Budowa drukarki prusa, coreXY, Mendel 90 czy coś innego

To dobre miejsce na pytania i worklogi
snafu
Postów w temacie: 3
Posty: 43
Rejestracja: 03 mar 2018, 11:19
x 4

Budowa drukarki prusa, coreXY, Mendel 90 czy coś innego

Post autor: snafu »

Witajcie.

Przymierzam się do budowy pierwszej drukarki, Doświadczenie mam z frezarkami i ploterami laserowymi.
Przeglądając sąsiednie forum reprapowo dużo użytkowników budowało drukarkę Mendel90. Na tutejszym forum tego typu projekt w ogóle się nie pojawia. Z mojego punktu widzenia zaletami tej konstrukcji jest sztywność ramy oraz prostota budowy nie wymagająca specjalistycznych narzędzi ani maszyn. Ramę, części drukowane można kupić w rozsądnych pieniądzach, kilka wałków i to praktycznie wszystko. Jak dla mnie jest faworytem.

Tak więc pytam się bardziej doświadczonych co wybrać, żeby nie utopić kasy? Wiadomo, każdemu zależy na jak najlepszej jakości wydruku. pole pracy jakie mnie interesuje to 250x250 z możliwością późniejszej rozbudowy o maks 300x300. Budżet raczej ograniczony 1500 max.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Budowa drukarki prusa, coreXY, Mendel 90 czy coś innego

Post autor: dragonn »

Myślę że mało osób robi już Mendla90 bo jest to trochę konstrukcja 'poprzednie generacji', nie mówi że zła. Myślę że istotnym aspektem jest tutaj to że nie jest zbyt ładna.

Ja osobiście jak bym miał robić coś 300x300 to raczej szedłbym w konstrukcje z stołem ruchomym w Z. Myślę że budując takie Hypercube Evolution ST zmieścił byś się w tym budżecie.
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2422
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 469
Kontakt:

Re: Budowa drukarki prusa, coreXY, Mendel 90 czy coś innego

Post autor: Artu »

Mendel90 to już prehistoria :DD Chociaż sam ja posiadam, ale "świat poszedł na przód", i ma ta konstrukcja kilka wad. Najważniejszą z nich jest poziome ułożenie prowadnic osi X, co bardzo ogranicza możliwości zamian ekstrudera, chłodzenia głowicy i wydruku... totalna porażka :twisted: Wygląda to tak, jak by była konstruowana wyłącznie pod Wade i chłodzenie wydruku wentylatorem stołowym :mrgreen:
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Budowa drukarki prusa, coreXY, Mendel 90 czy coś innego

Post autor: FlameRunner »

Mendel90 po prostu wyszedł z mody. ;)
Awatar użytkownika
PrzemoS
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 729
Rejestracja: 01 sie 2016, 12:11
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: Switchwire,Delta,X1C
x 719

Re: Budowa drukarki prusa, coreXY, Mendel 90 czy coś innego

Post autor: PrzemoS »

Mialem Mendla i Polecam Mendla jako jakosc wydrukow ale ostatnia Revizje musialem inaczej sobie zrobic aby jako tako ladniej wygladala :) bo to prawda do Pieknych Kobiet ona sie nie zalicza :D
"Z pozdrowieniami Przemek" :git: :git:

Drukarki:
Delta :yahoo: :yahoo: // Voron Switchwire :devil: // Bambu Lab X1-Carbon AMS :crazy:
Awatar użytkownika
Marcin1415
Postów w temacie: 1
Posty: 434
Rejestracja: 19 kwie 2016, 18:44
Lokalizacja: Kielce
x 48

Re: Budowa drukarki prusa, coreXY, Mendel 90 czy coś innego

Post autor: Marcin1415 »

Buduj Mendla. Jakość wydruków jest bardzo dobra w przeciwieństwie do innych konstrukcji tego typu. Właśnie sztywność ramy i brak wibracji odbijają się pozytywnie na jakości.
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2422
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 469
Kontakt:

Re: Budowa drukarki prusa, coreXY, Mendel 90 czy coś innego

Post autor: Artu »

Jeśli m90, to raczej taki "MOD" http://www.fabrykator.pl/board/viewtopi ... 518#p20518 :git:
Oczywiście i w tym projekcie jest conieco do poprawienia, ale podstawowa bolączka poziomych prowadnic osi X została rozwiązana 8-)
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Awatar użytkownika
PrzemoS
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 729
Rejestracja: 01 sie 2016, 12:11
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: Switchwire,Delta,X1C
x 719

Re: Budowa drukarki prusa, coreXY, Mendel 90 czy coś innego

Post autor: PrzemoS »

Ja od SIebie dodam i bede zawsze chwalil ta karetke z Titanem https://www.thingiverse.com/make:356976
"Z pozdrowieniami Przemek" :git: :git:

Drukarki:
Delta :yahoo: :yahoo: // Voron Switchwire :devil: // Bambu Lab X1-Carbon AMS :crazy:
snafu
Postów w temacie: 3
Posty: 43
Rejestracja: 03 mar 2018, 11:19
x 4

Re: Budowa drukarki prusa, coreXY, Mendel 90 czy coś innego

Post autor: snafu »

No to chyba klamka zapadła, na początek będzie mendel, później przy jego pomocy będzie można stworzyć coś bardziej zaawansowanego.
Pytanie kto jest mi w stanie wydrukować komplet plastików do mendla w wersji z wałkami 12mm od ACC?
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Budowa drukarki prusa, coreXY, Mendel 90 czy coś innego

Post autor: FlameRunner »

Każdy. ;)
U mnie do kupienia jako normalny produkt dostępny w regularnej ofercie: https://filasklep.pl/czesci-drukowane/6 ... a-acc.html Akurat na stanie brak, ale żaden problem dorobić. ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „RepRap - buduję”