Szerszeń - projekt delta !

Miejsce na rozmowy o drukarkach typu delta
Awatar użytkownika
Tuchajbej
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 11
Posty: 661
Rejestracja: 03 wrz 2017, 23:50
Lokalizacja: Prawie W-wa
Drukarka: Voron/MK3S
x 186

Re: Szerszeń - projekt delta !

Post autor: Tuchajbej »

Przy koszcie całości profile są pomijalnie tanie .
Martwi mnie tylko to czy idąc wyżej nie traci się stabilności , bo jednak będzie wąskie i wysokie, a tym samym jakości.

Tapatalkniete z SGS7E więc nie czepiać się błędów.[emoji16]
Voron V2.471 i MK3S :cool2:
Moje wydruki ;)
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: Szerszeń - projekt delta !

Post autor: olo2000pm »

Virgin masz racje, ale to wiąże się z przebudowa drukarki. To co mam na moje potrzeby jest oki.
Co do stabilności, to ja nie widzę żeby profile wpadaly w wibracje. Gdybym teraz budował to bralbym profile metrowe.
Zawsze możesz założyć ścianki, które usztywnia całą konstrukcje.
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 2421
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 464
Kontakt:

Re: Szerszeń - projekt delta !

Post autor: Artu »

olo2000pm pisze:Gdybym teraz budował to brałbym profile metrowe...
:mrgreen:
IMG_20170901_162122m.jpg
Kiedy ja ją wreszcie skończę... Obrazek
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Szerszeń - projekt delta !

Post autor: Berg »

zdecydowanie jak bede robil, to tak samo jak w HC uzyje zwyklycj profili, po ktore wyskocze do sklepu z metalmi, albo do Catoramy. Profile i garsc zwyklych śrub. nie trzeba nakretek mlotkowych a kable spokojnie wejdą w srodek. Zwlaszcza jak na hiwinach to nie widze sensu innych..
Awatar użytkownika
Marcin1415
Postów w temacie: 1
Posty: 433
Rejestracja: 19 kwie 2016, 18:44
Lokalizacja: Kielce
x 48

Re: Szerszeń - projekt delta !

Post autor: Marcin1415 »

Tuchajbej pisze:
olo2000pm pisze:
rafaljot pisze: precyzja i stabilność była by lepsza?
Ja u siebie dojechałem do 0,2 w Y i 0,00 w X. Nie jestem wstanie dokładniej skalibrować tej mojej delty.
Kup od razu tą rurkę:
https://pl.aliexpress.com/item/Triangle ... 0.0.oy1A5Z
MOgę przetestować - choć słyszałem że oryginalny capricorn jednak lepiej wypada (u każdego prócz Dragona :D)

Twój projekt widać rządzi się innymi prawami. Przy 620mm profili - max wysokość robocza powinna wynieść 275mm. Spoooora różnica. Taka wysokość dla mnie to i tak za dużo. Boje się jak ze stabilnością i jak upchnąć wszystko na dole.

Dlaczego v-sloty? Z lenistwa. Ciągnąc z Chin i tak wychodzi bardzo tanio.
Weź pod uwagę że zwykłe nakrętki młoteczkowe nie pasują do V-slotów, trzeba kupować pod v-slot a ceny są wyższe.
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 2421
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 464
Kontakt:

Re: Szerszeń - projekt delta !

Post autor: Artu »

Marcin1415 pisze:Weź pod uwagę że zwykłe nakrętki młoteczkowe nie pasują do V-slotów, trzeba kupować pod v-slot a ceny są wyższe.
A skąd Masz taką informację :shock:
V-slot różni się tylko "zewnętrznym" kształtem rowka, umożliwiającym prowadzenie rolki. Od "wewnątrz" jest to samo w każdym profilu :git:
V-slot i "zwykła" młoteczkowa:
20180502.jpg
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Awatar użytkownika
Tuchajbej
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 11
Posty: 661
Rejestracja: 03 wrz 2017, 23:50
Lokalizacja: Prawie W-wa
Drukarka: Voron/MK3S
x 186

Re: Szerszeń - projekt delta !

Post autor: Tuchajbej »

Chcę v-sloty bo zostało mi kupę łączówek, nakrętek, śrubek po budowie hevo. Poza tym bardzo sobie chwalę koncepcję użycia profili tego typu ponad prostymi zamkniętymi - gdy chce coś zmienić, dołożyć to nie muszę wiercić i kombinować - jedna śrubka, nakrętka młoteczkowa i jest. Nie mam żadnego warsztatu, drukarę składam w salonie małego mieszkanka :D Nie ma więc mowy o cięciu, szlifowaniu itp.

