Heatbed Mk3 Problem

To dobre miejsce na pytania i worklogi
Awatar użytkownika
PrzemoS
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 729
Rejestracja: 01 sie 2016, 12:11
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: Switchwire,Delta,X1C
x 719

Heatbed Mk3 Problem

Post autor: PrzemoS »

Witam zakupilem nowy stol mk3 aluminium i mam problem z nim pomontowalem kable wszystkie. pod spod dalem izolacje w stylu korka i foli aluminiowej.. i nie dosc ze dluzej o wiele dluzej nagrzewa niz mk2 to jeszcze po xx czasie wyskakuje me heater coupled. nie wiem co jest grane nawet do 100 stopni nie nagrzewa . :cry:
"Z pozdrowieniami Przemek" :git: :git:

Drukarki:
Delta :yahoo: :yahoo: // Voron Switchwire :devil: // Bambu Lab X1-Carbon AMS :crazy:
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 2422
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 469
Kontakt:

Re: Heatbed Mk3 Problem

Post autor: Artu »

Z "Chińczykami" niestety tak bywa, że raz sie trafi na dobry towar, a raz na "badziewko" :P
Kup sobie na przykład Płyta grzejna HeatBed Reprap trzystrefowa 140W, lub jeśli Masz zasilanie 24V Grzałka kaptonowa 20x20 cm 24V 200W i Będziesz miał sprawdzony towar z gwarancją :git:
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Heatbed Mk3 Problem

Post autor: FlameRunner »

@Artu:
Zamiast sprawdzić co jest grane, to od razu kup, kup, kup...


@PrzemoS:
Zasilanie
Czy płyta ma poprawnie podłączone zasilanie, zgodnie ze wskazówkami na wiki: http://reprap.org/wiki/PCB_Heatbed#MK3_ ... Dual_Power ? W przypadku zasilania 12V zwróć szczególną uwagę na sposób lutowania kabla do pól 2 i 3.
W przypadku 12V: czy rezystancja pomiędzy połączonymi polami 2 i 3 a polem 1 mieści się w pożądanym zakresie 1.4 - 1.6 oma?
W przypadku 24V: czy rezystancja między polem 2 a 3 mieści się w pożądanym zakresie 5.0 - 5.4 oma?
Czy zasilacz daje radę pod obciążeniem? Jakie jest realne napięcie na wyjściu zasilacza po włączeniu grzałek i silników/
Czy wszelkie połączenia do płyty grzejnej są w porządku? Jakie jest napięcie mierzone bezpośrednio na stykach płyty?

Pomiar temperatury
Gdzie i jak masz zamocowany termistor stołu?
Czy na zimnej drukarce odczytujesz temperaturę stołu zbliżoną jednocześnie do pokojowej i do odczytu z głowicy?
Czy masz ustawiony właściwy typ termistora? Około 20°C każdy 100k będzie pokazywał mniej więcej tak samo, dopiero wyżej się to "rozjeżdża".
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 2422
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 469
Kontakt:

Re: Heatbed Mk3 Problem

Post autor: Artu »

Skoro "stara" MK2 sprawowała się dobrze na tych samych przewodach, to winna jest na 99% "nowa" MK3 :P
Też miałem taki przypadek, ale z MK2. Dwie płyty z tej samej dostawy, od tego samego sprzedawcy, i jedna grzała :git: a druga o wiele gorzej :evil:
Niestety, ale kupując "tanio" musimy się pogodzić z różną jakością i praktycznie brakiem kontroli jakości u producenta 8-)
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Awatar użytkownika
PrzemoS
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 729
Rejestracja: 01 sie 2016, 12:11
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: Switchwire,Delta,X1C
x 719

Re: Heatbed Mk3 Problem

Post autor: PrzemoS »

udalo sie :)) zmienilem kable od Kobytka na jakies inne co mi dal i wogole nie grzeja mi sie:)) dalem pod spod sama folie aluminiowa bez korka i nagrzalo sie w 23min.. mozna skrocic czas jakos grzania? cos innego dac pod spod? Problem mam teraz ze skokiem temp na dyszy bo skacze mi jak ustawie 240 to tolerancja 240-244 a wczesniej tak nie mialem. trzeba ustawic pid?? ( w marlinie umiem to ustawiac ale reapiterze nie umiem;/)
"Z pozdrowieniami Przemek" :git: :git:

Drukarki:
Delta :yahoo: :yahoo: // Voron Switchwire :devil: // Bambu Lab X1-Carbon AMS :crazy:
Awatar użytkownika
kaworu
Postów w temacie: 1
Posty: 189
Rejestracja: 20 kwie 2016, 14:00
x 15

Re: Heatbed Mk3 Problem

Post autor: kaworu »

PrzemoS pisze:dalem pod spod sama folie aluminiowa bez korka i nagrzalo sie w 23min.. mozna skrocic czas jakos grzania? cos innego dac pod spod?
Folia odbija promieniowanie ale nie jest izolatorem, daj lepiej ten korek. A poza izolacja, chcesz szybciej - mocniejsza grzalka.
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 2422
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 469
Kontakt:

Re: Heatbed Mk3 Problem

Post autor: Artu »

Ja mam u siebie pod grzałką "chamską tekturę" owiniętą folią aluminiową, czyli 2in1: izolacja i ekran termiczny :git:
771e5fde0fcbd95b_crop.jpg
771e5fde0fcbd95b_crop.jpg (287.47 KiB) Przejrzano 5894 razy
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Awatar użytkownika
PrzemoS
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 729
Rejestracja: 01 sie 2016, 12:11
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: Switchwire,Delta,X1C
x 719

Re: Heatbed Mk3 Problem

Post autor: PrzemoS »

Witam. ostatnio znalazlem tez taka izolacje jak kiedys w grzejnikach sie stosowalo czyli folia aluminiowa przyklejona do styropianu i to odbijalo cieplo od kaloryfera , ciekawe czy tez to bedzie dobre (czyli taka izolacje+ korek i skleic to wszystko do stolu sylikonem czerwonym od mechanika)
"Z pozdrowieniami Przemek" :git: :git:

Drukarki:
Delta :yahoo: :yahoo: // Voron Switchwire :devil: // Bambu Lab X1-Carbon AMS :crazy:
oskar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 102
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:28
x 6

Re: Heatbed Mk3 Problem

Post autor: oskar »

Styropian nie wytrzyma :) kiedyś sprawdzałem ten ekran.
ODPOWIEDZ

Wróć do „RepRap - buduję”