Drukarka 3D jako Praca Inżynierska.

To dobre miejsce na pytania i worklogi
sw13zy
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 44
Posty: 68
Rejestracja: 16 paź 2018, 21:41

Re: Drukarka 3D jako Praca Inżynierska.

Post autor: sw13zy »

Już nie bijcie, kupie tutaj ;P
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Drukarka 3D jako Praca Inżynierska.

Post autor: virgin71 »

Zobacz ile jest wątków na forum, które zakończyły się tym, że ktoś kupił nowy filament Devil Design i wszystkie problemy zniknęły. Chcesz to powtarzać? Nie lepiej uczyć się na cudzych błędach?
Tu nie chodzi o naciągactwo, czy marketingi. Chiny nie są tanie, a w wiekszości przypadków, poza kilkoma dużymi, drogimi graczami, są strasznej jakości.
Awatar użytkownika
Trójgraniec
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 6
Rejestracja: 25 sty 2019, 18:16

Re: Drukarka 3D jako Praca Inżynierska.

Post autor: Trójgraniec »

O drukarkach 3d wiem na razie niewiele, ale że 5-letnie studia kończyłem w 7 lat przez magisterkę to się wypowiem :) A właściwie powtórzę to co Ci już inni mówili - nie rób sobie tego. Może inaczej - zbuduj drukarkę, zrób inżyniera, ale tego nie łącz. Deadline przy projektowaniu i budowie urządzenia to dramat. Jest milion rzeczy które mogą się posypać bez względu na to jak dobre jest planowanie, zapał, ambicja etc. Elektronika się pali, frezy łamią, podwykonawcy nie dotrzymują terminów, w piątek wieczorem zabraknie 2 wkrętów.
Do tego trzeba to jeszcze potem ładnie opisać, porobić ładne obrazki, poskładać, zbindować itd. Takie projekty nie padają bo się trafi na problem bez rozwiązania, tylko dlatego, że zalewa człowieka miliard małych.
Zrób sobie przysługę - wydrukuj jedną cześć 50 razy z różnymi parametrami i opisz wpływ każdego. Zobaczysz - okaże się że czasu wystarczy na 30. Ale i z tego będzie materiału na inżynierkę. Ładne zdjęcia, opisy, spis treści i okładka mają zdecydowanie większy wpływ na ocenę niż ambitny temat. Z resztą temat "Badanie wpływu..." brzmi dla typowego recenzenta lepiej niż "Budowa..." :P
A ambicję zostaw na budowę czegoś co będziesz sobie budował bez presji, w taki sposób, żeby to odzwierciedlało twój faktyczny zapał i umiejętności.
I żeby była jasność - nie kwestionuję tego, czy jesteś to w stanie zrobić, tylko mówię z doświadczenia, że robienie inżynierki wymagającej tak gigantycznego nakładu pracy to co naprawdę zły pomysł.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 14
Posty: 8906
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5841
Kontakt:

Re: Drukarka 3D jako Praca Inżynierska.

Post autor: dziobu »

Trójgraniec pisze:to się wypowiem :)
Jak zauważyłeś już mu to pisaliśmy. Ale on chce drukarke, to niech robi :)
Widocznie woli uczyć się na swoich błędach; a Ty weź sobie chrupki, colę i razem z nami patrz na rozwój akcji :)
sw13zy
sw13zy
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 44
Posty: 68
Rejestracja: 16 paź 2018, 21:41

Re: Drukarka 3D jako Praca Inżynierska.

Post autor: sw13zy »

Wiem że w tym kraju nie opłaca się być ambitnym, ale mimo wszystko skoro i tak robię dla siebie to przy okazji zrobię inżynierkę :shh:
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 14
Posty: 8906
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5841
Kontakt:

Re: Drukarka 3D jako Praca Inżynierska.

Post autor: dziobu »

Nie, nie o to chodzi. Spoko, dojdziesz do tego w swoim czasie.
Ale i tak Ci kibicuję!
sw13zy
tig33r
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 629
Rejestracja: 15 lip 2017, 16:07
Drukarka: Hypercube Evolution
x 100

Re: Drukarka 3D jako Praca Inżynierska.

Post autor: tig33r »

Drukarkę zbuduj dla siebie, a pracę (i to jeszcze inżynierską XD) zrób jak najmniejszym wysiłkiem. Nikt w życiu Cię o nią nie zapyta - strata czasu i tyle.
sw13zy
sw13zy
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 44
Posty: 68
Rejestracja: 16 paź 2018, 21:41

Re: Drukarka 3D jako Praca Inżynierska.

Post autor: sw13zy »

tig33r pisze:Drukarkę zbuduj dla siebie, a pracę (i to jeszcze inżynierską XD) zrób jak najmniejszym wysiłkiem. Nikt w życiu Cię o nią nie zapyta - strata czasu i tyle.
Zobaczymy..., obecnie czekam na " zaakceptowanie " zestawu części z aliexpress do zakupu.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Drukarka 3D jako Praca Inżynierska.

Post autor: McKee »

Tu nie chodzi o ambicje.
Sorry, nie czytałem od początku, ale "Budowa drukarki" jako temat pracy?
Co w tym odkrywczego?
Różnych drukarek na rynku jest na pęczki. Składać je potrafi hydraulik, kolejarz, historyk i lekarz. Do tego nie potrzeba inżyniera.
Budowa od zera? Przy setkach instrukcji w Internecie? Żaden wyczyn.
To tak jak byś robił pracę ze składania komputera.

A jednocześnie ryzykujesz obsuwą terminu... bo zakupy z Chin... trwają. To nie lepiej kupić gotową drukarkę i użyć jej jako narzędzia a nie tematu pracy? Dla mnie to głupota i niedostosowanie osobnika do wymagań rynku pracy. Raczej minus (patrzę jako zatrudniający).

Przeczytaj jeszcze raz co napisał Trójgraniec, ja siedzę cicho i obserwuję, i jestem ciekawy jak się to w końcu skończy i czy za ~2 lata nie będziesz dawał podobnych rad jak on ;).
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
sw13zy
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 44
Posty: 68
Rejestracja: 16 paź 2018, 21:41

Re: Drukarka 3D jako Praca Inżynierska.

Post autor: sw13zy »

McKee pisze:Przeczytaj jeszcze raz co napisał Trójgraniec, ja siedzę cicho i obserwuję, i jestem ciekawy jak się to w końcu skończy i czy za ~2 lata nie będziesz dawał podobnych rad jak on ;).
Zobaczymy za dwa lata :piwo:
ODPOWIEDZ

Wróć do „RepRap - buduję”