Coś jak ulitmaker ale wieksze, z 2 ekstruderami

To dobre miejsce na pytania i worklogi
qczek
Postów w temacie: 15
Posty: 44
Rejestracja: 28 kwie 2016, 09:25
x 17

Coś jak ulitmaker ale wieksze, z 2 ekstruderami

Post autor: qczek »

Hej,
Aktualnie jestem od lat użytkownikiem zmodwoanego GATA, który jest całkiem ok, niemniej chciałbym zbudować coś lepszego, spełniającego poniższe wymagania:
  • nie musi być tanio, ma być dobrze całość może koło 3k kosztować, ale też bez przesady, bo to tylko do hobbystycznych zastosowań
  • mechanika coś w rodzaju ultimakera, tylko podwójne wałki, żadnych rolek na profilach i innych partyzanckich rozwiązań.mogą być hwin, ma być dobrze
  • rozmiar drukowanych przedmiotów około 20x30x20 ale może być większa w z.
  • dwa ekstrudery, na bowdenach, chce drukować z dwóch materiałów, albo jeden + podporowy
  • buda, żeby ABS nie był problemem, do tego grzany stolik szklany
No i to chyba tyle, szukam jakiegoś projektu, czegoś co było by w 90% opracowane, jakieś drobne zmiany jestem sobie w stanie sam zaprojektować i druknąć..
A może jakiegoś chińczyka zmodować, tylko którego....?
Z góry dzięki za wszelkie sugestie.
Krzysiek
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Coś jak ulitmaker ale wieksze, z 2 ekstruderami

Post autor: FlameRunner »

Wygląda jakbyś opisał połączenie Ultimaker S5 i Zortrax M300, z naciskiem na S5. ;)
qczek
Postów w temacie: 15
Posty: 44
Rejestracja: 28 kwie 2016, 09:25
x 17

Re: RE: Re: Coś jak ulitmaker ale wieksze, z 2 ekstruderami

Post autor: qczek »

FlameRunner pisze:Wygląda jakbyś opisał połączenie Ultimaker S5 i Zortrax M300, z naciskiem na S5. ;)
No dobra a cos DIY?

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Coś jak ulitmaker ale wieksze, z 2 ekstruderami

Post autor: FlameRunner »

Najbliżej założeniom będą chyba:
  • Klon Ultimaker Original+ lub klon Ultimaker 2+, ze wstawionymi dwoma głowicami (czy dual extrusion będzie dobrze działać to już inna sprawa...), ale żeby mieć te 300 mm w jednej osi i podwójny krzyżak, chyba musiałbyś samodzielnie modyfikować projekt (nie spotkałem gotowego projektu z takimi modyfikacjami).
  • HyperCube / HyperCube Evolution, o ile oczywiście założenie "mechanika w rodzaju ultimakera" podlega weryfikacji.
Do samego pobawienia się dwoma głowicami, możesz kupić CTC Bizer.

Dla dużego obszaru roboczego, możesz spróbować któregoś z tanich dużych (300x300x300) chińczyków, jak JGAurora A5.

Niestety żeby spełnić większość wymagań bez dużych kompromisów, trzeba by jednak kupić wspomnianego wcześniej S5. ;)
oskar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 102
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:28
x 6

Re: Coś jak ulitmaker ale wieksze, z 2 ekstruderami

Post autor: oskar »

A ta hiszpańska drukarka co ma niezależne głowice? (nie pamiętam nazwy) Projekt open source więc możesz robić klona :P
qczek
Postów w temacie: 15
Posty: 44
Rejestracja: 28 kwie 2016, 09:25
x 17

Re: Coś jak ulitmaker ale wieksze, z 2 ekstruderami

Post autor: qczek »

