Drukarka 3D jako Praca Inżynierska.

To dobre miejsce na pytania i worklogi
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 14
Posty: 8906
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5841
Kontakt:

Re: Drukarka 3D jako Praca Inżynierska.

Post autor: dziobu »

Gdyż, idąc dalej, hotend z PTFE jest łatwiejszy na początek ;)
sw13zy
sw13zy
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 44
Posty: 68
Rejestracja: 16 paź 2018, 21:41

Re: Drukarka 3D jako Praca Inżynierska.

Post autor: sw13zy »

W sumie w metalu nie będę robić, więc chyba wezme tę PTFE lining... w sumie to chyba była by najlepsza...

A co do czujników kalibrowania ? Opłaca się kupić od razu?
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 14
Posty: 8906
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5841
Kontakt:

Re: Drukarka 3D jako Praca Inżynierska.

Post autor: dziobu »

sw13zy pisze:W sumie w metalu nie będę robić, więc chyba wezme tę PTFE lining... w sumie to chyba była by najlepsza...
A co do czujników kalibrowania ? Opłaca się kupić od razu?
Nie obraź się... 3 miesiące od pierwszego posta a Ty nie masz żadnego pojęcia o drukarkach. Zero.
I potraktuj to jako dobrą radę: poczytaj sobie JAK są zbudowane, JAK działają, pooglądaj filmiki na YT i kup jakiegoś działającego badzieiwa na allegro żeby jakiejś dotknąć. To wiele Ci wyjaśni - bo teraz to po prostu, tu też się nie obraź, pieprzysz bez sensu. Zobaczysz jak działa hotend, ekstruder, gdzie się bowdena wtyka albo co to jest głowica direct. Nie musi drukować idealnie, a byle jak zadziała każda.

Bo tak tym wątkiem to daleko nie zajedziesz.
dragonn, epon, FlameRunner, anraf1001, spec
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Drukarka 3D jako Praca Inżynierska.

Post autor: McKee »

Kup gotową drukarkę.
Naprawdę szkoda czasu forumowiczów na wybieranie elementów do TWOJEJ drukarki (ty nawet nie znasz swoich potrzeb i co bardziej niepokoi: nie ogarniasz swoich braków, bo przykładowo "FullMetal" to nie jest drukowanie, czy "robienie" w metalu).
Zbierzesz doświadczenie przy montażu i obsłudze pierwszej drukarki, to będziesz mógł drugą robić od zera (nawet drukując do niej jakieś części na tej pierwszej, a przy okazji masz jakiś "backup", gdybyś nie zdążył z budową tej "właściwej").
Potem możesz obie sprzedać / odzyskać jakąś kasę.
dragonn, epon, FlameRunner, anraf1001
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
sw13zy
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 44
Posty: 68
Rejestracja: 16 paź 2018, 21:41

Re: Drukarka 3D jako Praca Inżynierska.

Post autor: sw13zy »

Po co mam odzyskać kase? Po to piszę i proszę o doradzenie osób mądrzejszych żeby nie kupować 10 razy tylko raz, a dobrze... to że nie znam słownictwa dokładnego i nazw części nie oznacza ze nie wiem jak działa...

a "działającego badzieiwa", możesz polecać Grażynie z biedronki ;)
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 14
Posty: 8906
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5841
Kontakt:

Re: Drukarka 3D jako Praca Inżynierska.

Post autor: dziobu »

sw13zy pisze:Po co mam odzyskać kase? Po to piszę i proszę o doradzenie osób mądrzejszych żeby nie kupować 10 razy tylko raz, a dobrze... to że nie znam słownictwa dokładnego i nazw części nie oznacza ze nie wiem jak działa...
Ale Ty robisz prace inżynierską. To nie pokolorowanie drwala na plastykę. Ty masz potem, jako "inżynier" iść do pracy i mosty budować, czy inne promy kosmiczne.
Akurat Ty słownictwo powinieneś znać...bo jak Ty tą prace robisz?
To nie złośliwość - postaw się na miejscu kogoś kto by Cie potem miał zatrudnić.
sw13zy pisze:a "działającego badzieiwa", możesz polecać Grażynie z biedronki ;)
Tylko że z takim podejściem to Grażyna z Biedronki zrobi tą drukarkę szybciej.


Prosisz o doradzenie osób mądrzejszych, to rady miałeś. Mądrzejszy nie jestem, ale jakieś doświadczenie w obcowaniu z drukarkami mam. Zresztą nie tylko ja - niemal wszyscy tu mamy drukarki, różnej klasy, i nikt nie proponuje Ci zakupu gotowca tylko po to żeby się pośmiać. Grzebanie w tym sprzęcie na prawdę daje więcej niż myślisz, nawet jak to bedzie najpodlejszy badziew.
Ale rób jak uważasz.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Drukarka 3D jako Praca Inżynierska.

