiem Ci ,ze niektóre ceny to masz dużo , za wysokie, choćby głowica, można ją spokojnie kupić za 35$ a Ty masz za 99$. Pamiętaj ,zę wysyłki i tak masz free więc kupowanie u kilku sprzedawców Ci nie przeszkadza w niczym, a nawet lepiej bo mniejsze szanse na trafienie do urzędu.
Dodatkowo propoinuje klupić prowadnice liniowe w kraju choćby poltech lub lepsze u TDI-Cad ( TDI docina) i będziesz miał pewnosc ,ze będą proste a cena zapewne nizsza.
głowica oryginalna e3d v6 160zł bo biorąc pod uwagę podróbkę za 50-70zł, do tego termistor/grzałka, wiatraczek to lepiej już oryginał, gdzie tam 99$ znalazłeś? (moja tabelka jest po prawej)

no i ja kupuję wszystko w Polsce musi być na fakturę, poltech nie docina, dzwoniłem, zostawiłem link do techrola bo sam od nich mam i kolega też ma i w sumie nie mam do czego się przyczepić.
S3b pisze:Będziesz potrzebował 1 krańcówkę z długą blaszką.
Raczej sugeruję zakup krańcówek bez PCB - nie bardzo będziesz miał jak poupychać te z płytkami.

Bardzo drogo wyjdzie Cię wycięcie stołu.
Ja wycinam alu od początku zabawy w budowanie drukarek w firmie AgriTech w Radzyminie pod Warszawą i mniej zapłaciłem za 2 formatki z PA6 niż 1 Twoja...

Szybę na stół polecam float a nie hartowaną.

Ekstruder zamiast tego alu polecam Ci.... drukowany :shock: https://www.youmagine.com/designs/alter ... ersion-two
Przesiadłem się z takiego z alu na ten drukowany i wg. mnie o wiele lepiej dociska filament do radełka.

To tak na szybko co rzuciło mi się w oczy;)
okej, czyli endstopy już wiem jakie (bo były dwa rodzaje w kosztorysie)

szyba była aby nie zapomnieć, wiadomo, wezmę zwykłą u siebie za 3zł

extruder, poszukam ewentualnych alternatyw i najwyżej będą dwa, bo dodrukować można, dokupić (na firmę) już trudniej

nie mogę coś znaleźć tej firmy do wycięcia płytki, ale fakt, fajnie jakby dało się taniej to
edit znalazłem http://allegro.pl/ciecie-wycinanie-lase ... 05406.html

Ponawiam pytanie odnośnie stepsticków? jakie TMC wybrać? :smile2:
Awatar użytkownika
anraf1001
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 1509
Rejestracja: 30 gru 2016, 11:43
Lokalizacja: Gniezno
Drukarka: Hypercube Evo
x 182

Re: Klon Ultimaker 2

Post autor: anraf1001 »

SanFable pisze: głowica oryginalna e3d v6 160zł
Pokaż mi gdzie kupisz oryginał za 160 zł :shock: No chyba że jakaś używka
;) Pozdrawiam, Andrzej ;)
Drukarki: Hypercube Evolution :cool2:
Prusa ala Haribo/Mk3 :cool2:

Wsiadając do taksówki mówię: "G28"
SanFable
Postów w temacie: 17
Posty: 263
Rejestracja: 12 paź 2016, 15:33
x 33

Re: Klon Ultimaker 2

Post autor: SanFable »

anraf1001 pisze:
SanFable pisze: głowica oryginalna e3d v6 160zł
Pokaż mi gdzie kupisz oryginał za 160 zł :shock: No chyba że jakaś używka
e3d zrobiło kilka wersji głowic, te "normalne" są full metal i och ach, ale mają też e3d lite
https://e3d-online.com/Lite6

gdzieś znalazłem ją nawet za 140zł więc rożnica w cenie nie jest mega duża w porównaniu z chińczykiem i akcesoriami, no a chinczyka trafie na gówno to tylko nerwów stracę



edit

PS Dostałem wycenę podstawy stołu, 73zł netto, no dużo lepiej niż 150 :piwo:
Awatar użytkownika
anraf1001
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 1509
Rejestracja: 30 gru 2016, 11:43
Lokalizacja: Gniezno
Drukarka: Hypercube Evo
x 182

Re: Klon Ultimaker 2

Post autor: anraf1001 »

SanFable pisze:
anraf1001 pisze:
SanFable pisze: głowica oryginalna e3d v6 160zł
Pokaż mi gdzie kupisz oryginał za 160 zł :shock: No chyba że jakaś używka
e3d zrobiło kilka wersji głowic, te "normalne" są full metal i och ach, ale mają też e3d lite
https://e3d-online.com/Lite6

gdzieś znalazłem ją nawet za 140zł więc rożnica w cenie nie jest mega duża w porównaniu z chińczykiem i akcesoriami, no a chinczyka trafie na gówno to tylko nerwów stracę
No to mówimy o 2 różnych głowicach. V6 nie równa się Lite6. :-)
;) Pozdrawiam, Andrzej ;)
Drukarki: Hypercube Evolution :cool2:
Prusa ala Haribo/Mk3 :cool2:

Wsiadając do taksówki mówię: "G28"
ODPOWIEDZ

Wróć do „RepRap - buduję”