Podkładka na magnesach, foliach, neodymach

To dobre miejsce na pytania i worklogi
Garreth
Postów w temacie: 5
Posty: 163
Rejestracja: 20 kwie 2016, 14:49
x 26

Re: Podkładka na magnesach, foliach, neodymach

Post autor: Garreth »

Moje podejscie do tematu w załączniku :) nie jestem fanem buildtakow czy innych podkladek (mialem, szybko popsulem), za to szyba + dimafix to jest to. Jednak pryskanie dimafixem w drukarce to oczywista rzeznia dla prowadnic, a czyszczenie szyby w drukarce tez do najlatwiejszych nie nalezy.

Kupilem dwa arkusze magnetycznej folii + jeden arkusz stalowej. Przetestowalem bez przyklejania i zdecydowanie dwie magnetyczne trzymaja sie siebie mocniej niz magnetyczna do stalowej. Minusem jest, ze dwie magnetyczne nie przylgna do siebie idealnie, tylko z drobnym 2mm przesunieciem, ze wzgledu na uklad dipoli, ale ostatecznie to nie problem.

Pozostawilem stol obciazony książkami aby klej dobrze zlapał i na dniach będą testy :) ObrazekObrazek
Berg
Awatar użytkownika
11master
Postów w temacie: 1
Posty: 164
Rejestracja: 30 paź 2017, 07:53
Drukarka: AA8; Sapphire+
x 4

Re: Podkładka na magnesach, foliach, neodymach

Post autor: 11master »

I jak testy? Zrób jak to wygląda z nagrzewaniem z i bez.
Anet A8 BOX
Sapphire + klipperowana
Garreth
Postów w temacie: 5
Posty: 163
Rejestracja: 20 kwie 2016, 14:49
x 26

Re: Podkładka na magnesach, foliach, neodymach

Post autor: Garreth »

A jakoś zapomniałem o tym wątku, bo drukuje się po prostu dobrze. Podkładka trzyma się bardzo mocno, jeszcze nie miałem sytuacji, żeby się przesunęła podczas druku.
Na zimnym szkło od stołu się ciężko odkleja, bo trzymają bardzo mocno i muszę ostrożnie zabieg przeprowadzać, aby sobie stołu nie wygiąć:) Przy 70 stopniach się trzymają może odrobinę słabiej, ale stół jest na tyle gorący, że i tak szyby nie mogę złapać na tyle solidnie, aby to oderwać:)

Dodatkowo mam wrażenie, że dzięki temu zabiegowi grzanie stołu zrobiło się bardziej równomierne, stół się dłużej wychładza. W między czasie jeszcze dodałem grubszą podkładkę korkową na spód i teraz wykres mocy na stole w repetier host przesunął się w dół o jakieś 20%:)

Na zimnym nawet nie ma co testować, bo na gorącym jest dobrze. ale w sumie zepsułem, bo mogłem kupić jeszcze zapasowe podkładki i sprawdzić co się stanie po podgrzaniu do temperatur ABSowych (sam za drukowaniem ABS nie przepadam, więc te 70-80 stopni mi starczy).
11master, Berg
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 13
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Podkładka na magnesach, foliach, neodymach

Post autor: Berg »

Garść uwag po jakimś czasie. Odpowiadam też w wątku na pytanie z priv

1. kupowałem te folie:
http://allegro.pl/folia-magnetyczna-sam ... 41858.html? Media-mag 0.5mm magnetyczna z klejem
http://allegro.pl/folia-ferromagnetyczn ... 46325.html? Media-mag 0.5mm ferromagnetyczna z klejem
miałem też od innego dostawcy ale była bardziej krucha

3. Wszystkie te folie wg not mają temp do 70'C i nie chodzi tu o to, że słabiej trzyma magnes po podgrzaniu tylko o to, że robią się miękkie i kruche. Są folie do 120'C ale nie wiem gdzie je kupić.

