Fajne CoreXY buduję

To dobre miejsce na pytania i worklogi
Awatar użytkownika
Zbigu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 147
Rejestracja: 03 lis 2019, 15:58
x 26

Re: Fajne CoreXY buduję

Post autor: Zbigu »

Hej mam pytanie: Czy są drukarki FDM gdzie stół na którym się drukuje jest całkowicie nieruchomy i nie trzeba go w ogóle poziomować, jest stały?
Awatar użytkownika
panWiadr0
Postów w temacie: 12
Posty: 1255
Rejestracja: 25 sty 2019, 14:06
Drukarka: niesforny reprap
x 839

Re: Fajne CoreXY buduję

Post autor: panWiadr0 »

Voron 2
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: Fajne CoreXY buduję

Post autor: olo2000pm »

Zbigu pisze:Hej mam pytanie: Czy są drukarki FDM gdzie stół na którym się drukuje jest całkowicie nieruchomy i nie trzeba go w ogóle poziomować, jest stały?
Tak, Giants ma taki stół ;)
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
Awatar użytkownika
Zbigu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 147
Rejestracja: 03 lis 2019, 15:58
x 26

Re: Fajne CoreXY buduję

Post autor: Zbigu »

Hej, jestem nowicjuszem ale inżynierem i wydaje mi się że takie rozwiązanie z nieruchomym stołem będzie najlepsze i najbardziej precyzyjne? Mylę się? Zobaczę te drukarki. Wg mnie można by było zaprojektować taka gdzie stół byłby stabilny i nieruchomy w ogóle. Głowica i napędy by jeździły windą w osi Z. Nie widziałem takiej drukarki.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5844
Kontakt:

Re: Fajne CoreXY buduję

Post autor: dziobu »

Zbigu pisze:Hej mam pytanie: Czy są drukarki FDM gdzie stół na którym się drukuje jest całkowicie nieruchomy
Są. Taki układ to domena drukarek z dużym polem roboczym. W mniejszych konstrukcjach prościej jedną oś ruchu przełożyć na stół niż budować skomplikowaną konstrukcje jeżdżącą nad nim. Zwłaszcza że często szkoda na to miejsca, a i pewnie wyjdzie znacznie drożej.
Zbigu pisze:i nie trzeba go w ogóle poziomować, jest stały?
Dlaczego uważasz ze nieruchomy stół nie wymaga poziomowania?
Tym zabiegiem, bo poziomowanie to trochę trefna nazwa, ustawiasz wszystko tak żeby ruch osiami X/Y odbywał się równolegle do płaszczyzny stołu. Drukarce to wisi jaką ma kinematykę.
Drugą sprawą jest, połączone z powyższym i nazywane tak samo, mapowanie powierzchni stołu. Tutaj niwelujesz jego krzywiznę bądź powtarzalną krzywiznę prowadzenia. I też nie ma znaczenia czy stół jeździ czy nie.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 7565
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2669

Re: Fajne CoreXY buduję

Post autor: Berg »

Zbigu pisze:Hej, jestem nowicjuszem ale inżynierem i wydaje mi się że takie rozwiązanie z nieruchomym stołem będzie najlepsze i najbardziej precyzyjne? Mylę się? Zobaczę te drukarki. Wg mnie można by było zaprojektować taka gdzie stół byłby stabilny i nieruchomy w ogóle. Głowica i napędy by jeździły windą w osi Z. Nie widziałem takiej drukarki.
Delta?
dziobu
Awatar użytkownika
panWiadr0
Postów w temacie: 12
Posty: 1255
Rejestracja: 25 sty 2019, 14:06
Drukarka: niesforny reprap
x 839

Re: Fajne CoreXY buduję

Post autor: panWiadr0 »

Scara?
Awatar użytkownika
Zbigu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 147
Rejestracja: 03 lis 2019, 15:58
x 26

Re: Fajne CoreXY buduję

Post autor: Zbigu »

Zapoznałem się z PDF konstrukcyjnym tego Voron 2. Jest pięknie wymyślony, dokładnie tak jak ja teraz (nie znając tego) pomyślałem, że mogło by to wyglądać. Konstrukcja na paskach moim zdaniem znacznie lepsza niż na śrubach jak u mnie. Rosjanie mają łeb do wymyślania konstrukcji.

Czy ktoś tutaj posiada tę drukarkę Voron 2. Jest na pewno extra i jakość druku powinna być super. Jakieś opinie na jej temat?
Pewnie można samemu zbudować clona taniej i też będzie super dobry. Sama drukarka widzę jest trochę droższa.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 7565
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2669

Re: Fajne CoreXY buduję

Post autor: Berg »

Sorki. Nie mogłem się powstrzymać.

Oto drukarka z całkowicie nieruchomym stołem:
IMG_20191230_210500.jpg
Tuchajbej, Pjoter, Jakub, Marvin27, anraf1001, Abys, epon, Zepco, seler1500, tig33r
Awatar użytkownika
Marvin27
Postów w temacie: 3
Posty: 709
Rejestracja: 26 paź 2017, 19:00
Lokalizacja: Wielka Wieś k./Wojnicza
Drukarka: Prusa MINI
x 170

Re: Fajne CoreXY buduję

Post autor: Marvin27 »

rafaljot pisze:Sorki. Nie mogłem się powstrzymać.

Oto drukarka z całkowicie nieruchomym stołem:
Obrazek
I to jest koncept drukarki z nieruchomym stołem, aż herbatę sobie wylałem z wrażenia :rotfl:
seler1500, Gibonds
ODPOWIEDZ

Wróć do „RepRap - buduję”