Maja, drukarka o polu roboczym 150x150x150

To dobre miejsce na pytania i worklogi
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 35
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Maja, drukarka o polu roboczym 150x150x150

Post autor: Berg »

warto się poprzyglądać temu silnikowi, czy na pewno jest pionowo no i czy nie ugina się to wszystko pod naciskiem.
na koniec zostanie jeszcze śruba do zmiany na tr-8-4.
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 15
Posty: 1431
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 369

Re: Maja, drukarka o polu roboczym 150x150x150

Post autor: cyfron »

olo2000pm pisze: To co proponujesz, może nie warto zakładać drukowanego sprzęgła :) ?
A może dla Ciebie zrobię zdjęcia pod mikroskopem miejsca gdzie śruba trafia na oś silnika?
Dochodzę do wniosku, że nie ma potrzeby cokolwiek udowadniać i temat definitywnie zamykam...
Szkoda, że obraziłeś się na co niektórych, bo byłem (i jestem) szczerze zainteresowany jak wypadłoby to drukowane sprzęgło.
Trochę źle do tego podszedłeś, że musisz cokolwiek udowadniać. Możesz po prostu przedstawić suche fakty a wnioski niech każdy sobie sam wyciąga jakie chce. Dla mnie najważniejszy jest efekt końcowy a nie rozważania teoretyczne.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 35
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Maja, drukarka o polu roboczym 150x150x150

Post autor: Berg »

@cyfron pozwolę sobie nie zgodzić się.
Jeśli coś działa tylko teoretycznie, to znaczy, żę terorja jest keipska
Jeśli coś działa ale nie wiadomo dokładnie czemu, to też słabo bo jest niepowtarzalne. A co gorsze, jest ryzyko, że wybuchnie :D

Najlepiej jak coś działa w praktyce zgodnie z teorią.
dragonn
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 15
Posty: 1431
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 369

Re: Maja, drukarka o polu roboczym 150x150x150

Post autor: cyfron »

Nie musisz się ze mną zgadzać (więc pozwalam) a ja nie muszę z Tobą (nie proszę o pozwolenie) i szczerze, to w tym wątku nieszczególnie mi się chce ten temat ciągnąć. Wolałbym po prostu zobaczyć wydruk z Maji z drukowanym łącznikiem osi Z bez zbędnego teoretyzowania.

Ps. Jak chcesz kopnąć piłkę to ją po prostu kopnij zamiast liczyć na kalkulatorze jak to zrobić.
Abys
Awatar użytkownika
carving85
Postów w temacie: 2
Posty: 402
Rejestracja: 24 gru 2018, 10:45
x 116

Re: Maja, drukarka o polu roboczym 150x150x150

Post autor: carving85 »

cyfron pisze:
Ps. Jak chcesz kopnąć piłkę to ją po prostu kopnij zamiast liczyć na kalkulatorze jak to zrobić.

Pewnie jak chcesz piłkę kopnąć byle jak to wystarczy ją kopnąć ale jak chcesz zrobić tak żeby poleciała do celu warto znać trochę teorii
dziobu
Cr10 S5
Bambu P1S
Delta Flsun QQ (wypożyczona)
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 145
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: Maja, drukarka o polu roboczym 150x150x150

Post autor: olo2000pm »

Cyfron, ja się na nikogo nie obrażam, prostu uważam że co bym nie zrobił to kolega Rafał i nie tylko on i tak wie najlepiej co jest, a co nie jest dobre i zgodne z poprawnością technologiczną :) I z góry zakladają że jest krzywo. Nawet jeżeli jest krzywo, to po to są różnego rodzaju sprzęgła, żeby z nich korzystać i te niedoskonałości konstrukcji niwelować. A kto mi zabroni założyć sprzęgło oldhama i je używać ? A kto mi zabroni używać hegron jako środek adhezyjny? Wiadomo, że to lakier do włosów i wstyd w technologii przyrostowej takie g... używać ;)
W moim przypadku buduje zbyt długo drukarki, żeby mnie ruszały uwagi co niektórych na tym forum i najważniejsze jest aby drukarka robiła to co do niej należy w jakości która mi odpowiada, a nie komuś.
Niemniej jednak szanuję to forum dlatego wykonam dodatkowe testy, bo może to się komuś przyda w przyszłości.
Co do silnika z zintegrowana srubą, nigdy nie kupiłem i nie kupię, bo nie wierzą że taka sruba będzie idealnie prosta. Z doświadczenia wiem, że dostać prostą śrubę nie jest łatwo. I śmiało możecie na mnie psy wieszać za tak nieprofesjonalne podejście do 3d.
McKee ma dużo racji, sprzęgło drukowane nie wygląda za dobrze w Mai i to jest główny argument że nie chce tego zrobić.
Zresztą kolega Mckee jest ponadorzecietnie inteligentny i z nim należy zawsze się zgadzać ;)
McKee
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Maja, drukarka o polu roboczym 150x150x150