FlameRunner pisze:Najbliżej założeniom będą chyba:
  • Klon Ultimaker Original+ lub klon Ultimaker 2+, ze wstawionymi dwoma głowicami (czy dual extrusion będzie dobrze działać to już inna sprawa...), ale żeby mieć te 300 mm w jednej osi i podwójny krzyżak, chyba musiałbyś samodzielnie modyfikować projekt (nie spotkałem gotowego projektu z takimi modyfikacjami).
Myślałem, żeby zrobić coś jak https://www.thingiverse.com/thing:1100186 wydłużając po prostu profile, i dodając jeszcze jedną srubę i dwa wałki do ponoszenia stolika.... No i dodatkowe prowadzenie i dual...
FlameRunner pisze: [*]HyperCube / HyperCube Evolution, o ile oczywiście założenie "mechanika w rodzaju ultimakera" podlega weryfikacji.[/list]
Jakoś kilometry pasków wydają mi się chybionym pomysłem... ;)
FlameRunner pisze: Niestety żeby spełnić większość wymagań bez dużych kompromisów, trzeba by jednak kupić wspomnianego wcześniej S5. ;)
heheh no dobra to biorę ;)
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Coś jak ulitmaker ale wieksze, z 2 ekstruderami

Post autor: dragonn »

oskar pisze:A ta hiszpańska drukarka co ma niezależne głowice? (nie pamiętam nazwy) Projekt open source więc możesz robić klona :P
BCN3D Sigma?
qczek
Postów w temacie: 15
Posty: 44
Rejestracja: 28 kwie 2016, 09:25
x 17

Re: Coś jak ulitmaker ale wieksze, z 2 ekstruderami

Post autor: qczek »

dragonn pisze:
oskar pisze:A ta hiszpańska drukarka co ma niezależne głowice? (nie pamiętam nazwy) Projekt open source więc możesz robić klona :P
BCN3D Sigma?
ooo tak, prosta sprawa szczególnie z ramą :)
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 15
Posty: 7564
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2667

Re: Coś jak ulitmaker ale wieksze, z 2 ekstruderami

Post autor: Berg »

qczek pisze:
FlameRunner pisze: [*]HyperCube / HyperCube Evolution, o ile oczywiście założenie "mechanika w rodzaju ultimakera" podlega weryfikacji.[/list]
Jakoś kilometry pasków wydają mi się chybionym pomysłem... ;)
Tak :). Lubię jak ludzie budując automatykę nie kierują się nauką, fizyką, matematyką tylko emocjami, tym co im się "wydaje".
Ile widziałeś wydruków z drukarek z mechaniką jak w Ulti i polem roboczym >= 300x300
Koniecznie rób bloga z budowy i testów. Będę śledził z zainteresowaniem.
qczek
Postów w temacie: 15
Posty: 44
Rejestracja: 28 kwie 2016, 09:25
x 17

Re: Coś jak ulitmaker ale wieksze, z 2 ekstruderami

Post autor: qczek »

rafaljot pisze:
qczek pisze:
FlameRunner pisze: [*]HyperCube / HyperCube Evolution, o ile oczywiście założenie "mechanika w rodzaju ultimakera" podlega weryfikacji.[/list]
Jakoś kilometry pasków wydają mi się chybionym pomysłem... ;)
Tak :). Lubię jak ludzie budując automatykę nie kierują się nauką, fizyką, matematyką tylko emocjami, tym co im się "wydaje".
dzięki za uwagi,
Nie miałem do czynienia z tak dużą drukarką, więc jeśli możesz to rozważmy na chłodno, bo moim zdaniem prowadzenie hotendu w obu przypadkach jest podobne zarówno jeśli chodzi o masę (no może w ultimakerze trochę większe) jak i sztywność,
Zasadnicza różnica (jak dla mnie) to przeniesienie napędu, i jakieś 3.5 metra paska w przypadku hypercuba, moim skromnym zdaniem będzie bardziej się naciągał, miał większe luzy, itp itd, w porównaniu do niecałego metra paska w rozwiązaniu ultimakera.
Pozdrawiam
Krzysiek
ODPOWIEDZ

Wróć do „RepRap - buduję”