Rama Graber i3 z nierdzewki

To dobre miejsce na pytania i worklogi
1ramzes11
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 9
Rejestracja: 03 maja 2018, 20:45
x 4

Rama Graber i3 z nierdzewki

Post autor: 1ramzes11 »

Cześć wszystkim jestem tutaj od dzisiaj. Moja nowa konstrukcja z nierdzewki Granat i3 atx. Jak Wam się podoba? Chce tylko zaznaczyć na początku że moja przygoda zaczęła się prawie rok temu ale pierwszy wydruk był na początku tego roku. Zbierałem części z chin i trochę z pl przestudiowalem trochę i stworzyłem moja pierwsza drukarkę 3d. Na początku roku poszedł pierwszy wydruk kostki kalibracyjenej i o dziwo trzymał wymiar i się nie odkleil było t z petg. Później nie było wcale lepiej raz było dobrze raz źle aż stworzyłem nowa drukarkę z nierdzewki dużo się nauczyłem ale muszę wiedzieć więcej. Uwierzcie mi z elektroniką miałem zero do czynienia pewnego razu się obudziłem i powiedziałem żonie będę skonstruował drukarkę 3d, jej relacja była bezcenna :DD. No i jestem właśnie tutaj i podziele sie tym co wiem i chce wiedziec to co Wy wiecie takze dzialam byle do przodu zachlysnelem się tym i już :rotfl:
Załączniki
20180503_203839.jpg
dragonn, Artu, anraf1001, dziobu
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Rama Graber i3 z nierdzewki

Post autor: Berg »

Czy to co ja widzę, to jest stal 5mm ?! :O
Awatar użytkownika
anraf1001
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 1509
Rejestracja: 30 gru 2016, 11:43
Lokalizacja: Gniezno
Drukarka: Hypercube Evo
x 182

Re: Rama Graber i3 z nierdzewki

Post autor: anraf1001 »

Strzelam, że nawet 6mm :D
;) Pozdrawiam, Andrzej ;)
Drukarki: Hypercube Evolution :cool2:
Prusa ala Haribo/Mk3 :cool2:

Wsiadając do taksówki mówię: "G28"
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Rama Graber i3 z nierdzewki

Post autor: Kopytko »

8mm strzelam.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Rama Graber i3 z nierdzewki

Post autor: Berg »

bałem się to powiedzieć, ale faktycznie grubość jest zbliżona do grubości wałka :D to się nazywa overkill. :D

Za to ekstruder bardzo mi się nie podoba. Zabiera miejsce u góry, zły rozkład masy, za bardzo rozbudowane u góry. Chłodzenie wydruku też moim zdaniem nieefektywne. Za bardzo przesłonięte wentylatory.
Powinno pasować standardowe rozwiązanie od Prusy, pewnie najlepiej MK3
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Rama Graber i3 z nierdzewki

Post autor: Kopytko »

Juz to koledze na PW pisałem ,ze ten ekstruder to kiszka, sam miałem i maskara trześnie przez ten silnik wyciągnięty w górę na takim małym kawałku plastiku. Co do ekstrudera to poleciłem mk2 bo jednak prostrzy i tańszy w budowie , zwłąszcza ,zę na thingi są przerobione pod radełka mk7 i 8. A jednak zębatki bondtecha trochę kosztują.
Co do overkilla to czemu nie, będzie na pewno stabilnie i wprowadzić to w rezonans będzie ciężko :) Wiec jak miał możliwości to super:)
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
1ramzes11
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 9
Rejestracja: 03 maja 2018, 20:45
x 4

Re: Rama Graber i3 z nierdzewki

Post autor: 1ramzes11 »

Dobrze strzeliles 6mm nierdzewka kuzyn pracuje w firmie gdzie tną laserem i wymyśliłem sobie że wytnie mi ramę :D
1ramzes11
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 9
Rejestracja: 03 maja 2018, 20:45
x 4

Re: Rama Graber i3 z nierdzewki

Post autor: 1ramzes11 »

rafaljot pisze:bałem się to powiedzieć, ale faktycznie grubość jest zbliżona do grubości wałka :D to się nazywa overkill. :D

Za to ekstruder bardzo mi się nie podoba. Zabiera miejsce u góry, zły rozkład masy, za bardzo rozbudowane u góry. Chłodzenie wydruku też moim zdaniem nieefektywne. Za bardzo przesłonięte wentylatory.
Powinno pasować standardowe rozwiązanie od Prusy, pewnie najlepiej MK3
Ekstruder będę zmieniał napewno może podeslesz jakoś link do druku. Kopytka na nim robił ma rację jest niestabilny i zacznę dzisiaj coś drukować tylko nie wiem co :sorry:
tig33r
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 629
Rejestracja: 15 lip 2017, 16:07
Drukarka: Hypercube Evolution
x 100

Re: Rama Graber i3 z nierdzewki

Post autor: tig33r »

Titana z trianglelabs polecam osobiście, zresztą kilka osób go chyba tutaj na forum ma i nie narzeka.
Awatar użytkownika
chemik72
Postów w temacie: 1
Posty: 320
Rejestracja: 03 maja 2016, 09:16
x 52

Re: Rama Graber i3 z nierdzewki

Post autor: chemik72 »

Mam i działa super :git:
SAIZEX 300x300
SAIZEX MINI 200x200
FREZARKA-PROXXON MF70-CNC
ODPOWIEDZ

Wróć do „RepRap - buduję”