Powinienem sie zmieścic na dole jeśli zasilacz wypchnę gdzie indziej, albo na bok albo na górę (albo zrobię w ogóle zewnętrzną skrzynakę ala CR10.
Voron V2.471 i MK3S :cool2:
Moje wydruki ;)
Awatar użytkownika
arkomania.pl
Postów w temacie: 1
Posty: 832
Rejestracja: 10 mar 2017, 13:08
Lokalizacja: RADOM
x 373

Re: Szerszeń - projekt delta !

Post autor: arkomania.pl »

Witam,

Ogólnie wszystko się zgadza. Wydłużanie związane jest z rośnięciem ceny.
tak jest w samochodach, domach, itp.

W dużych deltach, wydłużenie 3 profili, to raczej nie jest znaczący koszt w stosunku do całości.
Wybór elektroniki, stepsticków, tu procentowo są duże rozbieżności cenowe.

Gdy producenci budują małą deltę w celu komercyjnym, to zwracają uwagę na wszystko.
Liczy się każdy centymetr długości, koszt elektroniki, łożyskowania, ilość zużytych materiałów, nawet długość kabelka.

Gdy budujemy sami, to koszty nie liczą się aż tak znacząco. Bardziej zależy nam na uzyskaniu jak najlepszej jakości wydruku.
Natomiast, gdy ktoś buduje na sprzedaż, to kieruje współczynnikiem będącym stosunkiem (ceny wytworzenia/do jakości).

Produkt jak najtańszy przy zapewnieniu b. dobrej jakości sprzedaje się najlepiej.

To właśnie ten współczynnik jest motorem napędowym rozwoju technologicznego.
Przynosi zadowolenie z punktu widzenia finansowego i własnej satysfakcji osiągnięcia sukcesu.

Takie, jest przesłanie wielu forumowiczów. Tu napisałem ogólnie, aby nie posądzono mnie o faworyzowanie jednostek.

A szkoda, bo nawet tych co cenię za swoja wiedzę i doświadczenie, byli by zaskoczeni.
olo2000pm
Pozdrawiam Arek G. arkomania
Awatar użytkownika
Tuchajbej
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 11
Posty: 661
Rejestracja: 03 wrz 2017, 23:50
Lokalizacja: Prawie W-wa
Drukarka: Voron/MK3S
x 186

Re: Szerszeń - projekt delta !

Post autor: Tuchajbej »

Żeby nie było - temat aktualny ! Większość rzeczy jest zamowiona. Podejrzewam że niebawem zacznie się powolne skladanie.
Postanowiłęm że elektronikę dam poki co d3dm ktora wezme z hevo. (tam dam rampsa) Gdy pojawi się duet maestro to zmienię.

Zostało mi do zamowienia m.in. ekstruder. W hevo korzystam z titana i mniejwięcej jestem zadowolony. (przynajmniej w diretcie). Tutaj jak pisałem wcześniej chciałem iść w bondtecha. Liczę teraz na Was. Co o tym myslicie? Czy warto tyle $ placić za docisk filamentu z dwóch stron?
(wiem że pojawily sie na alie radełka ale nic o nich zupełnie nie wiadomo wiec ich nie biore pod uwage).

Hotend będzie z kolei: org e3d blok, radiator i termistor, a dysza, grzałka i heatbreak (tc4) od trianglelabs, wentylator radiatora 40x15 a wydruku 2x turbina 4020.
Voron V2.471 i MK3S :cool2:
Moje wydruki ;)
Awatar użytkownika
Tuchajbej
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 11
Posty: 661
Rejestracja: 03 wrz 2017, 23:50
Lokalizacja: Prawie W-wa
Drukarka: Voron/MK3S
x 186

Re: Szerszeń - projekt delta !

Post autor: Tuchajbej »

I waham się jeszcze czzy w ogóle robić stół aluminiowy, czy grzałki nie przykleić bezpośrednio na szkło. W dwoch drukarkach ani razu nie zdejmowałem szkła ze stołu, a przypinanie na klipsy wkurza strasznie. Było by na pewno wygodniej.
Voron V2.471 i MK3S :cool2:
Moje wydruki ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Delta”