Drukarka 3D jako Praca Inżynierska.

To dobre miejsce na pytania i worklogi
sw13zy
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 44
Posty: 68
Rejestracja: 16 paź 2018, 21:41

Re: Drukarka 3D jako Praca Inżynierska.

Post autor: sw13zy »

szendo
Postów w temacie: 3
Posty: 195
Rejestracja: 26 wrz 2018, 21:25
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Cartesian cube
x 24
Kontakt:

Re: Drukarka 3D jako Praca Inżynierska.

Post autor: szendo »

Ważna rzecz... przełącz ali na język angielski bo inaczej się nie dogadamy :P ( ali wewnętrznie tłumaczy to z automatu googlem co jest słabe)
Extruder: za tą kase to dopłać do lepszego

Ogólnie z tego zestawu "coś" da się zrobić ale nie pchał bym się z nim w delte a jedynie "coś' w stylu cr10 - z deltą się zakopiesz ....
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 2011
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: Drukarka 3D jako Praca Inżynierska.

Post autor: Pjoter »

A z jakim BOMem kompletowałeś listę? Podaj link do projektu na jakim się bazowałeś.
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 14
Posty: 8935
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: Drukarka 3D jako Praca Inżynierska.

Post autor: dziobu »

sw13zy pisze:WRÓCIŁEM! :D
to groźba? :D
sw13zy pisze:Inżynierka powoli rusza! Pierwsze rzeczy będą wykonywane już na frezarce CNC. Gorzej jest z elektroniką, silnikami i tym wszystkim.
Największą kichą obecnych studiów jest to że zupełnie nie uczą planowania. Już masz frezarkę CNC tylko jeszcze nie wiesz po co ;) To w zasadzie uroczo, bo deltę można złożyć bez frezowania czegokolwiek :D
sw13zy pisze:Nie wiem co dokładnie zamówić z ali zeby się zgadzało i nie musiał dokupywać w polsce....
Może ktoś robił DELTE i ma jakiś spis wszystkich rzeczy potrzebnych? :unknown:
Sporo osób robiło, ale pytanie co Ty robisz. Albo masz coś po swojemu albo składasz czyjś projekt. Najpierw się zdecyduj.

A tu dwa, pierwsze z brzegu, projekty: (a jest tego sporooo)
https://www.instructables.com/id/Delta- ... D-Printer/
https://www.hackster.io/fileark/diy-kos ... ild-0bced2

I najpierw narysuj co chcesz, zaplanuj, a potem zamawiaj.
Na tej liście którą podałeś jest zarówno komplet elektroniki ze stepstickami do których dokupujesz drugie stepsticki (po co Ci drugi zestaw na początek?) tak jak i kwadratowy stół - raczej średni do delty. A do tego elektronikę na AVR - akurat ze wszystkich popularnych typów drukarek 3D, to właśnie delta czerpie najwięcej z wydajności której AVR nie oferuje.
sw13zy
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2422
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 469
Kontakt:

Re: Drukarka 3D jako Praca Inżynierska.

Post autor: Artu »

szendo pisze:Extruder: za tą kasę to dopłać do lepszego
Ja przedwczoraj zakupiłem do swojej delty wszędziepolecany trianglelab Bowden Extruder BMG extruder Cloned Btech Dual Drive Extruder :git:
Co do budowy tego typu drukarki to się nie wypowiadam, bo sam budowałem deltę, i ostatecznie kupiłem Anycubic-a :DD
sw13zy
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
szendo
Postów w temacie: 3
Posty: 195
Rejestracja: 26 wrz 2018, 21:25
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Cartesian cube
x 24
Kontakt:

Re: Drukarka 3D jako Praca Inżynierska.

Post autor: szendo »

Artu pisze:
szendo pisze:Extruder: za tą kasę to dopłać do lepszego
Ja przedwczoraj zakupiłem do swojej delty wszędziepolecany trianglelab Bowden Extruder BMG extruder Cloned Btech Dual Drive Extruder :git:
Co do budowy tego typu drukarki to się nie wypowiadam, bo sam budowałem deltę, i ostatecznie kupiłem Anycubic-a :DD
No dokładnie o ten extruder mi chodziło:)
sw13zy
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 44
Posty: 68
Rejestracja: 16 paź 2018, 21:41

Re: Drukarka 3D jako Praca Inżynierska.

Post autor: sw13zy »

To teraz zgłupiałem.... Zrobiłem już nawet projekt w Inventorze całej drukarki... Ale z tego co czytam to chyba kartezjańska jest dokładniejsza, a oczywiście chciałbym dokładna drukarkę.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 14
Posty: 8935
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: Drukarka 3D jako Praca Inżynierska.

Post autor: dziobu »

HAHAHAHAAA :D
  • Delta jadąc z punktu A do B na stole, rozbija kolejne kroczki jako pozycję wypadkową z 3 promieni leżącą na wyliczonej płaszczyźnie (przy autopoziomowaniu). Mając dostępne tylko dyskretne steowanie napędami, geometria pokaże że delta nie jest w stanie wydrukować linii prostej (poza 3 liniami gdzie podczas jazdy działają tylko dwa ramiona), a sama precyzja druku określana jest także przez precyzję obliczeń;
  • Możesz dać taką elektronikę i takie napędy (czy stepstick+krokowiec czy firmowe serwo) żeby powyższe błędy nie miały znaczenia :)
  • Bardzo możliwe że i tak Twoim ograniczeniem jakościowym będzie mechanika więc nie masz co się przejmować.
sw13zy
sw13zy
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 44
Posty: 68
Rejestracja: 16 paź 2018, 21:41

Re: Drukarka 3D jako Praca Inżynierska.

Post autor: sw13zy »

dziobu pisze:HAHAHAHAAA :D
  • Delta jadąc z punktu A do B na stole, rozbija kolejne kroczki jako pozycję wypadkową z 3 promieni leżącą na wyliczonej płaszczyźnie (przy autopoziomowaniu). Mając dostępne tylko dyskretne steowanie napędami, geometria pokaże że delta nie jest w stanie wydrukować linii prostej (poza 3 liniami gdzie podczas jazdy działają tylko dwa ramiona), a sama precyzja druku określana jest także przez precyzję obliczeń;
  • Możesz dać taką elektronikę i takie napędy (czy stepstick+krokowiec czy firmowe serwo) żeby powyższe błędy nie miały znaczenia :)
  • Bardzo możliwe że i tak Twoim ograniczeniem jakościowym będzie mechanika więc nie masz co się przejmować.
No to dzięki za komentarz :D Jednak biore się za delte :D

Muszę zrobić dobry BOM i zamawiam z ali :D
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Drukarka 3D jako Praca Inżynierska.

Post autor: virgin71 »

sw13zy pisze:Chciałbym zrobić Drukarkę 3D jako pracę inżynierską, jestem na 3 roku więc jeszcze czasu mam.
virgin71 pisze:Chwila, to jest praca inżynierska?! Myślałem, że magisterka. Jak jesteś na 3 roku, to już nie masz przecież czasu.
dziobu pisze:Inżynierskie trwaja przeważnie 7 semestrów także ma jeszcze półtora roku.
sw13zy pisze:Inżynierka powoli rusza! Pierwsze rzeczy będą wykonywane już na frezarce CNC. Gorzej jest z elektroniką, silnikami i tym wszystkim. Nie wiem co dokładnie zamówić z ali zeby się zgadzało
Tik, tak, tik, tak, tik...

Celowo wprowadzam element nerwowości, żebyś się na mnie poirytował i zbudował drukarkę na czas;)
kapi, sw13zy
ODPOWIEDZ

Wróć do „RepRap - buduję”