a może by tak druga drukarka?

To dobre miejsce na pytania i worklogi
sol
Postów w temacie: 14
Posty: 65
Rejestracja: 19 gru 2016, 22:17
x 7

a może by tak druga drukarka?

Post autor: sol »

doszedłem wczoraj do wniosku, że zanim skończę modernizować małą krowę minie pewnie jeszcze chwila czasu i dużo dolców na aliexpress i stwierdziłem, że wypadałoby poskładać coś na szybko z tego co jest

no i tak powstał projekt inspirowanego zlepkiem od Fabrykator.pl oraz microcubem zlepek po mojemu :)
rama z profili kwadratowych dostępnych po marketach budowlanych, drukarka dostanie pasożytniczo elektronikę z małej krowy (ramps +drv), zasilanie 12v, stół grzany rezystorami, pręty fi8, silniki nema14, pole robocze 20x20x20 (aczkolwiek nie wiem czy nie zrobię 15x15 xy)

do poprawy na bank stół, bo popelina straszna jak na razie, nie mam na niego za bardzo pomysłu, więc to się na pewno zmieni, wszystkie zielone elementy drukowane z petu, do dorysowania napęd yka, chłodzenie głowicy i mocowanie ekstrudera (bowden będzie)

wszelka krytyka mile widziana, drukarka do końca przyszłego tygodnia musi drukować, więc niewykluczone, że powstanie z pewnymi niedociągnięciami, bo mała krowa będzie nieczynna przez najbliższe 3 miesiące :)
microcube_assembled.png
microcube_assembled2.png
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: a może by tak druga drukarka?

Post autor: olo2000pm »

Do drv koniecznie dokup diody
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: a może by tak druga drukarka?

Post autor: dragonn »

nie podoba mi się brak profil pod prowadnicami osi Y, to moim zdaniem może być problem. DRV powiem krótko, lepiej wsadzić coś innego. Jak potrzebujesz coś mocnego są inne rozwiązania już.
Awatar użytkownika
anraf1001
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 1509
Rejestracja: 30 gru 2016, 11:43
Lokalizacja: Gniezno
Drukarka: Hypercube Evo
x 182

Re: a może by tak druga drukarka?

Post autor: anraf1001 »

Dlaczego silniki Nema14? Dlaczego nie standardowo Nema17?
;) Pozdrawiam, Andrzej ;)
Drukarki: Hypercube Evolution :cool2:
Prusa ala Haribo/Mk3 :cool2:

Wsiadając do taksówki mówię: "G28"
sol
Postów w temacie: 14
Posty: 65
Rejestracja: 19 gru 2016, 22:17
x 7

Re: a może by tak druga drukarka?

Post autor: sol »

drv będą tylko na uruchomienie, mam od dosyć dawna TMC2130 tylko że mam je w domu (i muszę po nie jechać), wpięte w rampsa mam w tej chwili drv :) a do krowy pójdą serwa :)

pręty w Yku odpowiednio mocno usztywnią całą ramę, bo nie będą one pływające tylko blokowane, przy mikro wymiarach drukarki nie będą miały okazji się wygiąć :)

dlaczego nema 14? bo to ma być drukarka drukująca w porywach 40mm/s i bardzo lekkie osie więc większe silniki średnio są potrzebne, dodatkowo mam 5 sztuk których, dla których zastosowania dotąd nie wymyśliłem :D poza tym, zawsze będzie można zrobić upgrade do nema17 :)
sol
Postów w temacie: 14
Posty: 65
Rejestracja: 19 gru 2016, 22:17
x 7

Re: a może by tak druga drukarka?

Post autor: sol »

powoli, mozolnie, ale do przodu :)
IMG_20180519_164022.jpg
Kopytko
sol
Postów w temacie: 14
Posty: 65
Rejestracja: 19 gru 2016, 22:17
x 7

Re: a może by tak druga drukarka?

Post autor: sol »

W sumie zaczyna to jakoś wyglądać, zasilacz to potężny overkill, ale zasadniczo pasuje najlepiej spośród posiadanych :)
IMG_20180606_003333.jpg
IMG_20180606_003340.jpg
dragonn, Berg
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 1
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: a może by tak druga drukarka?

Post autor: Zepco »

Masz jakąś ochronę patentową w aparacie? Konstrukcja na pierwszy rzut oka ciekawa, ale zdjęcia bardzo niewyraźne.
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
sol
Postów w temacie: 14
Posty: 65
Rejestracja: 19 gru 2016, 22:17
x 7

Re: a może by tak druga drukarka?

Post autor: sol »

zdjęcia z łapy i bez flesza, więc tak wyszło, jutro zrobię przy świetle dziennym ;)
sol
Postów w temacie: 14
Posty: 65
Rejestracja: 19 gru 2016, 22:17
x 7

Re: a może by tak druga drukarka?

Post autor: sol »

no cóż, drukarka mechanicznie skończona, stół grzeje ślicznie mimo że ma tylko 75w, dzisiaj miał być pierwszy wydruk i zrobiłem szkolny błąd, źle podpiąłem krańcówkę, a że krańcówki NC no to arduino zapachniało...
wymieniłem regulator, CH340 jest martwy, procesor przeżył, ale nie jestem w stanie nic wgrać przez ft232 (podpinałem się do uartu 0) mimo że komunikacja jest, o dziwo wyświetlacz też dostał po dupie i spaliło go w 3/4 jakimś cudem
tak więc.... zakupię kompletnego rampsa z full graphic smart controler'em :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „RepRap - buduję”