Post autor: FlameRunner »

@sw13zy:
Mam wrażenie, że od początku traktujesz ważne rady forumowiczów, jak pierdolenie wąsatego wujka, który od trzydziestu pięciu lat robi w jednej firmie jako operator wózka widłowego, ale na wszystkim zna się, kurwa, najlepiej. :)

Forum to nie jest spotkanie rodzinne, na którym nikt nie ma pojęcia o tym, co Ty chcesz zrobić. Tu naprawdę można spotkać ludzi znających się na rzeczy. W tym jednym wątku wypowiadali się i hobbyści posiadający samodzielnie skonstruowane drukarki, i inżynierowie zawodowo zajmujący się drukiem 3D, i przedsiębiorcy, i studenci. Wierz mi, przez nikogo nie przemawia jakaś złośliwość, zawiść lub chęć sprowadzenia Cię do parteru, a przynajmniej nie jest to wiodące w tym wątku.

Nie chcę Cię jakoś wielce strofować, nie czuję się też urażony, zresztą niedużo się tu wypowiadałem. Sądzę po prostu, że sam sobie krzywdę robisz.

PS Też uważam, że powinieneś kupić jakieś działające badziewie. I że powinieneś był to zrobić od razu, w październiku. Miałbyś w tej chwili działające urządzenie oraz jakąś podstawową wiedzę i doświadczenie.
RaveOn
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 2
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: Drukarka 3D jako Praca Inżynierska.

Post autor: Zepco »

Stawiam* 1kg PLA dowolnego koloru od DD, że się nie wyrobisz.

Wielu tutaj pisało prace i wie jak to wygląda czasowo. A jak się nie wie kompletnie nic na temat swojego tematu pracy to już w ogóle będzie ból... Ach ta młodzieńcza ambicja. :D

* To nie jest nielegalny zakład bukmacherski, tylko jednostronna oferta w przypadku pozytywnego zakończenia tematu. :-)
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Drukarka 3D jako Praca Inżynierska.

Post autor: virgin71 »

sw13zy pisze:a "działającego badzieiwa", możesz polecać Grażynie z biedronki ;)
Ja wcześniej byłem delikatny, ale widzę, że już wszystkim puściły nerwy. Prosisz o rady, ale oczekujesz, że rady będą takie, jakie chcesz usłyszeć, a nie takie, które są wartościowe. Powyższy cytat jest bezczelnością z Twojej strony (emotikona tego nie zmienia). Życzę Ci wyrobienia się w terminie, ale na tę chwilę, musisz zrozumieć, nie masz żadnego pojęcia od drukarkach i Twoje pytania są na poziomie:
- "Piszę pracę o wpływie chodzenia - w różnym tempie, w zależności od terenu, na dwóch nogach - na umiejętność poruszania się. Dajcie rady, jak chodzić. Zaczynamy od lewej, czy od prawej nogi? Mam do napisania wypracowanie na środę, więc są jeszcze 4 dni."
- "Nie ważne, którą nogą zaczniesz, ale pamiętaj, że musisz uwzględnić to, że większość terenu wymaga noszenia butów na stopach."
- "Jebać buty. Takie porady wsadź sobie w dupę. Wiem jak się chodzi, tylko nie wiem, którą nogą zacząć. Nie interesują mnie buty na stopniu."
- "Na stopie, nie na stopniu."
3 dni później:
- "Dobra, zobaczycie - jak zacznę pisać to będziecie mi zazdrościć."

Z pytaniami i rozmową na tym poziomie, pomimo kibicowania, nikt nie przyjmie zakładu od Zepco. Możemy co najwyżej podbijać stawkę.
dragonn, WillingMagic, anraf1001, mgreta36, dziobu, Dawid.S
Awatar użytkownika
Wioletowy
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 225
Rejestracja: 21 kwie 2017, 11:19
Lokalizacja: Łódź
Drukarka: A8, I3 Haribo
x 3

Re: Drukarka 3D jako Praca Inżynierska.

Post autor: Wioletowy »

Kolego przelicz swoje siły na zamiary jak chcesz skonstruować maszynę nie mając pojęcia jak ona działa? Za ułamek ceny tego co planujesz wsadzić w projekt masz gotową chociażby anet a8 kilka przeróbek dokonujesz w owej drukarce i jestem w stanie zapewnić cie że będzie drukowała lepiej a przede wszystkim zrobisz to szybciej niżeli budując swoją. Chcesz budować , drukujesz sobie na pierwotnej drukarce części do bardziej Pro ucząc się przy tym budowy, projektowania, zasady działania a przede wszystkim obsługi !
Nikt nie traktuje Cię tutaj jak wroga ale szanuj swój jak i czas innych.

Robisz pracę rozumiem wszystko ale, po jakiego ciula zabierasz się za temat o którym nie masz bladego pojęcia(na dzień dzisiejszy). Nie unizszając nikomu to jakbyś kazał zbudować samolot człowiekowi który na codzień jest ginekologiem. Sam dobrze powinieneś wiedzieć , że do wszystkiego potrzeba czasu.
Artu
ODPOWIEDZ

Wróć do „RepRap - buduję”