D-Bot

To dobre miejsce na pytania i worklogi
santi755
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 24 sty 2019, 19:36
x 1

D-Bot

Post autor: santi755 »

Witam wszystkich :wave:

Mam nadzieję że dobry dział ;)

Od ponad roku jestem posiadaczem klona prusy i3 który drukuje akceptowalnie dopóki nikt jej nie ruszy, chodzi o to ze stabilność ramy nie powala, więc czas na zmiany.

Chciałbym zbudować tytułowego D-Bota(https://www.thingiverse.com/thing:1001065)
tylko że w wersji 300x300 i z paroma zmianami takimi jak oś Z zmienić na coś takiego https://www.thingiverse.com/thing:2365378 wydaje mi się ze kółka w takiej konfiguracji nie będą tak dostawać,
a także zmienić mocowanie osi X na takie z trzema kółkami (https://www.thingiverse.com/thing:1930200)słyszałem, że jest dużo łatwiej docisnąć tak kółka żeby ruch był płynny, co o tym sądzicie?
Elektronikę,silniczki i wszystko co da się wykorzystać przeszczepie ze starej prusy. Elementy drukowane sam sobie wydrukuję. Może polecicie też coś innego czym warto się zainteresować jestem otwarty na propozycje, chociaż przyznam że nakręciłem się na ta konstrukcje wygląda to porządnie. I jeszcze jakby się udało czarne profile i czerwone plastiki, no świetnie by to wyglądało.

Mam parę pytań:
1.Gdzie w Polsce, najlepiej wszystko kupić? Najlepiej by to był jeden sklep, nie chcę się później bawić z fakturami do stypendium, ale też bez przesady jak coś w innym sklepie jest dużo tańsze to oczywiste że kupię taniej ;)
2.Może czas na zmiane ekstrudera, używanie najtańszego klona jest nie za dobrym pomysłem, polecicie coś, jestem bardziej nastawiony na typu direct.
3. Silent stepstick- czy warto jak tak to jakie dokładnie?
Jackoboo
Awatar użytkownika
malyhenio1
Postów w temacie: 1
Posty: 604
Rejestracja: 30 lip 2016, 14:31
x 31

Re: D-Bot

Post autor: malyhenio1 »

Jak dobrze pamiętam to to chodzi na małych rolkach, kupisz profile i rolki w polskim sklepie openbulids
Awatar użytkownika
epon
Postów w temacie: 3
Posty: 234
Rejestracja: 20 maja 2018, 20:24
Lokalizacja: Hajnówka
x 48

Re: D-Bot

Post autor: epon »

Buduję taka drukarkę a właściwie to to jest zrobiona tylko ciągle jest ulepszana( dochodzę do wniosku ze bardziej podoba mi się grzebanie niż drukowanie ). Profile kupowałem w Polsce w openbulids i na ali, pomyśl o wstawieniu prowadnic liniowych zamiast rolek no i ekstruder typu bowden.
Jackoboo
H-bot w ciągłej budowie
santi755
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 24 sty 2019, 19:36
x 1

Re: D-Bot

Post autor: santi755 »

Prowadnice jednak trochę za duży koszt, te rolki aż tak się zużywają?
Awatar użytkownika
epon
Postów w temacie: 3
Posty: 234
Rejestracja: 20 maja 2018, 20:24
Lokalizacja: Hajnówka
x 48

Re: D-Bot

Post autor: epon »

Nie chodzi o zużycie ale o sztywność osi x, a czy taki duży koszt. Prowadnice 3x12(oś x i y) i 2x15 (oś z) koszt około 300 zł
H-bot w ciągłej budowie
Awatar użytkownika
Jackoboo
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 103
Rejestracja: 12 kwie 2018, 09:31
Lokalizacja: Rzeszów
Drukarka: Anet A8 AM8
x 22

Re: D-Bot

Post autor: Jackoboo »

epon pisze: Profile kupowałem w Polsce w openbulids .
Też się przymierzam do zakupu na openbuilds.
Mogę prosić o Twoją opinię? Chodzi mi głównie o to czy profile są równo docięte.
Dlaczego wczoraj to działało a dzisiaj nie :unknown:
Awatar użytkownika
epon
Postów w temacie: 3
Posty: 234
Rejestracja: 20 maja 2018, 20:24
Lokalizacja: Hajnówka
x 48

Re: D-Bot

Post autor: epon »

Profile były równo pocięte, chociaż przysłali mi dopiero po miesiącu (wina leżała po obydwu stronach :)). Druga przesyłka przyszła po paru dniach.
H-bot w ciągłej budowie
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: D-Bot

Post autor: Berg »

ciekawi mnie jak działa Z . Ciekawe jak z równością warstw np w porównaniu z hcevo. Wydaje mi się, że taki układ z dwoma śrubami i rolkami na wszystkich rogach jest dość kiepski.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: D-Bot

Post autor: dragonn »

rafaljot pisze:ciekawi mnie jak działa Z . Ciekawe jak z równością warstw np w porównaniu z hcevo. Wydaje mi się, że taki układ z dwoma śrubami i rolkami na wszystkich rogach jest dość kiepski.
Ktoś tu kiedyś co miał d-bot właśnie na to narzekał (w sensie na równość w osi Z) i zwalał winę na to że całe CoreXY jest do kitu.
dabalwwy
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 04 sty 2017, 18:33

Re: D-Bot

Post autor: dabalwwy »

ODPOWIEDZ

Wróć do „RepRap - buduję”