Kolejny HyperCube

To dobre miejsce na pytania i worklogi
Awatar użytkownika
Abys
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 801
Rejestracja: 09 lut 2019, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Ender 3 SKR1.4T,..
x 350

Re: Kolejny HyperCube

Post autor: Abys »

Ja jestem ciekawy jak napis 3DBenchy z tyłu wygląda, ogólnie szok pod względem jakości.
Ender 3 SKR 1.4 Turbo / MKS Gen L V1, Bambu Lab P1P
Awatar użytkownika
mario73z
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 51
Rejestracja: 18 wrz 2018, 22:53
x 39

Re: Kolejny HyperCube

Post autor: mario73z »

Kamino pisze:Mógłbyś wrzucić zdjęcia modeli oświetlonych od góry i ustawionych tak, aby warstwy były w pionie?
Oczywiście, ale dopiero pewnie w weekend będę miał czas żeby to zrobić. Pionie ? to chyba nie widać jakie równe są ścieżki. Podniesiona temperatura druku uwydatnia wtedy efekty ghostingu i inne.
Abys pisze:Ja jestem ciekawy jak napis 3DBenchy z tyłu wygląda, ogólnie szok pod względem jakości.

To pierwsze wydruki więc jeszcze pierwsza warstwa do końca nie ogarnięta. Coś tam widać na jednym zdjęciu ten napis ale na obecną chwilę jest to do poprawy. Generalnie pomiar temperatury na tej drukarce odbiega znacznie od poprzedniej i muszę nowe profile porobić dla każdego filamentu aby uzyskać dobrą jakość. No i dobrać M572 dla każdego. No sporo jeszcze przede mną ;)
Awatar użytkownika
carving85
Postów w temacie: 1
Posty: 399
Rejestracja: 24 gru 2018, 10:45
x 114

Re: Kolejny HyperCube

Post autor: carving85 »

Tam coś wcześniej pisałeś ale podliczałeś może ile ostatecznie wyszło za taki projekt?
Czy jednak lepiej nie wiedzieć? :D
Ostatnio zmieniony 28 maja 2019, 09:08 przez carving85, łącznie zmieniany 1 raz.
Cr10 S5
Bambu P1S
Delta Flsun QQ (wypożyczona)
Awatar użytkownika
jarekb
Postów w temacie: 2
Posty: 199
Rejestracja: 12 gru 2017, 14:31
Lokalizacja: Tychy
Drukarka: Hypercube Evolution
x 45

Re: Kolejny HyperCube

Post autor: jarekb »

O tak M572 jest problematyczne - ja po kilku próbach wyłączyłem, w szczególności widzę pogorszenie w szczególności w modelach z dużą ilością retrakcji no i oczywiście na modelach na których ustawiam retrakcje
Babmbulab X1C
Hypercube Evo
X3D Corexy XS
Awatar użytkownika
Kamino
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 135
Rejestracja: 18 kwie 2018, 10:50
Lokalizacja: Cieszyn
x 22

Re: Kolejny HyperCube

Post autor: Kamino »

mario73z pisze:Oczywiście, ale dopiero pewnie w weekend będę miał czas żeby to zrobić. Pionie ? to chyba nie widać jakie równe są ścieżki. Podniesiona temperatura druku uwydatnia wtedy efekty ghostingu i inne.
W pionie, czyli w pozycji w jakiej wydruk jest wydrukowany - tylko, żeby światło świeciło od góry.
Widać wtedy fajnie backlash ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „RepRap - buduję”