Budowa szybkiej Delty

Miejsce na rozmowy o drukarkach typu delta
rogal138
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 11
Posty: 15
Rejestracja: 21 sty 2018, 17:27

Re: Budowa szybkiej Delty

Post autor: rogal138 »

Założenie o sterownikach TB6600 wynika bardziej z tego że te silniki potrzebują drivera 4A co najmniej. Można je spiąć w wersję 2A kosztem indukcyjności i w efekcie momentu przy większych obrotach.

Jeśli uważacie że ta płytka MKS sbase v1.3 poradzi sobie w tym zastosowaniu, a problemem są tylko zintegrowane step sticki to damy jej szansę, cenowo i tak wychodzi najlepiej :P Te TB6600 to troche inna para kaloszy w porównaniu do step sticków - maja pełną optoizolację na wejściu więc raczej nie popalę niczego, poganiam na nich frezarkę CNC i jestem raczej zadowolony. Zobaczymy jak się tutaj sprawdzą.

p.s. Miałem juz kontakt z drukarkami, nawet przemysłowymi, więc jakieś tam odniesienie mam :P
tig33r
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 629
Rejestracja: 15 lip 2017, 16:07
Drukarka: Hypercube Evolution
x 100

Re: Budowa szybkiej Delty

Post autor: tig33r »

rafaljot pisze:1.
zdecydowanie nie ma sensu kupowanie mks sbase 1.3 by wsadzić do niej zewnętrzne stepy. a wsadzić trzeb w zasadzie wszystkie. Jak się doliczy cenę tych podstawek, cenę stnpstików to wychodzi dodatkowe 5*12zł za podstawki + 5*30 za stepy czyli +210zł
A wsadzić trzeba wszystkie nowe bo DVR nie nadaje się na żadną oś ani ekstruder. Jeśli się myśli o dobrej jakości druku.
BTW: jak przy montowaniu drugiego zewnętrznego stepstika do MKSSBASE pomyliłem się i spaliłem płytkę i tmc2100.
Chyba taniej i łatwiej wsadzić je do rampsa. Zyskujemy przy tym 3 mosfety gratis. Zresztą to już i tak mają być tb6600.

Pojawił się już fork klippera na lpc176x, więc do szybkich druków jak znalazł będzie w przyszłości.
Awatar użytkownika
skmskm
Postów w temacie: 2
Posty: 115
Rejestracja: 24 sie 2017, 16:04
Drukarka: Delta 3D
x 20
Kontakt:

Re: Budowa szybkiej Delty

Post autor: skmskm »

Ja mam MKS sbase v1.3 na mojej delcie i silniki nema23(1.5A) i jeden nema17(1A), bez problemów działa.
DRV dają drobne wady na powierzaniach płaskich. Ale jako elektronika to działa bez zarzutów. Sam będę dołączał ramps128 i zasilacz 24V.
Na tych silnikach i ramps 1.4 dawałem rade 250mm/s.
rogal138
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 11
Posty: 15
Rejestracja: 21 sty 2018, 17:27

Re: Budowa szybkiej Delty

Post autor: rogal138 »

No dobra, to powiedzmy że kluczowe elementy już mam, zabieram się za projekt. Mam tylko ostatnie pytanie, macie jakieś doświadczenia z przegubami kulowymi od chinoli ? Czy nie ma co i brać normalnych producentów. Ew. jakie przeguby najlepiej dać. Wszelkie zabawy z magnesami itp odpadają na starcie.

Zamówić chciałem takie -> https://www.ebmia.pl/glowka-ciegla-dsa0 ... 34966.html i dołożyć do nich sprężyny napinające je jak w dużej części takich konstrukcji. Ew przeguby IGUS'a bez sprężyn.

W niektórych "firmowych" drukarkach zauważyłem jeszcze przeguby z zawieszenia modeli RC, ale chyba będą za słabe...

Ogólnie ramiona planowałem zrobić z rurki węglowej 10x2mm z wstawionymi tulejkami z gwintem lewym i prawym na końcach co pozwoli mi dokładnie wyregulować ich długość.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Budowa szybkiej Delty

Post autor: dragonn »

Do samej części się nie wypowiem ale mogę ostrzec że już parę osób miało problemy z zamówieniami z ebmia. Jeden mój znajomy (nie z forum) również. Wiem tyle że taki przegub dostaniesz też w poltech24, tutaj akurat sklep mogę polecić.
rogal138
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 11
Posty: 15
Rejestracja: 21 sty 2018, 17:27

Re: Budowa szybkiej Delty

Post autor: rogal138 »

Poltech wywalił na stronie że prowadzi obecnie sprzedaż tylko dla firm, także odpada. Poza tym, poltech to praktycznie w 100% towar z chin. Wolę już zamówić bez 200% marży :P Zamówię najwyżej od chińczyków, dużo nie stracę jak będą lipne, a jak nie to tylko lepiej dla mnie.
Ostatnio zmieniony 24 sty 2018, 23:07 przez rogal138, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Budowa szybkiej Delty

Post autor: dragonn »

Oo to od kiedy wprowadzili... nie fajnie grrr :/. Często tam coś brałem. Może z Chin ale jakość przynajmniej to co brałem była ok a czasem nie ma czasu żeby czekać z Chin. Mają nawet rzeczy opisane jako RepRap, bez sensu.
rogal138
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 11
Posty: 15
Rejestracja: 21 sty 2018, 17:27

Re: Budowa szybkiej Delty

Post autor: rogal138 »

Dużo podobnego szajsu ma http://sklep.cncprofi.com/ A co do jakości... No chińska :D Zazwyczaj jest ok, ale np. prowadnice podparte to mają otwory z łapy wiercone, mega krzywo i dwa razy rzadziej niż prowadnice zamawiane pare lat temu.
rogal138
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 11
Posty: 15
Rejestracja: 21 sty 2018, 17:27

Re: Budowa szybkiej Delty

Post autor: rogal138 »

Dorwałem te przeguby, niestety nie można powiedzieć że nie mają luzów. W związku z tym będzie IGUS KARM-05, jakoś niemcom ufam bardziej, a ze względu na znikome obciążenia będą one aż zbyt wytrzymałe. Na dodatek 5x lżejsze od metalowych. Obecnie zastanawiam się czy nie wykonać całej głowicy z PE1000 lub teflonu.
Awatar użytkownika
skmskm
Postów w temacie: 2
Posty: 115
Rejestracja: 24 sie 2017, 16:04
Drukarka: Delta 3D
x 20
Kontakt:

Re: Budowa szybkiej Delty

Post autor: skmskm »

Te przeguby mają mały kąt pracy(te chińskie) około 13 stopni w każdą stronę, bed ci się zmniejszy.
Ja mam te(mają 23 stopnie w każdą stronę, i bez sprężyn trymających):
UTB8jGY5kwQydeJk43PUq6AyQpXa1.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Delta”