Przebudowa starej, dużej drukarki, na małą o większym stoliku

To dobre miejsce na pytania i worklogi
xpytonx
Postów w temacie: 4
Posty: 85
Rejestracja: 06 gru 2017, 11:20
x 26

Re: Przebudowa starej, dużej drukarki, na małą o większym stoliku

Post autor: xpytonx »

tiszert pisze:
xpytonx pisze:[...] 6 - silników? X, Y ,Z + E1 + E2 (Z ma 2 silniki?) Przy wbudowanym TMC można ciągnąc do 2,6A (chyba)? mało? Czy masz jakiś inny niecny plan:)
Dziękuję za linki!

Co do układu silników to mam tutaj drukarkę w trybie IDEX, czyli dwa niezależne wózki w osi X. O ile oś Z mam spiętą na jednym silniku o tyle dwa ekstrudery E1 i E2 działają na karetkach X1 i X2
Zauważyłem to ale już nie mogłem posta edytować...

Konstrukcja super:)
tiszert
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 9
Rejestracja: 07 lut 2019, 12:03
x 9

Re: Przebudowa starej, dużej drukarki, na małą o większym stoliku

Post autor: tiszert »

Chciałbym dorobić dolną zabudowę do której mógłbym przykręcić elektronikę, upchać zasilacz, włącznik zasilacza i poukładać porządnie przewody. Stanowiło by to dodatkową osłonę. Zabudowę planuję z blachy aluminiowej.
Czy ktoś z forumowiczów wykonywał podobną zabudowę?
Założyłem grubość blachy na 3mm, ale teraz nie wiem jaki typ aluminium wybrać. PA4, PA6, PA9 ? Ma to jakieś znaczenie przy takim elemencie?
Czy na terenie Krakowa ktoś korzystał z usług jakiejś firmy, która by wycięła laserowo i pozaginała taki element? Materiał powinienem kupić sam i im dostarczyć, czy może oni maja już swój materiał?

blacha.jpg
blacha2.jpg
Awatar użytkownika
kapi
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1116
Rejestracja: 18 sty 2017, 15:37
Lokalizacja: Zabrze
Drukarka: Vertex 8400
x 228

Re: Przebudowa starej, dużej drukarki, na małą o większym stoliku

Post autor: kapi »

z blachy stalowej 2mm mogę spróbować ci to ogarnąć.
ale widzę, że technologicznie trzeba by poprawić model - górne krótkie zagięcie nad wyłącznikiem - nie każdy ma "łamane" noże do giętarki.
"Don't find fault. Find a remedy." Henry Ford
Stalowe K8400
Phrozen Sonic Mini 4K
Awatar użytkownika
aaannnd
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 453
Rejestracja: 29 sie 2018, 14:00
Lokalizacja: KRK-PD
Drukarka: Ender 3
x 234

Re: Przebudowa starej, dużej drukarki, na małą o większym stoliku

Post autor: aaannnd »

Jest tego w Krakowie i okolicach trochę, BTH, Treco, Lauda, w Głogoczowie tez coś, zazwyczaj robią ze swojego materiału i mają jakąś minimalną wartość zamówienia. Ja czasami robię u tych pierwszych wymienionych.
Może coś niedługo będę wysyłał do wyceny, to dołożyć jeden element jak masz rozrysowany nie problem, ino czas realizacji bliżej nieokreślony.
ODPOWIEDZ

Wróć do „RepRap - buduję”