Jedno Ramienna własnego projektu.

To dobre miejsce na pytania i worklogi
Awatar użytkownika
Siwy
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 39
Posty: 97
Rejestracja: 01 lip 2020, 18:49
x 25

Re: Jedno Ramienna własnego projektu.

Post autor: Siwy »

I kolejny render prawie ukończonej drukareczki. Prowadnice powinny być w tym tygodniu, bo zamawiałem z Czech. Wydruki też zaczynam w tym tygodniu z petu czarnego lub pomarańczowego. Stół oraz blacha łączna osi Z oraz X poleci na laser w tym tygodniu.

Wprowadzić muszę tylko malutkie poprawki do systemu naciągu oraz wykminić jak połączyć profil 2020 z 4040. Nakrętki młoteczkowe drukuję sam z wkładaną nakrętką. Trochę mi zabraknie stalowych ale to nie problem. Dlatego kilka dodrukowywuję. Jeszcze tylko muszę sobie kupić fazownik 45' aby fazować otwory pod śrubki stożkowe.

Oczywiście jeszcze profil pionowy dam do obróbki płaszczyzny górnej bo oczywiście kiedyś nierówno dociąłem, a nie była ta płaszczyzna istotna. Teraz skoro mam zamontować tam silnik osi Z powinien być kąt najlepiej idealnie 90st.

Łańcuchy na przewody już poprowadzone mniej więcej, a na stół też założę, żeby dołożyć estetyki. Ale już mniejsze niż 15mm szerokości. Chyba sobie podrukuję je z jakiegoś PLA.

Z tyłu na pewno będzie zasilacz na pionowym profilu. Ale się waham czy 200W czy 320W. Dlatego nie dodawałem. Oczywiście 24V. TMC2209 i sensorles homing :)
Załączniki
Render 2.jpg
Zepco
Awatar użytkownika
arkomania.pl
Postów w temacie: 6
Posty: 832
Rejestracja: 10 mar 2017, 13:08
Lokalizacja: RADOM
x 373

Re: Jedno Ramienna własnego projektu.

Post autor: arkomania.pl »

Nie wahaj się, dawaj 320W.
Pozdrawiam Arek G. arkomania
Awatar użytkownika
Siwy
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 39
Posty: 97
Rejestracja: 01 lip 2020, 18:49
x 25

Re: Jedno Ramienna własnego projektu.

Post autor: Siwy »

No i są prowadnice. MGN15H na oś Z i oś Y MGN12H o długości 300mm. Druga na stół taka sama już zamontowana jest więc nie pozuje do zdjęcia.
Załączniki
134728411_851807428990276_7800265418152007990_n.jpg
Awatar użytkownika
Siwy
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 39
Posty: 97
Rejestracja: 01 lip 2020, 18:49
x 25

Re: Jedno Ramienna własnego projektu.

Post autor: Siwy »

No i moja bryła coś tam już nabiera kształtu w rzeczywistości. Na dniach postaram się oddać profil do obróbki płaszczyzny gdzie silnik od Osi Z. Karetka też wstępnie poskładana. czeka sobie na stoliku na blachy. Jutro dalszy ciąg drukowańska ;)
Załączniki
karetka
karetka
stolik
stolik
całość
całość
Zepco, Holgin
Awatar użytkownika
Siwy
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 39
Posty: 97
Rejestracja: 01 lip 2020, 18:49
x 25

Re: Jedno Ramienna własnego projektu.

Post autor: Siwy »

No i tu trochę poskładałem, aby przypasować. Blachę taką prowizoryczną zrobiłem w oczekiwaniu na laser. Muszę jeszcze trochę przeprojektować element trzymający extruder bo mam drobne problemy z wymiarami. Ewentualnie przeprojektuję go od razu pod extruder BMG z bowdenem i przekładnią. Tak czy tak fajnie się to porusza na sucho. Przy aktualnym mocowaniu nakrętki śruby fajnie się porusza wózek bez oporów także tu zostaje.

To na tyle aktualnie. Się muszę wziąć za narysowanie tych blach...
Załączniki
1vArm
1vArm
Zepco, adambrejniak
Awatar użytkownika
Siwy
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 39
Posty: 97
Rejestracja: 01 lip 2020, 18:49
x 25

Re: Jedno Ramienna własnego projektu.

Post autor: Siwy »

No i teraz tak sobie siedzę i myślę czy aby na pewno w taki sposób chcę montować śrubę w osi Z. Czy nie lepiej by było odwrócić silnik dać przekładnię pasową. Np 20T/40T i wtedy śrubę dać do tokarza żeby ją wyprostował, obrobił końce pod łożyska.

Wtedy taką śrubę na dole na łożysko oporowe i zwykłe kulkowe. Na górze podwójne łożysko kulkowe a pomiędzy nimi montowane koło zębate do paska 40T. Wtedy paskiem zamkniętym do silnika który byłby zamontowany na fasolkach w celu naciągu paska.

Co o tym myślicie ? Jest sens ?
Holgin
Postów w temacie: 6
Posty: 939
Rejestracja: 06 sty 2019, 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Prusa A8
x 479

Re: Jedno Ramienna własnego projektu.

Post autor: Holgin »

To może taniej wyjdzie kupić po prostu gotową śrubę kulowa niż rzeźbić trapezówkę.
Awatar użytkownika
Siwy
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 39
Posty: 97
Rejestracja: 01 lip 2020, 18:49
x 25

Re: Jedno Ramienna własnego projektu.

Post autor: Siwy »

Holgin pisze:To może taniej wyjdzie kupić po prostu gotową śrubę kulowa niż rzeźbić trapezówkę.
A dostanę śrubę kulową o średnicy 8mm lub mniejeszej ? Nie rozglądałem się jeszcze za kulowymi. Ale pewnie do nich będzie od razu zestaw łożysk nakrętka?
Holgin
Postów w temacie: 6
Posty: 939
Rejestracja: 06 sty 2019, 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Prusa A8
x 479

Re: Jedno Ramienna własnego projektu.

Post autor: Holgin »

Raczej 12mm. Tak, sa gotowe zespoły mechaniczne, szukaj sfu1204 set na ali.
Awatar użytkownika
Siwy
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 39
Posty: 97
Rejestracja: 01 lip 2020, 18:49
x 25

Re: Jedno Ramienna własnego projektu.

Post autor: Siwy »

Tylko czy nie będzie to przerost formy nad treścią? Taka 12mm śruba kulowa ? Przecież to ogromne będzie przy rozmiarach całej drukarki. a bardzo dużo do podniesienia nie będzie miała.
ODPOWIEDZ

Wróć do „RepRap - buduję”