Post autor: dragonn »

olo2000pm pisze:A kto mi zabroni używać hegron jako środek adhezyjny? Wiadomo, że to lakier do włosów i wstyd w technologii przyrostowej takie g... używać ;)
Przestań bajki pisać, nikt, dosłownie nikt tutaj na forum nigdy nie mówił komuś że hegron jest do kitu i że to w ogóle wstyd. Jest to praktycznie najczęściej polecany środek adhezyjny na forum bo jest łatwo dostępny i sprawdzony na forum.
A co do testowania sprzęgieł, poprawianie krzywizny drukarki to przez sprzęgło... no cóż, jedni wolą usuwać przyczynę a drudzy ukrywać problem przez kolejne elementy.
Rafała się czepiasz a to Ty tu co byśmy my nie powiedzieli i przetestowali uparcie zostajesz przy swoim. A po prostu wiele osób tutaj chciało żebyś sprawdził coś co u wielu innych się już sprawdziło z zwykłej ciekawości. A nawet nie chcesz podjąć wyzwania bo musi zostać przy Twojej racji
Abys, Cosik
Awatar użytkownika
kapi
Drukarz
Postów w temacie: 8
Posty: 1116
Rejestracja: 18 sty 2017, 15:37
Lokalizacja: Zabrze
Drukarka: Vertex 8400
x 228

Re: Maja, drukarka o polu roboczym 150x150x150

Post autor: kapi »

olo2000pm pisze:… prostu uważam że co bym nie zrobił to kolega Rafał i nie tylko on i tak wie najlepiej co jest, a co nie jest dobre i zgodne z poprawnością technologiczną :) I z góry zakladają że jest krzywo.
każdy, ( jak to na Polaka przystało ) ma swoją wiedzę i wie najlepiej. rozumiem, że "poprawność technologiczna" ma się nijak do poprawności hobbystycznej.
:piwo: :cool2:

jeśli jesteś w stanie miarką ( lub suwmiarką ) w warunkach domowych ustawić równoległość osi by sie łożyska nie zacierały, to wielki szacunek dla Ciebie. :piwo:
i piszę to nie jako uszczypliwość. Każdy ma swoje lata i swój rozum. :piwo:
dragonn, cyfron, Abys, tig33r, Cosik
"Don't find fault. Find a remedy." Henry Ford
Stalowe K8400
Phrozen Sonic Mini 4K
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 35
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Maja, drukarka o polu roboczym 150x150x150

Post autor: Berg »

olo2000pm pisze:Rafał i nie tylko on i tak wie najlepiej co jest, a co nie jest dobre i zgodne z poprawnością technologiczną :)
Ale to dobrze, czy to źle?
Abys
Awatar użytkownika
kapi
Drukarz
Postów w temacie: 8
Posty: 1116
Rejestracja: 18 sty 2017, 15:37
Lokalizacja: Zabrze
Drukarka: Vertex 8400
x 228

Re: Maja, drukarka o polu roboczym 150x150x150

Post autor: kapi »

olo2000pm pisze: Co do silnika z zintegrowana srubą, nigdy nie kupiłem i nie kupię, bo nie wierzą że taka sruba będzie idealnie prosta. Z doświadczenia wiem, że dostać prostą śrubę nie jest łatwo.
viewtopic.php?p=12452#p12452
:piwo:
Abys, arkomania.pl
"Don't find fault. Find a remedy." Henry Ford
Stalowe K8400
Phrozen Sonic Mini 4K
ODPOWIEDZ

Wróć do „RepRap - buduję”