BearTrash - MisioZłomek

To dobre miejsce na pytania i worklogi
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 35
Posty: 1422
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 365

Re: BearTrash - MisioZłomek

Post autor: cyfron »

Powolutku do przodu. Złomek dorobił się nowego ekstrudera - klon BMG (34PLN), hotend klon E3D v6 (11PLN), sprężyny stołu (6PLN), mata izolacyjna stołu (4,5PLN) oraz kilku drukowanych pierdułek. Kable zostały w miarę ogarnięte, zostało tylko przymocować zasilacz i uchwyt szpuli oraz zabudować wyświetlacz.
IMG_20210215_001949128.jpg
adambrejniak, Siwy
Awatar użytkownika
Siwy
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 97
Rejestracja: 01 lip 2020, 18:49
x 25

Re: BearTrash - MisioZłomek

Post autor: Siwy »

Ciekawa robota. Sam robiłem pruse bear na tanich częściach i zwykłych profilach ciągnionych. Nazwałem ją Prusa Bieda Upgrade. No i całkiem całkiem drukowała ;)
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 35
Posty: 1422
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 365

Re: BearTrash - MisioZłomek

Post autor: cyfron »

Zmieniła się trochę koncepcja, bo miałem ją zabudować i topić ABS ale w związku z zakupem Sapphire Pro, ta będzie przeznaczona do wydruków z PETG. Nie miało być chłodzenia wydruku ale że przy PETG lekki nadmuch czasem się przydaje, to dołożę jakiś mały wiatraczek.

Cierpię na chroniczny brak czasu, więc prace posuwają się bardzo powoli.
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 35
Posty: 1422
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 365

Re: BearTrash - MisioZłomek

Post autor: cyfron »

W dniu wczorajszym Złomek dostał Klippera w miejsce Marlina - muszę przyznać, że nie spodziewałem się aż tak dużej poprawy jakości i kultury pracy po zmianie samego firmware. Być może przy sprzętach lepszej klasy różnica nie byłaby aż tak zauważalna ale przy tym "klekocie" na prawdę odczuwam różnice na +, a nie uruchomiłem jeszcze wszystkich ulepszeń, jak chociażby programowej redukcji wibracji :)
Awatar użytkownika
japim
Postów w temacie: 1
Posty: 703
Rejestracja: 12 lis 2019, 14:15
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: W sumie 19...
x 205
Kontakt:

Re: BearTrash - MisioZłomek

Post autor: japim »

cyfron pisze:W dniu wczorajszym Złomek dostał Klippera w miejsce Marlina - muszę przyznać, że nie spodziewałem się aż tak dużej poprawy jakości i kultury pracy po zmianie samego firmware. Być może przy sprzętach lepszej klasy różnica nie byłaby aż tak zauważalna ale przy tym "klekocie" na prawdę odczuwam różnice na +, a nie uruchomiłem jeszcze wszystkich ulepszeń, jak chociażby programowej redukcji wibracji :)
A co się poprawiło? Łuki są gładsze? Mniej hałasuje?
Pozdrawiam,
Przemek

Moje projekty 3D: https://www.thingiverse.com/Japim/designs
Aktualne projekty modelarskie: https://www.rcgroups.com/forums/member.php?u=174992
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 35
Posty: 1422
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 365

Re: BearTrash - MisioZłomek

Post autor: cyfron »

Bardziej płynne przyspieszenia i hamowania a co za tym idzie mniejsze wibracje oraz mniejszy hałas. Akurat na redukcji hałasu najmniej mi zależy ale wraz z mniejszymi wibracjami nieznacznie poprawiła się jakość samych wydruków - mniejsze echo, gładsze łuki.
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 35
Posty: 1422
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 365

Re: BearTrash - MisioZłomek

Post autor: cyfron »

Dość już miałem ustawiania stołu za każdym razem gdy zmieni się wilgotność w pomieszczeniu. Wywaliłem tandetny wózek ze sklejki i zainwestowałem 54zł w wózek aluminiowy.
IMG_20210504_191943429.jpg
Awatar użytkownika
malyhenio1
Postów w temacie: 2
Posty: 574
Rejestracja: 30 lip 2016, 14:31
x 28

Re: BearTrash - MisioZłomek

Post autor: malyhenio1 »

cyfron pisze:Dość już miałem ustawiania stołu za każdym razem gdy zmieni się wilgotność w pomieszczeniu. Wywaliłem tandetny wózek ze sklejki i zainwestowałem 54zł w wózek aluminiowy.
IMG_20210504_191943429.jpg
Ten Wózek to skąd ?
Awatar użytkownika
malyhenio1
Postów w temacie: 2
Posty: 574
Rejestracja: 30 lip 2016, 14:31
x 28

Re: BearTrash - MisioZłomek

Post autor: malyhenio1 »

Udostępnij jeszcze klipera po swoją drukarkę
ODPOWIEDZ

Wróć do „RepRap - buduję”