Dual Qbe printer

To dobre miejsce na pytania i worklogi
Awatar użytkownika
bART
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 39
Rejestracja: 31 mar 2017, 17:45
x 2

Dual Qbe printer

Post autor: bART »

Cześć.

Buduję kolejną drukarkę i mam parę zagwozdek.

Obecna drukarka sprawdza się dobrze - wydruki przy 80mm/s i przyśpieszeniach rzędu 1400 wychodzą bardzo dobrze (jałowe biegi po 400mm/s), co przy klasycznej konstrukcji kartezjańskiej jest chyba dobrym wynikiem.
Jednak potrzebna wydajniejsza drukarka z dwoma niezależnie napędzanymi extruderami, wiekszym polem rzędu 400(może 500) x 330.

Jakiś wstępny projekt mam.
Stół napędzany tylko w osi Z. Stół będzie miał możliwość szybkiej wymiany szyb mocowanych magnetycznie - czyli wydruk skończony i można w parę sekund zabrać szybę z wydrukiem i założyć nową.
Y napędzany szybkimi śrubami Igusa. Dwa niezależne extrudery będą napędzane na 15mm paskach.
Myślałem nad napędem w X także śrubami Igus. Ale to mocniej skomplikuje mi konstrukcję i dojdzie więcej niepotrzebnej masy.
Projekt wstępnie wygląda tak jak załączyłem. Właściwie pozostało dopracować mocowania śrub Igusa. No i jakoś dorobić do tego ramę.
Jak widać konstrukcja w pełni frezowana z aluminium, jedyne plastikowe elementy to chłodzenie wydruku.

No i właśnie jest pierwszy problem z elektroniką. DuetWifi teoretycznie by się nadał. Jednak pisałem z człowiekiem od nich i ciężko się dogadać co do opcji customowych.

Ma ktoś pomysł czym to wysterować ? Bo silników tutaj będzie 6. Do tego dwa niezależne czujniki do poziomowania dwóch głowic.
By zapomniał. Extrudery z napędem direct Mam extrudery zaprojektowane pod 11 z przekładnią planetarną.
Tutaj pojawia się kolejny problem.
Obawiam się, że nema 8 będą za słabe a przełożenie 19:1 chyba za duże.
Max co mogę wsadzić i zachować masę karetki w granicach rozsądku to nema 11.
Ma ktoś doświadczenie jakie przełożenia będą najsensowniejsze. Mi się wydaje, że 14:1 jest chyba najbliższe ideałowi.
Załączniki
dual axis v1.png
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2422
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 469
Kontakt:

Re: Dual Qbe printer

Post autor: Artu »

bART pisze:No i właśnie jest pierwszy problem z elektroniką. DuetWifi teoretycznie by się nadał. Jednak pisałem z człowiekiem od nich i ciężko się dogadać co do opcji customowych.
Ma ktoś pomysł czym to wysterować ? Bo silników tutaj będzie 6. Do tego dwa niezależne czujniki do poziomowania dwóch głowic.
Nakładka na Arduino DUE RADDS v1.5 :roll: standardowo 6 stestik-ów a po dołożeniu RADDS Extension Board jeszcze dodatkowe 2 :git:
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Awatar użytkownika
bART
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 39
Rejestracja: 31 mar 2017, 17:45
x 2

Re: Dual Qbe printer

Post autor: bART »

Radds, hmm - liczyłem na coś przyjaźniejszego. Ale faktycznie opcji nie ma dużo.

A czy ktoś stosował te małe nema z przekładnią ?
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2422
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 469
Kontakt:

Re: Dual Qbe printer

Post autor: Artu »

A co "nieprzyjazne" w Radds :roll:
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
ak95
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 24
Rejestracja: 14 maja 2017, 01:48

Re: Dual Qbe printer

Post autor: ak95 »

Artu pisze:
bART pisze:No i właśnie jest pierwszy problem z elektroniką. DuetWifi teoretycznie by się nadał. Jednak pisałem z człowiekiem od nich i ciężko się dogadać co do opcji customowych.
Ma ktoś pomysł czym to wysterować ? Bo silników tutaj będzie 6. Do tego dwa niezależne czujniki do poziomowania dwóch głowic.
Nakładka na Arduino DUE RADDS v1.5 :roll: standardowo 6 stestik-ów a po dołożeniu RADDS Extension Board jeszcze dodatkowe 2 :git:
A RAMPS-FD też na DUE? Co sądzisz?
ODPOWIEDZ

Wróć do „RepRap - buduję”