2. ja daję magnetyczną na stół i ferromagnetyczną pod szybę. Potencjalnie po to daję magnetyczną na spód by dało się też dać na to blachę zamiast szyby, jak w prusie. Może kiedyś.

3. Jeśli chciało by się dać folię pod podkładkę typu Coropad, Buildtak, to podkładki mają już klej. Wówczas ferromagnetyczna bez kleju. Jest u tego samego gościa.

4. Teraz dodatkowo szybę po obwodzie obklejam kaptonem.

5. Szybę daję o 5mm większą w jednym kierunku, Dzięki temu jest za co chwycić i oderwać

6. Najbardziej jestem zadowolony z szyby 3mm "antyrefleks" ona ma taką delikatną fakturkę z jednej strony. Ale nie jest to to samo co szyba matowa.

7. Przyklejając folię dobrze jest uciąć z lekkim, kilka mm zapasem i potem obciąć

8. Przyklejając można odkleić papier na kilku cm przyłożyć jeden bok i potem od spodu pomału odklejać papier, przyklejać pomału usuwając bąbelki. JEśli mimo to zostaną bąble, to nie ma problemu . Naciąć bąbla i usunąć powietrze.

9. Acha. szybę przed przyklejeniem folii pomalowałem farbą do grzejników, tak tylko by lepiej wyglądało wszystko. Próbowałem też wersję taką, że najpierw zrobiłem pisakiem kratkę co 1cm a potem pomalowałem białą farbą - też fajnie wyszło.
Kopytko, Abys
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: Podkładka na magnesach, foliach, neodymach

Post autor: olo2000pm »

Ja w swojej delcie mam stolik stalowy. Założyłem folie magnetyczną na szybę i fajnie to działało. Niestety w moim przypadku upierdliwe było zdejmowanie szyby (musialem podważać) i zrezygnowałem z tego. Pomysł bardzo fajny.
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 13
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Podkładka na magnesach, foliach, neodymach

Post autor: Berg »

Pewnie ta co miałeś za mocno trzymała. mogłeś założyć albo cieńszą folię albo podkleić dodatkowo kaptopnem, zwiększyła by się odległosć odrobinę i zmniejszyło przyciąganie.
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: Podkładka na magnesach, foliach, neodymach

Post autor: olo2000pm »

Mam zamiar jeszcze z tym powalczyć. Kupię tą z Twojego linku :git:
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 8906
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5841
Kontakt:

Re: Podkładka na magnesach, foliach, neodymach

Post autor: dziobu »

Ja mam zestaw folii 0.4 i 0.5mm i na stole 30x30 są idealne.
Od tego samego sprzedawcy:
http://allegro.pl/show_item.php?item=6679928720
http://allegro.pl/folia-ferromagnetyczn ... 46325.html
No i szybę z marginesem żeby było za co chwycić.
olo2000pm
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: Podkładka na magnesach, foliach, neodymach

Post autor: olo2000pm »

Ja kupiłem tą i jest za mocna :cry:
http://allegro.pl/folia-magnetyczna-mag ... ZTcwMmU%3D

Więc chyba sobie odpuszcze.
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 8906
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5841
Kontakt:

Re: Podkładka na magnesach, foliach, neodymach

Post autor: dziobu »

Ja się tam na foliach nie znam, ale zestaw który podałem sprawdza się idealnie. Myślałem że to lekki idiotyzm bo Rafał zalecał cieńszą i to już przy mniejszym stole. Na głupa zamówiłem szyby większe niż stół, przykleiłem wszystko i jest po prostu bajkowo. Nie wiem czy przez same szyby (pierwszy raz PLA drukuje się idealnie na czystym szkle) czy przez ich rozłączność, ale była to jedna z najlepszych modyfikacji w chińczyku.

Wspominałeś o tym że musiałeś szybę podważać - nie miałeś za co złapać? Była na styk? Bo bez marginesu to i u mnie jest kicha.

Teraz kombinuję jak to w Zmorphach zrobić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „RepRap - buduję”