Powrót do hobby czyli kolejna własna konstrukcja po przerwie.

To dobre miejsce na pytania i worklogi
Awatar użytkownika
Printed4U
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 17
Posty: 172
Rejestracja: 19 kwie 2016, 10:12
Lokalizacja: Wrocław
x 20

Powrót do hobby czyli kolejna własna konstrukcja po przerwie.

Post autor: Printed4U »

Witajcie Panowie i (o ile są) Panie,

Dawno mnie tu nie było bo i dawno też drukowałem, ale myślę że to dobry czas na powrót do hobby(takie przedwczesne postanowienie noworoczne :smile2: ). W większości drukarek się pozbyłem, została jedna (klon i3) w bardzo opłakanym stanie - ale posłuży ona do fabrykacji tej nowej o której ten temat. :"":

Mam sporo prowadnic wałków śrub elektronik kabelkow i kabeleczków. Nabyłem jaki czas temu anet e10 w częściach i to ona posłuży jako podstawa. Liczę się z tym że część elementów i podzespołów będzie trzeba kupić dlatego bezpiecznym budżetem jaki zakładam jest 1k PLN + części które już mam.

Chciałbym zbudować coś na wzór TENLOG® TL-D3 Pro czyli dwa niezależne wózki w X. Temat ten będzie logiem z budowy ale chętnie przeczytam też tutaj sugestie i propozycje rozwiązań jak i krytykę tych które już zastosowałem. Już niebawem pierwsze zdjęcia i projekty :wave: :thumbup:

A teraz pytanie: jaką elektronika i Soft obsłuży taka konfigurację (będę strzelał w SKR 1.1pro + Marlin 2.0 Ale może są inne alternatywy)?
Awatar użytkownika
arkomania.pl
Postów w temacie: 1
Posty: 832
Rejestracja: 10 mar 2017, 13:08
Lokalizacja: RADOM
x 373

Re: Powrót do hobby czyli kolejna własna konstrukcja po przerwie.

Post autor: arkomania.pl »

Jeśli myślisz od dwóch niezależnych wózkach, to proponowałbym Ci pójść
w Dueta i firmware RepRapFirmware (przejrzystość konfiguracji).

Jeśli dasz radę z Marlinem, to może być dowolny SKR.
Pozdrawiam Arek G. arkomania
Awatar użytkownika
Printed4U
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 17
Posty: 172
Rejestracja: 19 kwie 2016, 10:12
Lokalizacja: Wrocław
x 20

Re: Powrót do hobby czyli kolejna własna konstrukcja po przerwie.

Post autor: Printed4U »

Marcin mam obcykany A RRfirmware nie jest mi znany więc muszę zobaczyć jak to wygląda. Niestety ale cena na aliexpress samego dieta w wersji z wifi to 300zl (klon) no i posiada buildin drivery czego zwolennikiem nigdy nie byłem. Dzięki za sugestie na pewno będę brał duet pod uwagę.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Powrót do hobby czyli kolejna własna konstrukcja po przerwie.

Post autor: dragonn »

[quote="Printed4U"]dieta w wersji z wifi to 300zl (klon) no i posiada buildin drivery czego zwolennikiem nigdy nie byłem. /quote]
To największa zaleta Dueta ;p, masz mocne drivery 2.6A, podłączasz i wszystko działa. Bez kombinowania z uruchamianiem UART/SPI czy kombinowania z potencjometrami. Duet to moim zdaniem najbardziej plug and play elektronika na rynku (ale bez ograniczania możliwości użytkownika).
Awatar użytkownika
Printed4U
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 17
Posty: 172
Rejestracja: 19 kwie 2016, 10:12
Lokalizacja: Wrocław
x 20

Re: Powrót do hobby czyli kolejna własna konstrukcja po przerwie.

Post autor: Printed4U »

dragonn pisze: To największa zaleta Dueta ;p, masz mocne drivery 2.6A, podłączasz i wszystko działa. Bez kombinowania z uruchamianiem UART/SPI czy kombinowania z potencjometrami. Duet to moim zdaniem najbardziej plug and play elektronika na rynku (ale bez ograniczania możliwości użytkownika).
Ale z tego co widzę to Duet Wifi posiada tylko 5 driverow A na kinematykę którą chce zastosować minimum 6: X,X,Y,Z,E1,E0
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Powrót do hobby czyli kolejna własna konstrukcja po przerwie.

Post autor: dragonn »

Printed4U pisze:
dragonn pisze: To największa zaleta Dueta ;p, masz mocne drivery 2.6A, podłączasz i wszystko działa. Bez kombinowania z uruchamianiem UART/SPI czy kombinowania z potencjometrami. Duet to moim zdaniem najbardziej plug and play elektronika na rynku (ale bez ograniczania możliwości użytkownika).
Ale z tego co widzę to Duet Wifi posiada tylko 5 driverow A na kinematykę którą chce zastosować minimum 6: X,X,Y,Z,E1,E0
To potrzebujesz Duex2 albo Duex5 dodatków. Lub możesz 2 stepsticki podłączyć zwykłe zewnętrzne do pinów które są wyprowadzone
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Powrót do hobby czyli kolejna własna konstrukcja po przerwie.

Post autor: Berg »

JEśli 6 driverów to wymóg, to ja bym dał MKS PRO + Klipper.
Awatar użytkownika
Printed4U
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 17
Posty: 172
Rejestracja: 19 kwie 2016, 10:12
Lokalizacja: Wrocław
x 20

Re: Powrót do hobby czyli kolejna własna konstrukcja po przerwie.

Post autor: Printed4U »

Dobra coś tam sobie grzebie. Zamówiłem profile 2040 L=600, niestety cięcie pozostawia wiele do życzenia. Muszę wymyślić jak to rozwiązać bez oddawania ich do frezowania. Pozostałe profile z starej osi Z posłużą na oś Y (podpora prowadnicy 2x MGN12 + 4 wózkich H chińskie ) - plasticzki już sie druczą. Żeby to wyglądało fajnie, wszystkie plastiki będą pomarańczowe.

Aktualny koszt:
Anet E10 - 330zł
2x Profil V-slot L600 - 60zł
--------------------------------
Suma :390zł
82815801_903092126760445_1787206466768207872_n.jpg
ndn
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 109
Rejestracja: 19 paź 2017, 11:12
x 4

Re: Powrót do hobby czyli kolejna własna konstrukcja po przerwie.

Post autor: ndn »

Mógłbyś napisać gdzie zamawiałeś te profile? To bym dopisał sobie do czarnej listy dostawców bo też gdzie nie zamówię to krzywo i bez kątów prostych.
Awatar użytkownika
Printed4U
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 17
Posty: 172
Rejestracja: 19 kwie 2016, 10:12
Lokalizacja: Wrocław
x 20

Re: Powrót do hobby czyli kolejna własna konstrukcja po przerwie.

Post autor: Printed4U »

ndn pisze:Mógłbyś napisać gdzie zamawiałeś te profile? To bym dopisał sobie do czarnej listy dostawców bo też gdzie nie zamówię to krzywo i bez kątów prostych.
Aarmakos na allegro. Sprzedawca twierdzi że używa kalibrowanej piły do cięcia profili jednak płaszczyzna cięcia nie trzyma kąta 90* w żadnej płaszczyźnie.
Adinfo
ODPOWIEDZ

Wróć do „RepRap - buduję”