Budowa/upgrade drukarki 3D - pytania.

To dobre miejsce na pytania i worklogi
TriXer
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 10
Rejestracja: 07 mar 2020, 13:08
Drukarka: Anet A8

Budowa/upgrade drukarki 3D - pytania.

Post autor: TriXer »

Cześć. Wiem, że pewnie niektóre z moich pytań, pojawiły się już wcześniej, ale ciężko jest to wszystko podsumować i nie jestem pewien wszystkiego, więc chciałbym dopytać o parę rzeczy.
1. Gdzie polecacie kupić w miarę tanio profile aluminiowe 2040 lub cały ich gotowy zestaw razem z kątownikami, śrubami i druga sprawa części mechaniczne?
2. Już zdecydowałem się na ekstruder bowden, ale nie jestem pewien gdzie dostać hotend tak do 80zł i tańszy sam ekstruder, przewód PTFE.
3. Gdzie mógłbym dokupić stół podgrzewany, mosfet do niego i najwyżej zasilacz.
4. Czy zamówić łożyska Igus z ich strony, czy gdzieś indziej znajdę je w przystępnej cenie.
Z góry dzięki za pomoc ;)
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1294
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: DIY Prusa Bear
x 701

Re: Budowa/upgrade drukarki 3D - pytania.

Post autor: JGFTW »

TriXer
TriXer
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 10
Rejestracja: 07 mar 2020, 13:08
Drukarka: Anet A8

Re: Budowa/upgrade drukarki 3D - pytania.

Post autor: TriXer »

Dzięki. A co myślisz/myślicie o zestawie profili z Black Frog - https://blackfrog.pl/zestaw-profili-v-s ... -1330.html
Na TDI-CAD jest właśnie sama głowica, a sądzę że sam ekstruder można by chociaż trochę taniej dostać. I właśnie nie wiem gdzie :unknown:
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1294
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: DIY Prusa Bear
x 701

Re: Budowa/upgrade drukarki 3D - pytania.

Post autor: JGFTW »

Co jak co, ale na hotend i ekstruder to nie żałuj ;) Kupisz coś najtaniej jak się da i będziesz tematy zakładał, że nie drukuje dobrze :D
Zaproponowałem ten zestaw od TDI, bo wiem, że będzie on sprawdzony czy nie ma przypadkiem lipnej dyszy albo łącznika. No i wszystko zmontowane masz.
Tam na stronie też jest poprawiony tani ekstruder: https://tdi-cad.pl/czesci/glowice_hoten ... en_alu_tdi

Jeżeli nie wiesz, gdzie jest taniej to skąd wiesz, że w ogóle można ? ;)

A tak na serio to nigdzie nie jest taniej niż Aliexpress ;)
Ewentualnie możesz poprosić kogoś, żeby Ci wydrukował jakiś projekt z TG i kupisz tylko łożyska/radełka.

A co do tego zestawu profili od BlackFrog to jest niedostępny nie wiem czy zauważyłeś. Ale być może trzeba do nich po prostu napisać. Generalnie to wygląda jak to samo co podlinkowałem.
TriXer
ODPOWIEDZ

Wróć do „RepRap - buduję”