Pierwsza drukarka - wybór, pomoc

To dobre miejsce na pytania i worklogi
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Pierwsza drukarka - wybór, pomoc

Post autor: McKee »

Ja rozumiem obawy. Staram się polecić ci zmianę nastawienia: Kupujesz PRZYGODĘ z drukarką ;) Płacisz za przygodę a nie za sprzęt. Nawet jeżeli coś bedzie do naprawy to przecież dasz radę (?). Jezeli zamierzaleś samodzielnie budować to dowolny zakup uzywanej czy powystawowej drukarki da ci ułamek problemów, które miałbyś przy składaniu drukarki od zera (przy jednocześnie sporo niższych kosztach).

Nie licz na gwarancję.
Między tymi drukarkami wybierz raczej ze względu na ich parametry (która ci lepiej pasuje).
dziobu, JGFTW, Abys, FlameRunner
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 1343
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ender 3 v3 SE
x 710

Re: Pierwsza drukarka - wybór, pomoc

Post autor: JGFTW »

MrFraxis pisze: [...]To znaczy też, że nie wiem czy będę miał do wyboru pięć czy jeden element zastępczy, czy będzie kosztował 50 zł czy 350 zł, czy dostanę go w tydzień czy miesiąc... Nie dziw się, że chcę kupić coś czego poznawanie od początku sprawi mi frajdę a nie rozczarowanie i uczucie, że zmarnowałem pieniądze.

Dopytam się sprzedawcy na allegro czy zaoferuje gwarancję rozruchową. Jeśli nie to raczej zdecyduję się na BIQU Legend ;)
.


Musisz mieć na uwadzę że tak naprawdę w przypadku zarówno nowego chińskiego kitu (niewazne czy legend czy ender ) oraz tego z allegro masz bardzo podobną szanse na to, że będzie rozczarowanie. Nie miej złudzeń kupujesz przeciez drukarkę z NAJNIŻSZEGO przedziału cenowego. Kontrola jakościowa tej chińszczyzny jest iluzoryczna i jest loteria czy trafisz na wszystkie dobre części i do tego dochodzi kwestia czy poskładasz wszystko dobrze.

Wszystkie te maszyny to bardziej klocki lego, mozesz zastępować zniszczone elementy takimi samymi, podobnymi lub calkowicie innymi (jedynie kwestia dopasowania, często minimalnego ) takze niezaleznie od tego co tam bedzie zepsute jest mala szansa ze nie znajdziesz zastępczych elementów na polskim rynku ( i jest 100% szansy ze znajdziesz na aliexpress )



Ja namawiałbym Cię na pozostanie przy oryginalnym planie i zrealizowanie jakiegoś projektu - to też nie jest rozwiązanie bez ryzyka, ponieważ zawsze może pójść coś nie tak i jest to opcja dość trudna, ale przynajmniej efekt końcowy będzie zależał w największym stopniu od Ciebie i najwięcej się nauczysz.


Dlatego powinieneś się mniej bać, a jakąkolwiek podejmiesz decyzję to bardzo ważne jest konsekwentnie działać i uzbroić się w dużo cierpliwości. Sam sprzęt i jego składanie to NIC w porównaniu z dobieraniem odpowiednich parametrów materiałowych w slicerze oraz tworzeniem profili.

Więc życzę Ci ; konsekwencji i cierpliwości bo tylko tak uda Ci się ogarnąć te drukarki...




... Albo kup zortraxa za 10k i sie zbytnio nie przejmuj ;)
Abys, FlameRunner
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 3231
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1596

Re: Pierwsza drukarka - wybór, pomoc

Post autor: morf »

Ja tam bym radził kupić u30 jak się nie spodoba to nie wtopi zbyt dużo czasu ani kasy, zawsze można odsprzedać.

Jak się spodoba to i tak zrobi swoją (będzie na czym drukować części) albo kupi lepsza.
Jakub
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Pierwsza drukarka - wybór, pomoc

Post autor: Berg »

Sądząc po nicku kolega lubi stolarkę, więc robić coś samemu. Zaczął od
MrFraxis pisze:Witam
Chcę zbudować pierwszą drukarkę 3D,
Kupić każdy głupi potrafi. Zero wyzwania. Tak że namawiam by budować, dokładnie tę :
viewtopic.php?f=10&t=4966
:cool2:
Choć coby ją zbudować trzeba wydrukować części :crazy: trzeba kogoś poprosić
ODPOWIEDZ

Wróć do „RepRap - buduję”