GIANTS- drukarka dwugłowicowa

To dobre miejsce na pytania i worklogi
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 69
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: GIANTS- drukarka dwugłowicowa

Post autor: olo2000pm »

Śruby kulowe są brane pod uwagę. Czytałem kiedyś, że one nie są pozbawione wad, ale już nie pamiętam w czym był problem.
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 7
Posty: 2456
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: RE: Re: GIANTS- drukarka dwugłowicowa

Post autor: mcxmcx »

olo2000pm pisze:Śruby kulowe są brane pod uwagę. Czytałem kiedyś, że one nie są pozbawione wad, ale już nie pamiętam w czym był problem.
Cena, backslash, nie są samohamowne.

Sent from my ZTE BLADE V7 LITE using Tapatalk
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 17
Posty: 7564
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2667

Re: GIANTS- drukarka dwugłowicowa

Post autor: Berg »

duży stół ja bym zrobił na czterech trapezówkach i czterech wałkach liniowych, 12ki powinny wystarczyć. Kulowe oczywiście też by mogły być ale raczej nie jest to potrzebne.

Albo na trzech. JEdna z tyłu i dwie po bokach, bliżej przodu. Tak by na każda mniej więcej przypadała taka sama siła grawitacyjna. Przy tylnej śrubie blisko dwa wałki. Przy bocznych po jednym. Trzy silniki oko 0.6Amp z dużym momentem i dużą indukcyjnością. na jednym stepie. Takie silniki są śmieszne, bo jak jednym ruszę ręką bez prądu, to ładnie indukują impulsy i wszystkie się ruszają razem.
jarn
Postów w temacie: 2
Posty: 200
Rejestracja: 06 maja 2017, 00:13
Lokalizacja: Strzelno
Drukarka: Delta, HevORT
x 37

Re: GIANTS- drukarka dwugłowicowa

Post autor: jarn »

Olo możesz rozważyć jeszcze dodanie przeciwwag dla stołu, jeśli to ma być na paskach.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 17
Posty: 7564
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2667

Re: GIANTS- drukarka dwugłowicowa

Post autor: Berg »

generalnie tak, ale to obciąży paski jeszcze bardziej. Paski są tu słabym punktem. Próbowałem też tych białych ale były jeszcze gorsze. Wcale jakoś dużo mniej się nie rozciągają a dodatkowo bardziej pracują - odbijają na zagięciach.
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 69
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: GIANTS- drukarka dwugłowicowa

Post autor: olo2000pm »

Stolik jest nieruchomy w żadnej z osi. Podnoszone będą 3 profile na których poruszają się głowice.
Paski mają też swoje wady, zresztą nie ma idealnych rozwiązań. Sam nie wiem w co inwestować? Generalnie na samym początku rozważań nad drukarką dwuglowicowa chciałem zetke zrobić na 4 silnikach jeżdżących po profilach openbuilds. Ale ten pomysł umarł ze względu na ilość silników właśnie.
A możecie podać namiary na bardzo dobre śruby trapezowe T8 /2. Ale naprawdę bardzo dobre, będę potrzebował 4x500mm
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 7
Posty: 2456
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: GIANTS- drukarka dwugłowicowa

Post autor: mcxmcx »

Ale kolega się zastanowi.

Ma problem bo stół nierówno jeździ, warstwy etc.

Ale stół to tylko delikatnie ruszamy, stosunkowo lekki i stabilny.

Teraz kolega będzie musiał ruszać delikatnie cała rama z majtajaca się na boki masa głowic i osi.

I tutaj jest to wyzwanie, ale czy prócz wyzwania to ma sens?

Sent from my ZTE BLADE V7 LITE using Tapatalk
FlameRunner
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 17
Posty: 7564
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2667

Re: GIANTS- drukarka dwugłowicowa

Post autor: Berg »

zdecydowanie się zgadzam z @mcxmcx
Gdyby ruchoma rama była bardzo ciężka, to ok. Ale tak 10-20kg szacuję. Wtedy tym bardziej nie na paskach.

Ale o co Ci chodzi z tymi bardzo dobrymi trapezówkami? Igus na przykład.
Zobacz większość w Hevo ma jakieś tanie i nikt nie narzeka na nierówne warstwy. U mnie są idealne, z tego co widziałęm na innych fotach u większości też są.
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 69
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: GIANTS- drukarka dwugłowicowa

Post autor: olo2000pm »

No dokładnie, to wyzwanie i ma to sens. Przecież teraz drukarki są w takich cenach, że nie warto budować. Łatwiej i szybciej jest kupić gotową drukarkę i ją dopracować.
To co jest w tym wszystkim najlepsze to właśnie procesy myślowe, dyskusje na forum i czekanie na ten impuls po którym nie ma już odwrotu....zaczyna się budowa. W trakcie budowy nieoczekiwane problemy, które wydają się nie do rozwiązania i nagle eureka, ktoś coś napiszę, może nawet nie na temat, ale nagle pojawia się światełko w tunelu i....budujesz....i ta euforia gdy z niczego coś działa!!!
Ale popłynąłem....mxcmxc, tak działa mój mózg
:DD
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2018, 09:07 przez olo2000pm, łącznie zmieniany 2 razy.
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 7
Posty: 2456
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: GIANTS- drukarka dwugłowicowa

Post autor: mcxmcx »

To doloz liniał do Z żeby można było bezwzględnie pozycjonować, i wtedy będzie git.

Sent from my ZTE BLADE V7 LITE using Tapatalk
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „RepRap - buduję”