I3 Blaszak

To dobre miejsce na pytania i worklogi
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 62
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: I3 Blaszak

Post autor: Kopytko »

to max, a jaka default?
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
Tuchajbej
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 111
Posty: 661
Rejestracja: 03 wrz 2017, 23:50
Lokalizacja: Prawie W-wa
Drukarka: Voron/MK3S
x 186

Re: I3 Blaszak

Post autor: Tuchajbej »

Sorry, nie ogarnalem

Kod: Zaznacz cały

#define DEFAULT_RETRACT_ACCELERATION  4000
Załączniki
Configuration.h
(62.69 KiB) Pobrany 140 razy
Voron V2.471 i MK3S :cool2:
Moje wydruki ;)
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 62
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: I3 Blaszak

Post autor: Kopytko »

Zmien na 3000 . I daj predkosc retrakcji na 45mm/s. Jak silnik ekstrudera zimny to lekko podnies napiecie na stepsticku. Tak o ok 10-15%.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
Tuchajbej
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 111
Posty: 661
Rejestracja: 03 wrz 2017, 23:50
Lokalizacja: Prawie W-wa
Drukarka: Voron/MK3S
x 186

Re: I3 Blaszak

Post autor: Tuchajbej »

Nic juz z tego nie rozumiem. Zauważyłem że dzwignia napinająca ekstruder jest jakaś dziwnie elastyczna. Okazało się że była złamana - także pewnie docisk był mniejszy. Akurat tak sie złożyło że miałem zapasową więc oczywiście ja wymieniłem - efekt - wróciłem do tego co było pare tygodni temu tz ciągłego błokowania się hotenda.
Przy okazji wymiany zobaczyłem że na radełku jest lekkie bicie - ale to chyba nie ma dużego znaczenia bo i tak łożysko jest dociskane sprężyną więc cały czas pracuje.
W międzyczasie podniosłem napięcie na stepsticku z 0.9V do 1.2V ale nie przyniosło to zupełnie żadnego efektu.
Już zaczyna mnie to irytować :devil: To przeważyło szalę titan+v6 :mrgreen:
Voron V2.471 i MK3S :cool2:
Moje wydruki ;)
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 62
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: I3 Blaszak

Post autor: Kopytko »

a nie masz zgniecionego drutu i go rozpłaszcza za duzy nacisk? Co blokuje przejście przez otwór głowicy?
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
Tuchajbej
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 111
Posty: 661
Rejestracja: 03 wrz 2017, 23:50
Lokalizacja: Prawie W-wa
Drukarka: Voron/MK3S
x 186

Re: RE: Re: I3 Blaszak

Post autor: Tuchajbej »

Póki co natchnales mnie w temacie Adriana. Rozebrałem hotend. Masakra. Trzeba to oczyścić. Akurat szczotka druciana wybyla z mieszkania. Wypalić to?ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Voron V2.471 i MK3S :cool2:
Moje wydruki ;)
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 62
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: I3 Blaszak

Post autor: Kopytko »

Masz rurkę teflonową? Możesz ją wyciągnąć i pokazać mi zdjęcie środka czy ma jakąś blokadę? żeby się nie mogła cofnąć? Bo się chyba okazuje ,ze miałem pecha i ciągle dostawałem te łączniki bez blokady, mam takich 50 licząc że kiedyś trafie inny. A się chyba okazuje ,zę jednak sa inne. Przez to kupiłem właśnie 60 łąłczników tu https://3d-spring.aliexpress.com/store/ ... ce08tyq5Aw . Ciekawe czy trafie taki.
Pla najlepiej wypalić. na kuchence gazowej nawet można, ja używam małego palniczka gazowego.
Jak masz rurkę 3mm teflon- taką widze , to też ją wydrap. potem otworek najlepiej przejechac 3mm wiertłem aby oczyścić. A nieszczelność widze , rpzez źle skręcony blok. Dysza dokręcona na maksa do bloku . Jak skręcasz łącznik z dysza , to najpierw wkręć dysze, potem odkręć ją o 3/4 obrotu aby powstałą szczleina pomiedzy jej góra a blokiem dyszy. Wkręcasz w blok łałcznik ile dasz rade, dokręcasz radiator . NAstępnie jak juz jest w całości, łapiesz blok kluczem i dokręcasz na goraco dyszę ( dzieki temu ,ze jest szczelina możesz to zrobić) Po skręceniu moze pozostać a nawet powinna taka mikro szczelinka - wówczas masz pewność ,ze dobrze skręcone.
20171107_223204.jpg
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
Tuchajbej
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 111
Posty: 661
Rejestracja: 03 wrz 2017, 23:50
Lokalizacja: Prawie W-wa
Drukarka: Voron/MK3S
x 186

Re: I3 Blaszak

Post autor: Tuchajbej »

Ma blokadę.
Rurka teflonowa już się chyba nie przyda bo troszkę się zdeformowała.ObrazekObrazekObrazek
Voron V2.471 i MK3S :cool2:
Moje wydruki ;)
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 62
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: I3 Blaszak

Post autor: Kopytko »

Ok wszystko jasne, żyłem w nieświadomości. I pierdzieliłem głupoty:/

Ok teraz jak będziesz ucinał taką rurkę to postaraj się aby wystawała z poza obrys ok pół mm
20171107_191106.jpg
, skręcanie na równo powoduje przecieki.
Za duzo też nie może być , najlepiej jak skręcasz wsadź kawałek prostego filamentu , który sięgnie dna dyszy, po skręceniu filament powinien się , łatwo bez haczenia poruszać pomiędzy łącznikiem a dyszą.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
Tuchajbej
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 111
Posty: 661
Rejestracja: 03 wrz 2017, 23:50
Lokalizacja: Prawie W-wa
Drukarka: Voron/MK3S
x 186

Re: I3 Blaszak

Post autor: Tuchajbej »

Drukarka czeka sobie na rozwój sytuacji. Tymczasem gryplan rysuje się tak:
1. Wymiana gibkich M5 na Tr8x8
2. Wymiana łożysk w X i Y z chińskich na oryginalne igusy
3. Zmiana hotenda na oryginalny e3d v6 (bowden) + 'titan' od Triangelabs
4. Poprawienie chłodzenia całości - hotenda, łącznika, elektroniki
5. Zmiana elektroniki z Rampsa na Due3dom
6. Softwareowo przejscie na repetiera, zobaczymy co z tego będzie
Trochę tego jest. Odwrotu nie ma bo połowę już mam a połowa będzie niebawem.

W zasadzie gdyby nie to że dopiero co zamówiłem titana to calość była by gotowa do skladania w przyszłym tygodniu. Zobaczę jak to wyjdzie.
Teraz pytanie do Was. Muszę sobie wydrukować os X i Z. Kompletną, pod śruby trapezowe, łożyska drylin ósemki, najlpiej od razu z jakoś rozwiązanymi krańcówkami.
Polecicie jakis projekt pasujacy do p3steel?
Jako karetkę spodobał mi się ten projekt: https://www.thingiverse.com/thing:2023947 ale sie wcale nie upieram. Chciałbym by całość była w miarę kompaktowa. Teraz mam rozłożyste wentylatory i mi to troszkę przeszkadza, zasłania wiekszosc wydruku.
Do obudowania elektroniki mam projekt obudowy Adziaki (prosze o wybaczenie jak pomyliłem nicka). Jest od jego autorskiej drukarki i do p3s srednio pasuje. Czy ktos ma moze cos innego do due3dom mini?
Voron V2.471 i MK3S :cool2:
Moje wydruki ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „RepRap - buduję”