Zielona drukarka - z amelinium

To dobre miejsce na pytania i worklogi
Marcin
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 8
Rejestracja: 26 paź 2017, 19:38
Lokalizacja: Kraków
x 2

Zielona drukarka - z amelinium

Post autor: Marcin »

Witam, buduję sobie moją pierwszą drukarkę. W ostatnich dniach zaczęła się już poruszać. Póki co brak jeszcze ekstrudera, grzania stołu i innych. Z elektroniki to własciwie są podłączone silniki i założone krańcówki. Jako że już się porusza chciałem wykonać kilka testów "na sucho" żeby sprawdzić mniej więcej jak będzie się sprawowała w akcji. Chodzi mi o to żeby sobie pomachała w powietrzu w różne strony, ewentualnie napisała coś mazakiem na kartce ;) I tu pojawia się mój problem.

Aktualnie mam Rampsa i Repetiera. Zainstalowałem sobie Repetier Hosta, jednak jako że nie mam podłączonych jeszcze wszystkich elementów elektroniki w programie wyskakuje mi milion błędów i tak na dobrą sprawę nie mogę nic zrobić z drukarką.

Jakiego oprogramowania mogę użyć, żeby ożywić tymczasowo drukarkę? Mam program który konwertuje rysunki 2D z dxf do gcode, tylko jak to odpalić? Próbowałem zgrać na kartę ale po włożeniu karty pokazuje że jest podpięta a nic na niej nie znajduje, z tego co czytałem możliwe że to wina karty, zamówiłem inną i czekam. Da się to jakoś odpalić po kablu?

Z góry dzięki za pomoc. Niżej aktualna fotka drukarki :)
IMG_20171026_202035.jpg
IMG_20171026_195922.jpg
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Zielona drukarka - z amelinium

Post autor: Berg »

wygląda mega solidnie. co to za projekt? własny?
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 1
Posty: 1022
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: Zielona drukarka - z amelinium

Post autor: samezrp »

Marcin pisze:I tu pojawia się mój problem.
Przede wszystkim zamiast termistorów, stołu i ekstrudera wstaw rezystory, ok 1k powinny styknąć, żeby udawać temperaturę i ruszyć silnikiem ekstrudera. 1k pokaże temperaturę ok sto kilkadziesiąt stopni. Jeśli nie masz rezystorów możesz w Repetierze ustawić fake termistor, pokazujący 25 stopni.
Temteratura pow 160 jest potrzebna do ruszenia silnika ekstrudera, Inne silniki powinny działać bez udawanego grzania, ale drukarka nie może być w trybie błędów, więc to co napisałem wyżej do zrobienia.
Marcin
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 8
Rejestracja: 26 paź 2017, 19:38
Lokalizacja: Kraków
x 2

Re: Zielona drukarka - z amelinium

Post autor: Marcin »

rafaljot pisze:wygląda mega solidnie. co to za projekt? własny?
Dzięki :) Tak, projekt własny.
samezrp pisze:
Marcin pisze:I tu pojawia się mój problem.
Przede wszystkim zamiast termistorów, stołu i ekstrudera wstaw rezystory, ok 1k powinny styknąć, żeby udawać temperaturę i ruszyć silnikiem ekstrudera. 1k pokaże temperaturę ok sto kilkadziesiąt stopni. Jeśli nie masz rezystorów możesz w Repetierze ustawić fake termistor, pokazujący 25 stopni.
Temteratura pow 160 jest potrzebna do ruszenia silnika ekstrudera, Inne silniki powinny działać bez udawanego grzania, ale drukarka nie może być w trybie błędów, więc to co napisałem wyżej do zrobienia.
Dzięki za radę. Rezystory jakieś powinny się znaleźć. Wstawię i sprawdzę.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Zielona drukarka - z amelinium

Post autor: dragonn »

Jeśli używasz Marlina możesz włączyć "Dummy thermistor" w konfiguracji softu, numery "typu termistora" który za to odpowiada są podane w Configuration.h
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 1
Posty: 1545
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 568

Re: Zielona drukarka - z amelinium

Post autor: TDI-CAD »

Na 4-rech prowadnicach powinno być mega sztywne. Ale przy montażu, trzeba szczególnie uważać aby nie przesztywnić konstrukcji.
Marcin
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 8
Rejestracja: 26 paź 2017, 19:38
Lokalizacja: Kraków
x 2

Re: Zielona drukarka - z amelinium

Post autor: Marcin »

dragonn pisze:Jeśli używasz Marlina możesz włączyć "Dummy thermistor" w konfiguracji softu, numery "typu termistora" który za to odpowiada są podane w Configuration.h
Używam Repetier stety, niestety.
TDI-CAD pisze:Na 4-rech prowadnicach powinno być mega sztywne. Ale przy montażu, trzeba szczególnie uważać aby nie przesztywnić konstrukcji.
Ustawienie tego wszystkiego trochę trwało, ale chodzi płynnie w całym zakresie.


Wstawiłem te rezystory, niby pokazuje jakąś temperaturę, ale w Repetierze nadal błędy sypią się jeden za drugim... Nie ma jakiegoś prostego minimalistycznego programu który tymczasowo zastąpił by docelowy do druku?

AKTUALIZACJA: Znalazłem inną kartę SD i śmiga :) Póki co do testów wystarczy. W miarę postępów ze składaniem będę aktualizował temat. Na pewno wyjdzie jeszcze nie jeden problem ;)
TDI-CAD
Marcin3D
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 163
Rejestracja: 20 paź 2017, 17:59
x 4

Re: Zielona drukarka - z amelinium

Post autor: Marcin3D »

Tak ogólnie to gdzie można nabyć profile aluminiowe żeby było taniej niż ściąganie tego z chin, jak patrze na oferty w Krakowie to albo markety gdzie kasę robią na frajerach albo hurt z kosmicznymi ilościami cenami.
Marcin
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 8
Rejestracja: 26 paź 2017, 19:38
Lokalizacja: Kraków
x 2

Re: Zielona drukarka - z amelinium

Post autor: Marcin »

Ja kupowałem tutaj:
https://www.boschrexroth.com/pl/pl/

Tanio to nie było raczej, ale odbiór na miejscu ;) Docięte na podane wymiary.
Awatar użytkownika
emartinelli
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 1196
Rejestracja: 19 kwie 2016, 16:54
Lokalizacja: Łódź
x 423

Re: Zielona drukarka - z amelinium

Post autor: emartinelli »

Drukarka mechanicznie wygląda zacnie, na bogato ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „RepRap - buduję”